OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prosjecna je 4.06kn (jucer je bila 3.98kn). Dakle polagano, ali sigurno napreduje. 🙂


ma nije još počela prodaja, to je državna administracija i tu će proći bar tjedan dana prije nego počnu s prodajom dionica OPTE (kao i drugih)

Moglo bi se dogoditi da CERP objavi da su sve dionice prodane, a da nismo nista posebno vidjeli na strani prodaje.

Realno, ne radi se o nesto velikom broju dionica.

po meni ce se te dionice samo jedan dan vidjeti kao blok transakcija od koje ti se zavrti u glavi, a oni sto ih cekaju ce ostati praznih ruku. pa to je idealna prilika za kupiti veliku kolicinu bez dizanja cijene

Kod mene na gledalici su oznacene zutom bojom.

Nisam danas bas nesto pratio al cini mi se da ja danas na RIVP prodano u dvije transakcije 80tis komada. Jedna od 50 i jedna od 30.
Tako da poslusajte Babinu mudrost o pretpostavkama

Ovdje netko očekuje tih bogom danih 270 tisuća dionica i tobože padom cijene a danas protrgovano trećinom te količine.
Mislim ne kužim kako to razmisljate pogotovo ako to misle prodavati u nekoliko tjedana ili možda i blok transakcijom.

Nije CERP problem, neego RBA koji je počeo prodavat a ima preko 2 milje dionica


Nije CERP problem, neego RBA koji je počeo prodavat a ima preko 2 milje dionica

Mirociro problem u kojem smislu?
Meni se cini da je porastao interes za Optimu. A danasnji izvjestaj je samo potvrda pozitivnog trenda.
Rba je krenula izlazit ispod 3kn a danas smo na 4kn. Ne cine se agresivni u izlasku, bar ne za sada.
Realno, mislim da trziste to moze vrlo brzo progutat, a mozda se i malo otegne.
S druge strane, sto mislite da ce se dogoditi kada Rba rasproda sto je naumila?
Iz mojeg iskustva, kada netko slican Rba (tipa fond) krene s rasprodajom, to nije los znak, dapace shvatite kao poklon. Mozete ispuniti svoje zelje i kupiti koliko ste naumili. To smo vec ovdje iskusili (koristim ovu priliku da jos jednom zahvalim Merkuru).
Slicno ste imali npr na Imperialu, cini mi se prije par dana i Viro (bar mislim da je fond) na 400 kolko ti srce zeljelo itd itd…primjera stotinu
Nisam specijalist ali moja iskustva govore da ne spustaju nuzno cijenu vec stopaju i kako potraznja raste polagano dizu ljestvicu. Osim u slucaju Merkura (opet koristim priliku da im zahvalim)
Svakoj kolicini dode kraj…a onda?

..a onda?

Znamo mi koji smo kupovali od Merkura (i ja im ovim putem zahvaljujem) 😉

Optima je ustvari ulaganje s malim rizikom i vrlo konzervativna dionica.

Obzirom na omjer EBITDA i dug (taj omjer banke gledaju kod procjene rizika kreditiranja), Optima spada vrlo blizu nisko zaduzenih kompanija (omjer je malo vise od 3).

Poslovanje Optime nikada nije bilo bolje u cijeloj povijesti postojanja tvrtke.

Malo reklame :
http://www.seebiz.eu/optima-telekom-neto-dobit-u-2016-porasla-83/ar-151232/


..a onda?

Znamo mi koji smo kupovali od Merkura (i ja im ovim putem zahvaljujem) 😉

Optima je ustvari ulaganje s malim rizikom i vrlo konzervativna dionica.

Obzirom na omjer EBITDA i dug (taj omjer banke gledaju kod procjene rizika kreditiranja), Optima spada vrlo blizu nisko zaduzenih kompanija (omjer je malo vise od 3).

Poslovanje Optime nikada nije bilo bolje u cijeloj povijesti postojanja tvrtke.

Dobra analiza! Navest ću razloge zašto sam kratio Optimu. Ne vidim zašto bi bila toliko skuplja od HT-a po svim pokazateljima, a HT ima i mobilnu telefoniju, dividendu, manje financijske rashode, a stope rasta/pada poslovanja su iste.

Ovdje je puno naslaganih na čeki, bojim se da su njihova očekivanja i procjene pogrešne. Nema tu velike prodaje, al ima još dosta spekulanata. Oko firme odnosno dionice.

Treba biti strpljiv i marljivo sakupljati i ne puno filozofirati jer vidim da vas dosta čeka nekakve pakete, al nekako se bojim da ih nećete dočekati.



..a onda?

Znamo mi koji smo kupovali od Merkura (i ja im ovim putem zahvaljujem) 😉

Optima je ustvari ulaganje s malim rizikom i vrlo konzervativna dionica.

Obzirom na omjer EBITDA i dug (taj omjer banke gledaju kod procjene rizika kreditiranja), Optima spada vrlo blizu nisko zaduzenih kompanija (omjer je malo vise od 3).

Poslovanje Optime nikada nije bilo bolje u cijeloj povijesti postojanja tvrtke.

Dobra analiza! Navest ću razloge zašto sam kratio Optimu. Ne vidim zašto bi bila toliko skuplja od HT-a po svim pokazateljima, a HT ima i mobilnu telefoniju, dividendu, manje financijske rashode, a stope rasta/pada poslovanja su iste.
[/quote]

Možda si zaboravio da je Optima/H-1 posljednja konsolidacijska priča na domaćem tržištu i da su transakcije svih nedavnih takvih prodaja bile znatno vise od trenutne cijene Optime. A možda si zaboravio da je donedavno HT imao hrpu gotovine na računu i kako to utječe na izračun EV. A možda si zaboravio da se dug kontinuirano smanjuje za 25-30 milijuna kuna godišnje i da se pritom investira na razini od desetak milijuna eura čime društvo ostaje konkurentno u pružanju usluga, pa čak i ostvaruje zdrav organski rast prihoda od prodaje. A sigurno si zaboravio da tržišno Optima vrijedi manje od 34 milijuna eura, a HT eto sad već na 2 slovima (dvije) milijarde eura. Jesi li još sto možda zaboravio? Podsjeti nas, molim te!

Gledano po ovoj dobiti i odokativno sadašnjoj cijeni od cca 4kn, zar nije P/E 18kn?

I to je bilo to? Cekalo se cekalo na FI i sad sve stoji? Bas blesavo… 🙁

New Report

Close