OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


E moj Antiša….

Asimetrija je pala sa 42% na 28%. Ali asimetrija na što – pa na cijenu od HT-a. A pala je i cijena HT-a.
Ergo kad se sve zbroji i oduzme cijena OT-a je pala 20%.
Uostalom pogledaj veleprodajne ponude sa njihovh stranica. Cijene su prije bile 9,5 lp sad su 7,6.
A još jednom prouči analizu tržišta i kako se po novome svake godine određuju cijene interkonekcija.

Ok,
– cijena interkonekcije u mrežu OT je pala s 0,095 kn/min na 0,076 kn/min tj 25%
– cijena interkonekcije u mrežu HT-a je pala s 0,067 kn/min na 0,059 kn/min tj 13,5%
Primaš 25% manji iznos, plaćaš 13,5% manji iznos!

Ako uzmemo u obzir da je broj utrošenih minuta iz jedne mreže jednak broju primjenih onda je opet pad 11,5% a ako imaš rast korisnika od 15% onda isto imaš na interkonekciji i onda pad prihoda od interkonekcije jednak je trošku interkonekcije i efekt odluke je 0!

I tako opet ja u pravu! [wink]


PLEJBOJ THE SOLO PLAYER – KADV DRUKA PAD KUPUJE, KAD SUTI PRODAJE :))))

OPTIMA NE MOZE PREZIVJETI KRIZU AKO UDJEMO U EU, PORED SVOJIH 1,1 MILIJARDU KUNA DUGOVANJA – OSIM AKO SE NE PRODA ZA JEDNU KUNU.

Zasto ?

Zato što ti trebaš sutra kupiti po 34 kn!
Aj javi na PM ujutro gdje čekaš pa ću ti ja prodati 100 kom samo da ušutiš!


E moj Antiša….

Asimetrija je pala sa 42% na 28%. Ali asimetrija na što – pa na cijenu od HT-a. A pala je i cijena HT-a.
Ergo kad se sve zbroji i oduzme cijena OT-a je pala 20%.
Uostalom pogledaj veleprodajne ponude sa njihovh stranica. Cijene su prije bile 9,5 lp sad su 7,6.
A još jednom prouči analizu tržišta i kako se po novome svake godine određuju cijene interkonekcija.

He he ovaj tvoj gaf podsjeća me na jednu anegdotu iz ranih dana liberalizacije kad su se vrli optimaši isto tako malo zeznuli sa nekim cijenama jer nisu dobro čitali 🙂

Da i ako je BNet tako ograničen rastom zašto je pojeo Optimu za doručak na 4 puta manjoj pokrivenosti (nije baš 260.000 pričaju i oni gluposti – negdje je oko 180.000).


Loki, a koji je udio interkonekcije u prihodima OT-a, mislim da je manji od 10%.
kako je palo prema HT-u naravno da pada prema OT-u isto.
Eefkat nije zanemariv ali nije niti velik.

Još jednom kažem bez novih korisnika nema ništa.
I negovorim o 50,000 korisnika u godinu dana već kroz par godina.
Sa ovim korisnicima trenutno se vrti oko 50 mil EBITDA.
I 30,000 novih korisnika (kroz par godina je sasvim dovoljno cak i sa ovim cijenama a jos ce ici dolje).

Ako nemogu to ostvariti onda cao djaci, ja mislim da mogu.
sve je stvar da li vjerujes ili ne.
Kao i na svakoj drugoj investiciji.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



PLEJBOJ THE SOLO PLAYER – KADV DRUKA PAD KUPUJE, KAD SUTI PRODAJE :))))

OPTIMA NE MOZE PREZIVJETI KRIZU AKO UDJEMO U EU, PORED SVOJIH 1,1 MILIJARDU KUNA DUGOVANJA – OSIM AKO SE NE PRODA ZA JEDNU KUNU.

Zasto ?

Zato što ti trebaš sutra kupiti po 34 kn!
Aj javi na PM ujutro gdje čekaš pa ću ti ja prodati 100 kom samo da ušutiš!
[/quote]

Kolega A., ne dajte se iznervirati. Pogldajte samo datum kada se registrirao kao korisnik foruma i sve će biti jasno zašto se pojavio ovdje. GO OPTE!!!

manje je više, a više još više

@Antiša

ha ok onda si u pravu, vjeruj ti što hoćeš.
meni je nekako logično da rast broja korisnika, s kojim su povezani i neki ‘nemali’ troškovi spajanja rezultira u nekoj pozitivnoj marži, a ne u održavanju nule.
isto vidim da ti perspektiva za 2012 i 2013 uopće nije ni na kraju pameti – i to će valjda pokrit rast korisnika.
glavno da je rast ebitda na nuli…

a i vidjet ćemo koliko će se taj rast od 15% održat kroz Q4.
nekako mi čini da će to biti optimin najlošiji Q do sada.

Loki

rast od 15% nije u Q4 to se očekuje za 2011, ja osobno mislim da neće baš biti 15% više 10% što je isto tako dosta.
Nemože biti najlošiji (bare ne kao u 2008).
Ovo je šala.
Biti će ok.
oko 10 milja ebita ali ne više od toga.
Po meni barem

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Mislim, vjerujem u ovo i u bolje sutra, ali nije mi lijepo vidjeti prosipanje po bidu i minus blokadu pred vikend! Grrrrr

manje je više, a više još više

Izgleda da se vraća na svoje razine 28 kuna po dionici.

kakav rollercoaster ovaj tjedan [thumbsup]

Masakr. Ali zanimljivo, obveznicom nije ni jednom lupljeno po bidu. 😉

Rollercoaster?
Da, vrijeme je za novi krug.
Vežite pojaseve!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

nema komentara rezultata metroneta ?

http://www.poslovni.hr/vijesti/metronet-smanjio-gubitak-u-trecem-kvartalu-161318.aspx
http://www.poslovni.hr/vijesti/metronet-povecao-operativnu-dobiti-za-43-posto-171827.aspx

u 4Q ostvarili:
– 60 mio kn prihoda
– 18 mio kn ebitda

u 2010:
– 242 mio kn prihoda
– ebitda 61 mio kn
– ebitda marža 25%

neočekivano dobri.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Legenda je ovaj što ju je zapucao u blokadu pola sata prije kraja. Nek’ Dinkec ima minus u portfelju za kraj tjedna [lol] [lol]



PLEJBOJ THE SOLO PLAYER – KADV DRUKA PAD KUPUJE, KAD SUTI PRODAJE :))))

OPTIMA NE MOZE PREZIVJETI KRIZU AKO UDJEMO U EU, PORED SVOJIH 1,1 MILIJARDU KUNA DUGOVANJA – OSIM AKO SE NE PRODA ZA JEDNU KUNU.

Zasto ?

Zato što ti trebaš sutra kupiti po 34 kn!
Aj javi na PM ujutro gdje čekaš pa ću ti ja prodati 100 kom samo da ušutiš!
[/quote]
Nisi uteko?
Sad češ morati dati po kikiriki!

New Report

Close