OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad će biti ponuda za preuzimanje molim vas info jer imam nešto sitno dionica pa se povlačim zauvijek s burze.Hvala

kako sada izgleda, negdje početkom iduće godine

xato, 17.08.2021. u 18:01

Kad će biti ponuda za preuzimanje molim vas info jer imam nešto sitno dionica pa se povlačim zauvijek s burze.Hvala

još nije sigurno da će biti ponude

iznad 4,50 kune je još samo 27.000 dionica na kupnji. nervoza postaje sve veća jer nije sigurno da će i ovakva niska ponuda biti odobrena pa rizik raste, a cijena dionice pada

Ma bit će ponude a koliko iznad ostaje da se vidi. Samo da se saborski štakori vrate sa g.o. Ako misle u skorije vrijeme pripajat Optimu Telemachu morat će se ipak malo jače isprsit.

eto-mene, 18.08.2021. u 12:40

iznad 4,50 kune je još samo 27.000 dionica na kupnji. nervoza postaje sve veća jer nije sigurno da će i ovakva niska ponuda biti odobrena pa rizik raste, a cijena dionice pada

 

Koji bi bili razlozi za uskratu odobrenja?

laudator, 18.08.2021. u 15:25

Ma bit će ponude a koliko iznad ostaje da se vidi. Samo da se saborski štakori vrate sa g.o. Ako misle u skorije vrijeme pripajat Optimu Telemachu morat će se ipak malo jače isprsit.

Tih 5,3x kuna bi trebalo biti relativno sigurno, sumnjam da bi si naši dozvolili blamažu pa da odbiju ovakvo preuzimanje jer nadzorna EU tijela sve to prate.

Hoće li ponuda biti i iznad tog zakonskog minimuma teško je reći..ako misle ići na pripajanje, onda će vjerojatno izaći s jačom ponudom da privuku neodlučne dioničare da im prodaju svoje dionice.

Kako god, interesa ne manjka, praktički sve što se ponudi po 4,9 kn se proda, sad je u sekundi skinuto 30.000 dionica s prodaje. Vjerojatno kupuje netko s viškom keša na računu pa računa da čak da ponuda ide i po minimumu, opet je to nekih 8% do kraja godine, a ako ponuda bude veća od toga, onda će i bolje zaraditi. Kad se to usporedi s bankom gdje je kamata 0,1% ili još manje, onda je jasna računica.

Ignore: KressoM, delux

avax10, 24.08.2021. u 12:23

 








Kako god, interesa ne manjka, praktički sve što se ponudi po 4,9 kn se proda, sad je u sekundi skinuto 30.000 dionica s prodaje. Vjerojatno kupuje netko s viškom keša na računu pa računa da čak da ponuda ide i po minimumu, opet je to nekih 8% do kraja godine, a ako ponuda bude veća od toga, onda će i bolje zaraditi. Kad se to usporedi s bankom gdje je kamata 0,1% ili još manje, onda je jasna računica.

fakat se počisti sve na 4,9 kuna-u 20 minuta pobrano je preko 75.000 dionica

ovih 8% u 3-4 mjeseca, kad se kamata gleda na godišnjoj razini , je zapravo puno veći prinos 😉

 

 

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

A prodaje tko točno? Ovaj koji prodaje 30.000 komada hitno treba 150.000 kuna ili koji je motiv?

yieldchaser, 25.08.2021. u 20:06

A prodaje tko točno? Ovaj koji prodaje 30.000 komada hitno treba 150.000 kuna ili koji je motiv?

razloga može biti bezbroj, a točan odgovor zna samo prodavač.. djetinjasto je o tome uopće debatirati jer isto pitanje možeš postaviti za svaku kupnju ili prodaju na bilo kojoj dionici

avax10, 24.08.2021. u 12:23

 





laudator, 18.08.2021. u 15:25



 

Ma bit će ponude a koliko iznad ostaje da se vidi. Samo da se saborski štakori vrate sa g.o. Ako misle u skorije vrijeme pripajat Optimu Telemachu morat će se ipak malo jače isprsit.

 



 

Tih 5,3x kuna bi trebalo biti relativno sigurno, sumnjam da bi si naši dozvolili blamažu pa da odbiju ovakvo preuzimanje jer nadzorna EU tijela sve to prate.

