OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.naslovnica.info/biznis/1181349/telekom_austrija_zainteresiran_za_kabelskog_operatera_bnet

http://www.boerse-express.com/pages/937388

ne znam koliko je provjereno, ali je ovo jako opasno za Optimu … ako prodje VIP+Metronet+Bnet, Optima je u jako losoj situaciji.

O Bnetu:
B.net Hrvatska steigerte seinen Umsatz von 10,1 Mio. Euro im Jahr 2007 auf 27,7 Mio. Euro im Geschäftsjahr 2009/2010. Das operative Ergebnis (EBIT) lag im Geschäftsjahr 2009/2010 bei 2 Mio. Euro. Das Unternehmen hatte mit Ende des vergangenen Geschäftsjahres 108.000 Kabelfernsehkunden sowie 48.000 Internet- und 46.000 Telefonkunden.

Nama se da je razumljivo 🙂



Trgovanje na ovoj našoj burzi je pravi cirkus, zato što večina ljudi ovdje nema pojma o osnovama ulaganja u dionice, trguje čitajuči novine i padaju na štoseve iskusnih mahera.
Što se promijenilo kod ove dionice u zadnjih 7 dana?

Burza nije za ovce, biti ćete ošišani kao i mnogi ulagači. Slažem se da treba znati osnove ali prema ovome što pišete vi još niste svladali O od osnova.

Puno se toga promijenilo u zadnjih par mjeseci, ako vas baš zanima javite se na PM dat ću vam svoj broj tekućeg računa i za primjeren iznos dobiti ćete sve informacije.
Jer treba uložiti u znanje!!! [bye]
[/quote]

Samo bi Vas molio da kazete što to vi vidite, a večina ne (normalo ako ima koja informacija mukte?!). Ovu dionicu su podigle špekulacije i želje za brzom zaradom, a da sam u pravu pokazuje i ova trenutna "korekcija", od koliko 20-30%. Ako ste u svemu ovome zaradili svaka čast, a ako ste još u ovoj dionici propuštenu zaradu gledajte kao da ste ju ULOŽILI U ZNANJE I ISKUSTVO! [thumbsup]
A za savjete, ne bih hvala. Nekako ću ja učiti na svojim iskustvima pa ću se još koji put zaj… pa imati porfelj sa Beljem(65%) i sličnim! [wink]

Aj živio….

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)





Trgovanje na ovoj našoj burzi je pravi cirkus, zato što večina ljudi ovdje nema pojma o osnovama ulaganja u dionice, trguje čitajuči novine i padaju na štoseve iskusnih mahera.
Što se promijenilo kod ove dionice u zadnjih 7 dana? Niš, novinar objavi informaciju, uprava demantra, ali je ova dionica sada svima zanimljiva. Osobno mislim da je ova dionica dobra prilika za dugoročne ulagače, ali ovi koji danas kupuju ne misle je držati duže od 10 dana, pokušat će nešo zaraditi i bjež. Neki će i zaraditi, ali večina….
Mislim da će ovo brzo dolje, pa sad kom opanci kom obojci! [huh]

kak ti znaš na osnovu čega trguje onaj koji trguje?
[/quote]
I dalje tvrdim da su na ovoj burzi večina ljudi naglašavam VEČINA (ali opet ne svi) šekulanti, a ne pravi ulagači. Večina se "sjeti" dionice kad ju pročita u nekom bombastičnom naslovu ili ju kupuje kada se zeleni 10 i više %. Primjer su ti Validus, građevinari (prije2-3 tj)…, evo sad i Optima. S kojim su opravdanjem takve dionice bile Best buy?
Vi ste se očito osjetili prozvanim, inače vas moj post nebi previše "uzbudio"
[embarass] !
Kolega, molim vas da me argumentirano demantirate!
[/quote]

– zašto mislite da većina kupuje kada se zeleni 10 i više%? To ste nekako izmjerili ili samo nagađate?

– biti špekulantom je potpuno legitimno. To što Vi ne volite špekulante a preferirate "prave investitore" … to je dio Vašeg vrijednosnog sustava i nije apsolutno prihvatljiv kriterij

– na burzi je osnovno pravilo, kupiti jeftinije a prodati skuplje, u nekom vremenskom periodu naravno. Period od 2 sata je jednako vrijedan kao i period od 2 godine

– mi nismo kolege … dalibore
[/quote]
Tražio sam argumente, a kao vidim da vi ne znate niti značenje izraza špekulant, stoga mislim da bi argumenti bili previše, SORRY!
Hvala što potvrđujete moju tvrdnju da na burzi trguje sve i svatko!!!

