OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Preminuo Marijan Hanžeković

Preminuo Marijan Hanžeković


Poštujući pravilo “o pokojnima samo pozitivno”, mogu napisati jedino da je gosp. Hanžeković imao “viziju” birajući svoje poslove i vodio ih vrlo profitabilno.
U svjetlu novonastale situacije vjerujem da je netko imao nekakve informacije i počeo na burzi “prilagođavati” cijenu dionice za povoljniju kupnju eventualnih količina na prodaji.
Forsirano rušenje cijene u posljednje vrijeme počinje dobivati smisao.

Uopće se ne slazem. Hanzekovicevo odvjetničko društvo godišnje zaradi 10 puta vise nego je vrijednost tih dionica. Te dionice se neće prodavati jer se ne moraju prodati. Prodaje netko drugi tko je u mogućem problemu klin naprosto treba novac za nesto drugo. No, zapravo ozbiljne prodaje nema. Izdanih je 69,5 milijuna dionica. Cijela prodaja nije 300-400 tisuća komada, pa koliko je to od free-floata koji iznosi vise od 27 milijuna komada. To sto se dnevno trguje je simbolično i odraz je ponajviše situacije na burzi i trckaranja spekulanata amo-tamo. Od Agrokora, skroz u krug pa ponovno, natrag. Koliko je meni poznato u prvih 40 dionicara jedan je prodao nekoliko desetaka tisuća komada u posljednja recimo dva mjeseca, a jedan ili jedna dioničarka je dokupila cca 300 tisuća komada. Sve ostale promjene generiraju sitni dioničari i špekulanti.


Uopće se ne slazem. Hanzekovicevo odvjetničko društvo godišnje zaradi 10 puta vise nego je vrijednost tih dionica. Te dionice se neće prodavati jer se ne moraju prodati. Prodaje netko drugi tko je u mogućem problemu klin naprosto treba novac za nesto drugo. No, zapravo ozbiljne prodaje nema. Izdanih je 69,5 milijuna dionica. Cijela prodaja nije 300-400 tisuća komada, pa koliko je to od free-floata koji iznosi vise od 27 milijuna komada. To sto se dnevno trguje je simbolično i odraz je ponajviše situacije na burzi i trckaranja spekulanata amo-tamo. Od Agrokora, skroz u krug pa ponovno, natrag. Koliko je meni poznato u prvih 40 dionicara jedan je prodao nekoliko desetaka tisuća komada u posljednja recimo dva mjeseca, a jedan ili jedna dioničarka je dokupila cca 300 tisuća komada. Sve ostale promjene generiraju sitni dioničari i špekulanti.

Slažem se sa velikom većinom ovoga što ste napisali.
Špekulanti, Agrokor, male ukupne količine, veliki dioničari koji dokupljuju i jedan jedini koji je malo smanjio količinu.
Razlika je jedino u mojem iskustvu nedavne kupnje.
Nedavno sam “jurišao” na branu na 2,9 Kn i iznad. Slijedio me je još netko od dioničara.
Na trenutak cijena je imala dobre šanse da pređe 3 Kn i ostane iznad.
Upravo “organizirano kontroliranje cijene” je vratilo cijenu dosta niže.
Svi već znamo da se veće količine lakše prodaju u valu dizanja cijene, ali rast je ipak smiren i cijena vraćena natrag, a onda još niže.
Da je postojala namjera prodaje i nečija potreba za novcem, bio bi dopušten rast cijene.
Ovako zaključujem da se radi o kontroliranom rušenju cijene.

o pokojnom sam imao neko neutralno mišljenje dok nisam pogledao jedan interviju s njim. od te dobi bio mi je u grupi pozitivaca. nisam baš siguran da ostatak države dijeli to mišljenje sa mnom. njegove dionice neće na rasprodaju bar do ostavinske rasprave. ako i onda.

who dares, wins


picaferaj:s oni dijelom da su imali troškova za otpremnine se slažem…al s oni dijelom gdje tvrdiš da im usluga nije ok nebi se složija…ja i moje cilo susjedstvo je na optima i svi su zadovoljni……

Uvijek je tako, netko je zadovoljan uslugom , netko nije. Uglavnom volio bi da jednog dana svi mi koji imamo dionice Optime profitiramo njezinom prodajom ali sve manje sam optimista iako znam da je u interesu Zagrebačkoj banci a i HT-u da barem vrate svoja potraživanja ako ništa drugo

ovdje bi mogao biti ozbiljan problem kad nasljednici pok.hanžekovića dobiju dionice OPTE i požele ih prodati. ako ne bude kupca van burze, prodavat će ih na burzi, a radi se o čak 2,2 milijuna dionica i to bi moglo potopiti cijenu


o pokojnom sam imao neko neutralno mišljenje dok nisam pogledao jedan interviju s njim. od te dobi bio mi je u grupi pozitivaca. nisam baš siguran da ostatak države dijeli to mišljenje sa mnom. njegove dionice neće na rasprodaju bar do ostavinske rasprave. ako i onda.

Vodi si ga doma kada ti je dobar.

Pogledaj samo po koliko i na koji način je istisnuo dioničare SLDM.

ukoliko vjeruješ u OPTE, gledaj na to kao na božićni poklon .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


o pokojnom sam imao neko neutralno mišljenje dok nisam pogledao jedan interviju s njim. od te dobi bio mi je u grupi pozitivaca. nisam baš siguran da ostatak države dijeli to mišljenje sa mnom. njegove dionice neće na rasprodaju bar do ostavinske rasprave. ako i onda.

Ne vjerujem da će dionice gosp. Hanžekovića doći na prodaju na burzu.
Samo sam uvjeren da će netko pokušati iskoristiti novonastalu situaciju i željeti dodatno rušiti cijenu.


picaferaj:s oni dijelom da su imali troškova za otpremnine se slažem…al s oni dijelom gdje tvrdiš da im usluga nije ok nebi se složija…ja i moje cilo susjedstvo je na optima i svi su zadovoljni……

ili mjenjajte susjedstvo ili operatera i počastite se svi zajedno, probajte pitati u VIP-u što bi vam ponudili, upravo pregovaram s VIP i HT, takmiče se


ukoliko vjeruješ u OPTE, gledaj na to kao na božićni poklon .

vi ste kolega neki Duhoviti operater?

gosp.Hanžeković nije prodava dionice optima jer je očito mislio da će vrijedit puno više za 2-3 god kad dodje do prodaje optime…isto tako mislim da njegovi nasljednici isto neće sad prodavat optime već će to odradit za 2-3 godine…to je moje mišljenje..

Opet vas je ovaj prodavač nategnuo !???

Koliko Vam puta treba reći da ima namjeru prodavati pošto poto .

No, samo vi kupujte skuplje , ima se, očito.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



o pokojnom sam imao neko neutralno mišljenje dok nisam pogledao jedan interviju s njim. od te dobi bio mi je u grupi pozitivaca. nisam baš siguran da ostatak države dijeli to mišljenje sa mnom. njegove dionice neće na rasprodaju bar do ostavinske rasprave. ako i onda.

Vodi si ga doma kada ti je dobar.

Pogledaj samo po koliko i na koji način je istisnuo dioničare SLDM.
[/quote]
ja sam isto imao par sudova u vezu htv pretplate. dva sam dobio dva izgubio. čovjek je bio profesionalac pa to nisam shvatio nekako osobno. ovaj vaš primjer ne poznam.

who dares, wins

New Report

Close