OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možda nekome pomogne ovaj oglas. [smiley] Prijave do 29.08.

http://www.moj-posao.net/Posao/208570/Sistem-administrator-mz/

Zanimljiv je današnji članak u jutarnjem o preuzimanju kosovskog telekoma od strane Madeleine Albright, malo čudno zvuči ali ajmo reć od strane amerikanaca.
Da li je to došlo vrijeme šopingiranje velikih američki operatora po europi? Nekako mi se čini da im je ovo jedinstvena prilika zbog lošeg stanja kod nas i relativno osnaženog dolara u odnosu na euro, te jačanje meksičkog peso-a u odnosu na euro vezane uz nedavne akvizicije Carlosa Slima u TA.
Moglo bi bit zanimljivo ubuduće na području telekomunikacija a i načuo sam da je nadavno opet netko mjerkao optimu.

[wink] [wink] [wink]

pa da ju odmejri više!!!!

ima li netko nekakav info o dotičnoj? nema vise reklame na tv-u a bome ni koncerata. ocemo malo rasti? da nam ne zamre bas toliko topic 🙂

http://www.2shared.com/photo/1e1028kn/opte.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

Firma trenutno vrijedi 50% godišnje EBITDA za 2012,koji je to apsurd.
Kad se malo iskorigira kamata na dug možda i na obveznicu tečaj eura već sad pada u odnosu na kunu,pa 18 kuna će za godinu bit dobit po dionici.

A sta ti to vrijedi kad je RBA invest dobio nalog prodaj sve krati sve (ne samo Optimu).
Kada imaju pola imovine u obveznici Nexea i ostalim fantazijama onda je ovo daj sto das.

Mozda i odemo svi kvragu ali tu smo gdje jesmo.

Da, da je prosjecna kamata na dug 6% (recimo kao kod Metroneta) onda bi imali dobit na kraju godine i to pravu dobit, ne neku makinacijsku.

Hebiga, tu smo gdje jesmo.
A mozda ode u stecaj sve, nemam pojma..

Samo stecaj znaci da ti HT iskljuci sve korisnike i sta onda…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

bas sam gledao u promjenama top 10, raiffeissen rješava, ma ko god bio pod tim skrbničkim

Da, da je prosjecna kamata na dug 6% (recimo kao kod Metroneta) onda bi imali dobit na kraju godine i to pravu dobit, ne neku makinacijsku.

to je Metronet dobro napravio, opcija im je bila bankrot
to bi trebala napraviti i Optima

Ma ima Martić opcija samo je pitanje sa kojem će prije izać, treba se strpit još malo i ak se ima love kupovat po ovim smješnim cijenama.


bas sam gledao u promjenama top 10, raiffeissen rješava, ma ko god bio pod tim skrbničkim

RBA balanced i RBA central europe
Nemaju para u fondu, likvidnost nikakva i to ti je to., ne rjesavaju samo ovo.

Imaju brdo nexea u bilanci koje nemogu prodati i onda ostalo ide daj sto das.

Ti fondovi su na samrti.

Kad ste zadnji put culi da je netko ulozio pare u dioncki fond???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

a odakle vam to?
ne pise da to imaju u portfoliu…

http://www.rbainvest.hr/dokument/raiffeisen-investicijski-fondovi/

a i tih nexe obveznice, imaju dosta likvidne imovine za utopit, tako da mi se ne cini vjerodostojno ovo što govorite.

Volim se gledati u ogledalo.Jako sam pametan, lijep, a i obdaren.Vi koji to ne razumijete me trolate i pišete papzjanije.


Ma ima Martić opcija samo je pitanje sa kojem će prije izać, treba se strpit još malo i ak se ima love kupovat po ovim smješnim cijenama.

Sad je vrijeme da se izađe s tim opcijama jer ovako će se ugušiti. Do kraja godine dolazi prva rata kredita zabe, sumnjam da će im netko dati kratkoročni kredit za kamate na obveznice u 2. mj pošto im početkom 2014g dospijeva više od 850 mil kn. Ove obveze što dospijevaju kroz šest mjeseci teško će biti isplatiti iz cash flowa jer su obveze prema dobavljačima već sad zabrinjavajuće visoke.

Ovaj kvartal bi čak mogao biti falše pozitivan ako ne bude nekakvih iznenađenja, ali to nisu rezultati o kojima je Martić pričao prije par godina.

80% kredita je zaba i ona drzi konce.
Ako ce ga utopit neka ga utopi…
Zaba vraca kredit sama sebi a dobavljac glavni je HT koji opet drzi ZABA u svom sokaku.

Iskreno, da postoji neki ozbiljan kupac vec bi se zaba i pbz dogovorili (OT i MT); ovako je to zivotarenje.

A ViP ne vidim tako skoro (nisu nista sa Bnet-om napravili).

Uglavnom stecaj na ovoj firmi znaci 100% otpis svih kredita jer je imovina nula.
A sad koliko to netko zeli…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ma zaba ima izlaznu strategiju, neće oni ništa izgubiti stvar je samo koliko su voljni čekat Martića da napravi nekakve rezultate.
Nije mi baš optimistično kada vidim da Optima uzima sitne kredite u malim bankama za likvidnost jer se zaba više ne želi ni kune izlagati.

Tele2 se uključio u rasprave na Hakomu oko prelaska na IMS tehnologiju, neznam kakve veze oni imaju s tim osim ako se ne misle uključiti u fiksnu telefoniju.
A opet nema mi baš neke ni logike da će nekoga kupovati jer ni s ovim mobilnim dijelom nisu zadovoljni, prije bi rekao da bi oni bili najsretniji da prodaju biznis u Hrvatskoj nekome trećemu nego da se šire.
Vipnet je kupio Bnet po EV/EBITDA 8-8,5 tako je i TA plaćao i operatere u Bugarskoj, dok je Optima još uvijek EV/EBITDA iznad 10 pri trenutnoj kapitalizaciji.

New Report

Close