Dalibor

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

Hvala što potvrđujete moju tvrdnju da na burzi trguje sve i svatko!!!

Dalibor

nema na čemu

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Samo bi Vas molio da kazete što to vi vidite, a večina ne

Nije ništa komplicirano

http://www.poslovni.hr/vijesti/za-metronet-100-mil-eura-170172.aspx

http://www.naslovnica.info/biznis/1181349/telekom_austrija_zainteresiran_za_kabelskog_operatera_bnet

Evo za Metronet ili Bnet se spekulira o cijeni od 100 mil Eura, a Optima je bolja firma od njih a na burzi sada vrijedi 12 mil Eura.

E, sada ja znam što ćete vi reći, da Metronet i Bnet rade s većim maržama i imaju manje dugove pa zbog toga toliko vrijede!

Metronet i B.net ne plaćaju korištenje DTK i da Optima to ne plaća (50 mil kn) radila bi s istim maržama. Znači to vam je kao da uspoređujete kuću s i bez građevinske dozvole.

Da bi oni imali prihod tj. korisnike koje ima Optima opet moraju uložiti par stotina mil kn, pa će im se i obveze svesti na isto.

Martić će ovo prodati kroz koju godinu, uhvatiti će najmanje 100 mli Eura a ja ću s njim uzeti 1000% i to bez brige i pameti!


@Antiša

ha ok onda si u pravu, vjeruj ti što hoćeš.

Opet sam u računici za interkonekciju napravio gaf, ali ovaj put namjerno i opet niste primjetili, dok samouvjereno pišete o lošoj perspektivi Optime.

Ovaj pad asimetrije je gubitak cca 3-4 mil kn, ali s druge strane imate pad interkonekcije u mobilnu mrežu što rezultira padom troškova za cca 10 mil.
U konačnici interkonekcija poboljšava EBITDA u 2011 za cca 7 mil kn, još 7 mil od od pada cijena u LLU te 10 mil kn kada se smanji mj. najamnina LLU.

To vam je sve skupa 24 mil kn bolja EBITDA u 2011g samo zbog regulatornih odluka.




PLEJBOJ THE SOLO PLAYER – KADV DRUKA PAD KUPUJE, KAD SUTI PRODAJE :))))

OPTIMA NE MOZE PREZIVJETI KRIZU AKO UDJEMO U EU, PORED SVOJIH 1,1 MILIJARDU KUNA DUGOVANJA – OSIM AKO SE NE PRODA ZA JEDNU KUNU.

Zasto ?

Zato što ti trebaš sutra kupiti po 34 kn!
Aj javi na PM ujutro gdje čekaš pa ću ti ja prodati 100 kom samo da ušutiš!
[/quote]

Kolega A., ne dajte se iznervirati. Pogldajte samo datum kada se registrirao kao korisnik foruma i sve će biti jasno zašto se pojavio ovdje. GO OPTE!!!
[/quote]

Vidim ovdje je u padu vladala nevjerica i očaj, kao i uvijek u našoj plitkoj bari… Punoj krokodila ;)…

DATUM REGISTRACIJE NIJE PREDUVJET DA BI SE PROKAZIVALE IGRE I PISALA ISTINA – TKO ME JE POSLUSAO I IZISAO U SRIJEDU KADA SAM ZA OZBILJNO UPUCIVAO NA PAD – SADA MU JE LAKNULO.

TKO NIJE – NJEGOV PROBLEM , Možda bude još prilika ako se netko zainati, ali inat se na burzi skupo placa, a ljudi danas nemaju novaca na bacanje kao nekada.

NE – Nisam pisao da je OPTIMA DUZNA PREKO 1,1 MILIJARDU KUNA ZATO DA BIH KUPOVAO NA 34 , JER JA OVDJE NAKON SVOJIH OZBILJNIH NAPISAO VISE NISAM IMAO NIKAKVE NAMJERE KUPNJE VEC ISKLJUCIVO UPOZORITI ZAIGRANE DA JE IGRI DOSAO KRAJ – JER SAM PRATECI NALOGE VIDIO TO VEC OKO PODNEVA U SRIJEDU.

