OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

laudator, 27.08.2021. u 14:32

Po meni prodaju mali nestrpljivi a veliki (možda samo jedan na više računa) kupuje. Kako smo se neugodno iznenadili kako su Zaba I HT jeftino prodali našu kožu možda se opet iznenadimo kako je ovaj kupac nanjušio lijepu premijicu na 5,36.

kao što je netko napisao, ovih cca. 8% na ovu cijenu je skoro pa zicer, ali to nije isplata za 3 dana nego vjerojatno za 2-3 mjeseca… mnogima se to ne da čekati pa prodaju opte i kupuju nešto drugo gdje očekuju brzi prinos…to da prodaju veliki ne drži vod jer bi se to vidjelo u top10…naravno, ako kupacbude ciljao na 75% možda ponudi i više  ali to je već šta bi bilo kad bi bilo

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 30.08.2021. u 11:22

 





laudator, 27.08.2021. u 14:32



 

Po meni prodaju mali nestrpljivi a veliki (možda samo jedan na više računa) kupuje. Kako smo se neugodno iznenadili kako su Zaba I HT jeftino prodali našu kožu možda se opet iznenadimo kako je ovaj kupac nanjušio lijepu premijicu na 5,36.

 



 

kao što je netko napisao, ovih cca. 8% na ovu cijenu je skoro pa zicer, ali to nije isplata za 3 dana nego vjerojatno za 2-3 mjeseca… mnogima se to ne da čekati pa prodaju opte i kupuju nešto drugo gdje očekuju brzi prinos…to da prodaju veliki ne drži vod jer bi se to vidjelo u top10…naravno, ako kupacbude ciljao na 75% možda ponudi i više  ali to je već šta bi bilo kad bi bilo

prije da će to biti siječanj-veljača 2022.i to ako regulator izda odobrenje što još uvijek nije 100% sigurno. zato većina prodaje opte i ulazi u neke druge dionice gdje je puno brža zarada

Izgleda da se sve manjem broju ulagača čeka par mjeseci za tih cca. 8-9% pa malo po malo kipaju po bidu i prelaze u druge dionice.

Ignore: KressoM, delux

U kojim dionicama imamo preko 9% sigurne zarade kroz par mjeseci?

🤣

Prihvatio bih bez razmišljanja dionicu kod koje bih imao sigurnih 9% godišnje, svake godine!

yieldchaser, 03.09.2021. u 14:25

U kojim dionicama imamo preko 9% sigurne zarade kroz par mjeseci?

na burzi nema “sigurno”…vjerojatno će biti tako, ali….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

da, moglo bi se za par mjeseci zaraditi 8-9%, ALI…ako iz bilo kojeg razlika ova prodaja propadne onda bi se cijena dionice lako mogla na burzi prepoloviti pa da umjesto +8% bude -50%

@hrvalin

Da, moguće je i to. Zato svatko treba sam procijeniti koliki je rizik i isplati li mu se riskirati.

Ignore: KressoM, delux

Zem usvojen.

https://www.sabor.hr/konacni-prijedlog-zakona-o-elektronickim-medijima-drugo-citanje-pze-br-62-predlagateljica-vlada?t=126305&tid=209586

cijena OPTE je prešla 5 kn, a time kupnja dionice postaje sve manje isplativa jer za 3-4 mjeseca čekanja može se u javnoj ponudi zaraditi čisto možda 5%.

s druge strane npr.podravka je u svega par dana donijela +20% zarade, a takvih primjera ima dosta na burzi

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

ja sam kupovao  na 4,85-4,90…iznad 5 kn ne kupujem, ali ako poraste iznad 5,10 kn vjerojatno ću prodavati….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

amadeo, 01.10.2021. u 14:18

cijena OPTE je prešla 5 kn, a time kupnja dionice postaje sve manje isplativa jer za 3-4 mjeseca čekanja može se u javnoj ponudi zaraditi čisto možda 5%.

s druge strane npr.podravka je u svega par dana donijela +20% zarade, a takvih primjera ima dosta na burzi

Vama kolega nista ne valja…za ovo sto raste navijate da padne, a ovo sto ne moze pasti vam je mali prinos…

“Zaboravili” ste napisati da dionice vrlo lako mogu i pasti 20%…

OPTE trenutno nudi zagarantiranih 7% prinosa za 3-4 mjeseca…meni je to dovoljno da udjem sa 15% portfelja (avg 4,89kn)

Odlicno je sto je vecini 7% prinosa malo…pa mogu (do)kupit koliko trebam i to kad je sve CnB…

Preuzimanja su zakon…besplatna lova

 

Rastimo zajedno...

Parica, 01.10.2021. u 17:31

 





amadeo, 01.10.2021. u 14:18



 

cijena OPTE je prešla 5 kn, a time kupnja dionice postaje sve manje isplativa jer za 3-4 mjeseca čekanja može se u javnoj ponudi zaraditi čisto možda 5%.

s druge strane npr.podravka je u svega par dana donijela +20% zarade, a takvih primjera ima dosta na burzi

 



 

Vama kolega nista ne valja…za ovo sto raste navijate da padne, a ovo sto ne moze pasti vam je mali prinos…

“Zaboravili” ste napisati da dionice vrlo lako mogu i pasti 20%…

OPTE trenutno nudi zagarantiranih 7% prinosa za 3-4 mjeseca…meni je to dovoljno da udjem sa 15% portfelja (avg 4,89kn)

Odlicno je sto je vecini 7% prinosa malo…pa mogu (do)kupit koliko trebam i to kad je sve CnB…

Preuzimanja su zakon…besplatna lova

 

Mozda da ipak ukalkulirate porez na kapitalnu dobit i da preuzimanje jos nije potpuno izvjesno(iako je vjerovatno).

Preuzimanja mogu biti dobra ili losa za dionicare,ovisno po kojoj su cijeni kupovali.

Ali sa druge strane ste u pravu jer neki neutemeljeno sanjaju o “velikim zaradama na drugim dionicama” u vrlo kratkom roku,a mnogi od njih ustvari trguju sa velikim gubicima .

Posto mi je ulaz 4,89kn prinos nakon poreza mi je 8,4%…

Previse love i interesa je unutra da preuzimanje propadne…pa do sada nikad u povijesti ni jedno “normalno” preuzimanje nije propalo…

Da nema tog rizika, ugurao bi unutra preko pola portfelja…

 

Rastimo zajedno...

Da je to neka dobra firma pa ako propadne preuzimanje nema veze. No ovdje ako se nesto izjalovi dionica leti 20% nize

kanabis, 03.10.2021. u 21:56

Da je to neka dobra firma pa ako propadne preuzimanje nema veze. No ovdje ako se nesto izjalovi dionica leti 20% nize

Slazem se…i zato sam unutra samo sa 15%-20% portfelja…

Ali u igri su HT, ZABA i americki fond…lokalni i inozemni giganti…nema straha ovdje, stvar je gotova!!!

P.s. puno sam bio nervozniji na SUKC gdje su arapi bili u igri…

Rastimo zajedno...

New Report

Close