OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pratite li Obveznice Optime?
Cijena 71kn,7.760.000kom porast cijene 9.23% .

I sa 2mil.u redovnom prometu to bi bilo
Ukupno 9.76mil.kom.


Pratite li Obveznice Optime?
Cijena 71kn,7.760.000kom porast cijene 9.23% .

ovdje postaje sve ozbiljnije, lijep rast

Obveznica raste jako i kontinuirano a dionica ne, kako to objasniti?

neko nešto zna a neće da nam kaže, do svakako je pozitivan rast obveznice, uz ostale nabrojane činjenice, još jedan kotačić u smjeru rasta, bolje lagani da se može usput i nešto kupiti.

dan je pametniji od noći!


Obveznica raste jako i kontinuirano a dionica ne, kako to objasniti?

kako dionica ne raste? jučer je lijepo potegla, danas se stabilizirala na višoj razini od oko 2,8 kn, a sutra možda opet odradi jedan val prema gore

Ignore: KressoM, delux

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=OPTE-O-142A



Obveznica raste jako i kontinuirano a dionica ne, kako to objasniti?

kako dionica ne raste? jučer je lijepo potegla, danas se stabilizirala na višoj razini od oko 2,8 kn, a sutra možda opet odradi jedan val prema gore
[/quote]
možda, ali ipak je obveznica potegnula dvostruko, možda zbog sastava ulagača

Ma to je sitno muljanje. Promet tim obveznicama je zanemariv i lotovi koji se trguju su nikakvi.

Nakrcamo se dionicama, uzmemo malo obveznica i međusobno pumpamo obveznicu koja nije toliko likvidna. Spread između bid-a i ask-a je velik pa možemo raditi što god želimo. Dignemo malo obveznicu, da potjeramo priču na dionicama. Samo ta je strategija pila vodu dok se nije došlo do trenutnih razina cijene na bond-u i da bi se sad tjeralo gore trebalo bi pokupovati mnogo više obveznica no do sada. Uglavnom, cijena odnosno pad prinosa tih obveznica ukazuje na određeno poboljšanje profila duga, no one su prilično nereferentni papir za bilo kakvo dublje zaključivanje, a i obzirom da su investitori u njih već doživjeli veliki ‘haircut’ iliti drugim riječima “pushing brale”, radije ih drže da što više vrate od izgubljenog, a i radi poreznih začkuljica. Uglavnom, glavnicu neće vratiti i ovako barem imaju nekakav kuponski prinos i nadu da će o dospjeću ostvariti najmanji gubitak.

Svako dobro, Fahro.
A što je burza nego to o čemu pričaš? Zašto te burza ljuti?
Haircut nijje to što ti pričaš.
Ne mislim da su kupci obveznica baš uvjek pametni, skoro pa i suprotno, ali ponešto znam o tome, a jesi li ti ikad kupio neku obveznicu?


Svako dobro, Fahro.
A što je burza nego to o čemu pričaš? Zašto te burza ljuti?
Haircut nijje to što ti pričaš.
Ne mislim da su kupci obveznica baš uvjek pametni, skoro pa i suprotno, ali ponešto znam o tome, a jesi li ti ikad kupio neku obveznicu?

Mene?

Ne daj Bog da je tako!

Za sebe nikad! Za druge milijune!

Meni je samo simpatično kakvim se sve smicalicama ekipa sluzi umjesto da pribjegne najjednostavnijoj mogućoj strategiji! Skupi pare i kupuj. Od laprdanja na burzi se još nitko nije obogatio. Barem ne kod nas.

Anonimno, 08.12.2016. u 22:42
Temeljem predstečajne nagodbe SKDD je u svom sustavu proveo upis promjene obilježja obveznice izdavatelja oznake OPTE-O-142A, na način da se obveznica oznake OPTE-O-142A, ISIN:HROPTEO142A5 mijenja u dužnički vrijednosni papir s višekratnim dospijećem s udjelom nedospjele glavnice u nominalnom iznosu od 0,30 kn po obveznici. U razdoblju od 30. svibnja 2014. do 30. svibnja 2017. Društvo će kao izdavatelj obveznica polugodišnje isplaćivati kamatu koja će se obračunavati prema kamatnoj stopi od 5,25% godišnje, a od 30. svibnja 2017. imatelji obveznice svakih će šest mjeseci pored navedene kamate dobivati i dio glavnice u iznosu od 3%.

A sto je to nego haircut u odnosu na ono sto je planirano inicijalnim izdanjem? Takva vrst refinanciranja.

Znamo da je haircut razlika izmedju tržišne vrijednosti imovine koja se koristi kao kolateral za zajam i iznosa samog zajma.

Al tako se naziva i financijski gubitak na ulaganju u situaciji kada se otpiše dio vrijednosti duga zbog nemogućnosti dužnika da ga vrati odnosno vrati u dogovorenom roku.

Cijena dionice i cijena obveznice ne konvergiraju nužno … pogotovo opte 😈

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Evo informacije da bi i Vip išao u preuzimanje gubitaša H1Telkoma?!?!!

Kupnjom Metroneta, svaka četvrta tvrtka na Vipnetu

Ošo još jedan telekom?
Čudno.
To su sve gubitaši.
Njihove dionice su smeće.
Svi će oni bankrotirati. I VIP i HT i ZABA.
Sreća što smo ovdje uvijek imali nekog da nas upozori i spasi od lošeg ulaganja.
Nadam se da će OPTIMA ponovo postati gubitaš …… i vrijediti 10 kn.

New Report

Close