ISTA SE STVAR DESAVALA NA DDJH OKO 46 KN I TAMO SAM JEDNAKO UPOZORAVAO NA LAKO MOGUCI PAD DO 38, PAR LJUDI ME POSLUSALO I USLO U JANAF KOJI SU NA MOJU PREPORUKU PRODALI NA 3500.

JEDNA JE OSOBA CAK KUPILA I KSST NA 1000 U TO VRIJEME… PA VI RACUNAJTE – TO JE KAO DA IM JE DDJH OTISAO NA 150 kn.

Optima je duzna preko 220 % onoga sto vrijedi – to nisam ja izmislio vec pise u izvjescima na Zagrebackoj burzi. Ako se upustate u kupnju predstecajne kompanije moj savjet je da svakako procitati prije izvjesca…

Konacno, zao mi je svih ljudi ovdje koji misle da sam ja srusio DDJH sa 46kn do 37kn ili OPTE sa 42kn do 30 svojim pravovremenim pisanjem – jer svatko iole inteligentan shvaca da je tako nesto nemoguce.

Prema tome ako nisam rusio cijenu – a nisam niti mi takve insunacije laskaju – sta sam radio ?

Odgovor je vrlo jednostavan – volim pisati o relevantnim stvarima, i pomagati ljudima.

Svatko tko je u utorak i srijedu prodao OPTE na moj prijedlog nadmudrio je grupu koja je ovdje vjestom igrom naloga pokusala i prilicno uspjela nadmudriti i navuci naivnije, lakovjerne investitore.

Eto, a vi sada pisite sto hocete, da je Plejboj navlakac, i sl… No, cinjenica stoje – U SRIJEDU SAM PREDLAGAO PRODAJU NA JOS UVIJEK VISOKIH 38kn, DOK SU NAVLAKACI PLASIRALI PRICU O 50kn A ISTOVREMENO SE ISTRESALI PO LAKOVJERNIM ILI MANJE UPUCENIMA.

U PETAK JE ZAKLJUCNA CIJENA BILA 30 Kn – MISLIM DA TO DOVOLJNO GOVORI O OVOM SLUCAJU, KOJI SE DA SVI NOVINARI RADE POSTENO SVOJ POSAO UMJESTO STO SLUZE KOJEKAKVIM NISKIM INTERESIMA – NE BI DESIO.

No, kazem – sada svi znate koja je ovdje igra, pa ako primjetite pojacan promet uz rast budite na oprezu i na vrijeme izadjite. Poslije lako kupite po 30 opte , taj vas OPTE 🙂

Kressho


Smiju se svi vec sada, ako me kopcas… 😉

Nadam se da smo svi uspjeli izaci iz vase igre na vrijeme – JER SUTRA SLIJEDI NEVRIJEME …

suska se, suska :)))

Ovo sam objavio 9.2. rano popodne …
A sta da vam kazem… Mene lova ne zanima, draze mi je da drugi zarade a da istina izadje na vidjelo…
Novac ionako nece vrijediti mnogo za par godina kada propadne citav kapitalisticki sistem, vec hrana …
Zato ja sad uzgajam rikulu i rajčicu na terasi a pišem ovo iz zabave [proud] [wink]

Kressho



Smiju se svi vec sada, ako me kopcas… 😉

Nadam se da smo svi uspjeli izaci iz vase igre na vrijeme – JER SUTRA SLIJEDI NEVRIJEME …

suska se, suska :)))

Ovo sam objavio 9.2. rano popodne …
A sta da vam kazem… Mene lova ne zanima, draze mi je da drugi zarade a da istina izadje na vidjelo…
Novac ionako nece vrijediti mnogo za par godina kada propadne citav kapitalisticki sistem, vec hrana …
Zato ja sad uzgajam rikulu i rajčicu na terasi a pišem ovo iz zabave [proud] [wink]
[/quote]

Svaka cast i ja sam si posadija malo ribe u vrtu . :)))



@Antiša

ha ok onda si u pravu, vjeruj ti što hoćeš.

Opet sam u računici za interkonekciju napravio gaf, ali ovaj put namjerno i opet niste primjetili, dok samouvjereno pišete o lošoj perspektivi Optime.

Ovaj pad asimetrije je gubitak cca 3-4 mil kn, ali s druge strane imate pad interkonekcije u mobilnu mrežu što rezultira padom troškova za cca 10 mil.
U konačnici interkonekcija poboljšava EBITDA u 2011 za cca 7 mil kn, još 7 mil od od pada cijena u LLU te 10 mil kn kada se smanji mj. najamnina LLU.

