OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Konsolidirana kapitalna ulaganja u prvom kvartalu 2017. godine iznosila su 14,6 mil
HRK. Od toga je 11,6 mil HRK uloženo u razvoj pri stupne optičke mreže, širenje mreže kolo
kacija, korisničku opremu za pružanje IPTV i internet usluga rezidencijalnim korisnicima,
te opremu za spajanje poslovnih korisnika. U jezgru mreže uloženo je 1,7 mil, dok je 1,2 mil
HRK uloženo u proširenje usluga korisnicima.”


Kako što?

Ja očekujem da ću kupiti još jedno 100-150 tisuća komada po povoljnijoj cijeni i onda sve jednog dana dosta skuplje prodati.

Uopće mi nije jasno kako ste mogli nasjesti na priču o nekakvim drugačijim rezultatima obzirom da se radi o toliko predvidljivom biznisu i vrlo-vrlo stabilnom?

Pa jel HT-u prihodi rastu 50 ili 70% ili dobit?

Očito je da je ovdje mnogo neznalica i sitnih spekulanata.

Svaka cast. Kratko i jasno

dobit 3.5 mil..prošle geodine 4 mil….o.5 mil kuna razlika…a to je tako godišp ja dobit 12–15 mil kuna…to je dobro..a da se može bolje uvik se može…

Optima nastavlja s dobrim poslovnim rezultatima

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/optima-nastavlja-s-dobrim-poslovnim-rezultatima-20170427

Sta nam se danas dogodi ? Jel moguce da je onaj prvi drukerski post na ovom topicu imao utjecaj da dionica danas tako padne? Evo uhvatio sam vremena i procitao izvjesce i stvarno firma posluje odlicno, stabilno da ne moze biti stabilnije . I dalje best buy za mene .

@ stipo….da se to ne odnosi na moj post ?
Sjedim na prilicnoj kolicini vec godinu i pol. I nikad ne ‘ drukam”. Da je tako jednostavno pokrenuti trziste, ja se ne bih gasio. Za rast. Izvjesce je slabije od ocekivanog, a imamo i krizu Vlade. Crobex je 1880.

ovo ce jos padati samo zato sto pada crobex. ne samo ovo, sve ce padati, po meni je granica opet nekih 3,30 i tamo cu opet cekati na bidu. kad krene oporavak ovo prvo ide nazad kao i do sada.

I mene je to strah jer nikakva izvješća pa niti isčekivanja o prodaji ili samo pripajanje neće pogurati bilo koju dionicu.
Jednostavno u krivo vrijeme čekamo odluku, šteta da baš sad pada Vlada najvjerojatnije a i neizvjesnost sa Agrokorom koja će trajat još pitaj boga kolko.
Ali kod nas su uvijek izvanredna vremena tako da…


@ stipo….da se to ne odnosi na moj post ?
Sjedim na prilicnoj kolicini vec godinu i pol. I nikad ne ' drukam". Da je tako jednostavno pokrenuti trziste, ja se ne bih gasio. Za rast. Izvjesce je slabije od ocekivanog, a imamo i krizu Vlade. Crobex je 1880.

Izvješće nije slabije od očekivanja. Izvješće je u skladu s očekivanjima. Očito je da ne znaš i ne razumiješ poslovanje i konkurenciju. Jer ti uopće shvaćaš koliko je to konkurentan sektor… HT, Iskon, Bnet, Amis, Metronet, H-1, EvoTv, Terrakom… je neki su u rukama istog vlasnika, al si medjusobno konkuriraju. Jel ti shvaćaš da firma ima Ebitda-u od cca 110 milijuna kuna godišnje, prihod od 450 milijuna kuna, godišnje investira 50 milijuna kuna i rješava dugove iz predstecajne, po obveznicama, konvertibilnom dugu i iz redovnog poslovanja? Bez problema.

Treba se najprije upoznati s firmom, njezinom prednostima i nedostacima, poslovanjem i konkurencijom. Jedino sto je ovdje ispod očekivanja su tvoje paušalne izjave.

Ljudi imaju previsoka ocekivanja pa se razocaraju…nista novo. 🙂

Kao sto kazes, trziste je zahtjevno i malo. Nema tu brzih pomaka osim u slucaju pripajanja konkurenata.

…vidjeti cemo uskoro…



Kako što?

Ja očekujem da ću kupiti još jedno 100-150 tisuća komada po povoljnijoj cijeni i onda sve jednog dana dosta skuplje prodati.

Uopće mi nije jasno kako ste mogli nasjesti na priču o nekakvim drugačijim rezultatima obzirom da se radi o toliko predvidljivom biznisu i vrlo-vrlo stabilnom?

Pa jel HT-u prihodi rastu 50 ili 70% ili dobit?

Očito je da je ovdje mnogo neznalica i sitnih spekulanata.

Svaka cast. Kratko i jasno
[/quote]

Kratko i jasno – HT nije u predstečajnoj. HT nije u dugovima preko grla. Nema tu nikakve usporedbe, osim što se radi o istoj branši.

Netko nam se napistoljio očito na Optimu… 🙂

Optima je završila proces predstecajne nagodbe sklapanjem nagodbe još u 2014. godini. Dugovi prema državi i dobavljačima su u potpunosti vraćeni do kraja 2016. godine. Ostao je reprogramirani dug prema obveznicarima i bankama, ali je dosta tog duga već otplaćeno. Da je situacija daleko od loše pokazuje i kretanje cijene obveznica koja je porasla sa 30 na 75.

217k na 10 kn.

evo graf obveznica od optima:u 1godina rast s 30 na 75
https://www.mojedionice.com/dionica/OPTE-O-142A


"Konsolidirana kapitalna ulaganja u prvom kvartalu 2017. godine iznosila su 14,6 mil
HRK. Od toga je 11,6 mil HRK uloženo u razvoj pri stupne optičke mreže, širenje mreže kolo
kacija, korisničku opremu za pružanje IPTV i internet usluga rezidencijalnim korisnicima,
te opremu za spajanje poslovnih korisnika. U jezgru mreže uloženo je 1,7 mil, dok je 1,2 mil
HRK uloženo u proširenje usluga korisnicima."

pa pogledajte koliko su uložili u prvom kvartalu ;), šta vi mislite da je to bezveze…

New Report

Close