To vam je sve skupa 24 mil kn bolja EBITDA u 2011g samo zbog regulatornih odluka.

[/quote]
PO mojim izracunima pad asimetrije ima utjecaj oko 3 milijuna kuna; više manje, jednakokao i kod antiše.
pad interkonekcije u mobilnu je tu negdje oko 9-11 mijuna kuna.
najmnina ULL-a je onih 60 mil kuan koje spominje matric X pad od 18% = oko 10 milijuna kuna
Dakle imamo oko 17 milijuna kuna na pstojece korisnike samo ustedu + ovaj dio LLU sto spominej Antisa od 7 milijuna kuna.

Ako je EBITDA 2011 a to cemo uskorovidjeti oko 50 mil kuna (mozda bude i vise ali nemam pojma tocno).
to je za 2011 odnosno 2012 oko 70-75 mil kuna operativne dobiti.
fali jos 20-25 mil kuna a to se moze dobiti ili daljnjim odlukama hakoma koji ce sigurno ici + dio koji se odnosi na rast korisnika.

Ako postoji recimo 60,000 ADSL korisnika to je 1,200 kn po korisniku.
Nekom bezvzno manalizom dolazim do potrebnih 15-20,000 korisnika ADSL-a za 100 mil ebitda.

Vidjet cemo koliko je u Q4 doslo IPTV i ADSL-a.
Mjesecno moze ici 1000 minimum.

racunica je jednostavna..

A mozda i sve propadne. kada VIP kupi sve pa cemo imati ViP i HTZ.
tekle 2 ce se povuci jer nemoze samo mobilnom konkurirati.
h1 ce isto propasti jer nude samo dualplay.

Imat cemo HT i VIP.
Crna gora ima vise operatera.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Koji tobogan .. Gdje je sad onaj tip koji mi se smijao kada sam pisao da ce biti opet 29 kn za koji dan, da treba samo biti strpljiv i malo pricekati …

Ne vidim te ?

Gdje si ?

Ah, eto te .. vidim, vidim … prodajes po 31-nu … [lol] [lol]

SKUPO, SKUPO …

A u bilanci MILIJARDA I STO MILIONA KUNA DUGOVA I GUBITAKA .. PA OPTE-R-A ima NEGATIVNI BOOK LJUDI .. STA JE OVO ..

AKO I DODJE DO PREUZIMANJA SUMNJAM DA CE OVU KOMPANIJU ITKO PLATITI VISE OD KUNE. OPROST DUGOVA PO MODELU C ?

SUMNJAM, PA NIJE HR DJED MRAZ A BANKE JOS MANJE. Doslo vrijeme da promjenimo operatera … jer ipak, ako Optima ode u stecaj nema smisla da zivimo bez telefonije u danasnje doba

Kressho

Ovo je prejako … netko skida sramezljivo iznad cijene.. Sta ces, boje se ljudi da sutra vise nece moci kupiti po 30 haha…
Misle palo je, sad je jeftino. A kad objave stečaj past će na 10 kn preko noci …
Znam, koji stecaj, pa to je samo jedna milijarda kuna i jos tricavih sto miliona… I jos godine poslovanja sa milijunskim gubicima …

Hej, jel OPTIMA ikada radila u pozitivi otkad je osnovana ?

Kressho

Koji k. je ovo?
Zaba optisala zatezne kamate?

Tko je ono rekao da će Q4 biti najlošliji do sada? Loki gdje si?


Ovo je prejako … netko skida sramezljivo iznad cijene.. Sta ces, boje se ljudi da sutra vise nece moci kupiti po 30 haha…
Misle palo je, sad je jeftino. A kad objave stečaj past će na 10 kn preko noci …
Znam, koji stecaj, pa to je samo jedna milijarda kuna i jos tricavih sto miliona… I jos godine poslovanja sa milijunskim gubicima …

Hej, jel OPTIMA ikada radila u pozitivi otkad je osnovana ?


Fino mi upalo danas, skoro ide drugi krug… Čujemo se opet iznad 4x. [thumbsup]

cekam onaj management report ali sukladno ocekivanju, moza cak i bolje.
EBITDA oko 55 mil kuna
prihodi sam znao da ce biti ovakvi flat.
ovo je otpis vjerojatno zateznih kamata i jos kakvih ovakav dobar Q4 tako da ne racunajte da ce biti ovako dobro u Q3
dug nije povecan (ako je onda minorno)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close