Hoće li ponuda biti i iznad tog zakonskog minimuma teško je reći..ako misle ići na pripajanje, onda će vjerojatno izaći s jačom ponudom da privuku neodlučne dioničare da im prodaju svoje dionice.

Kako god, interesa ne manjka, praktički sve što se ponudi po 4,9 kn se proda, sad je u sekundi skinuto 30.000 dionica s prodaje. Vjerojatno kupuje netko s viškom keša na računu pa računa da čak da ponuda ide i po minimumu, opet je to nekih 8% do kraja godine, a ako ponuda bude veća od toga, onda će i bolje zaraditi. Kad se to usporedi s bankom gdje je kamata 0,1% ili još manje, onda je jasna računica.

Mozda taj sto prodaje zna vise od Vas?Do sada u pravilu kada su veliki negdje prodavali “ispod cijene nadanja” ,nije bilo dobro,zar ne?Sve je teoretski moguce pa  i to da mu hitno trebaju novci,ali mi to ne djeluje previse uvjerljivo jer ako ce “uskoro dobiti puno vise,mogao se snaci na drugi nacin”!

Nemam pojma kako ce biti ovdje i dali ce biti uopce ispunjeni uvjeti za prodaju,ali mi je uistinu smijesno kada netko spominje i “cijenu vecu nego je po zakonu nuzna”.

Ja sam uvjerenja da “veliki uvijek znaju vise”,a Vi vjerujte u sto hocete .

Po meni prodaju mali nestrpljivi a veliki (možda samo jedan na više računa) kupuje. Kako smo se neugodno iznenadili kako su Zaba I HT jeftino prodali našu kožu možda se opet iznenadimo kako je ovaj kupac nanjušio lijepu premijicu na 5,36.

Kolega, ne znam zašto su me obrisali (možda sam bio “prekratak”), ali meni dosta uvjerljivije zvuči da se prosječnom imatelju Optime ne da čekati tih 8% zarade, pored, rekao bih, zicera poput ATPL u narednom razdoblju sa daleko većim prinos om.

Neuvjerljivo mi zvuči da veliki prodaju a mali kupuju.

Ali, vrtimo se u krug, svako okreće priču na stranu svog mišljenja, pa nema smisla dalje oko istoga raspravljati.

hrvalin, 26.08.2021. u 20:26

 





yieldchaser, 25.08.2021. u 20:06



 

A prodaje tko točno? Ovaj koji prodaje 30.000 komada hitno treba 150.000 kuna ili koji je motiv?

 



 

razloga može biti bezbroj, a točan odgovor zna samo prodavač.. djetinjasto je o tome uopće debatirati jer isto pitanje možeš postaviti za svaku kupnju ili prodaju na bilo kojoj dionici

 

Jasno je meni to, kolega. Oprostite ako mi je pitanje djelovalo djetinjasto. Namjera mi je bila da bude retoričko pitanje.

Dijelim osjećaje s kolegom bisakovim. Instinkt mi govori da su ovi koji prodaju bolje upućeni od onih koji kupuju. Skeptik sam oko priča o ‘sigurnih’ 7-8%…

bisakovi, 27.08.2021. u 08:37

 





avax10, 24.08.2021. u 12:23



 

 





laudator, 18.08.2021. u 15:25



 

 

Ma bit će ponude a koliko iznad ostaje da se vidi. Samo da se saborski štakori vrate sa g.o. Ako misle u skorije vrijeme pripajat Optimu Telemachu morat će se ipak malo jače isprsit.

 

 



 

Tih 5,3x kuna bi trebalo biti relativno sigurno, sumnjam da bi si naši dozvolili blamažu pa da odbiju ovakvo preuzimanje jer nadzorna EU tijela sve to prate.

Hoće li ponuda biti i iznad tog zakonskog minimuma teško je reći..ako misle ići na pripajanje, onda će vjerojatno izaći s jačom ponudom da privuku neodlučne dioničare da im prodaju svoje dionice.

Kako god, interesa ne manjka, praktički sve što se ponudi po 4,9 kn se proda, sad je u sekundi skinuto 30.000 dionica s prodaje. Vjerojatno kupuje netko s viškom keša na računu pa računa da čak da ponuda ide i po minimumu, opet je to nekih 8% do kraja godine, a ako ponuda bude veća od toga, onda će i bolje zaraditi. Kad se to usporedi s bankom gdje je kamata 0,1% ili još manje, onda je jasna računica.

 



 

Mozda taj sto prodaje zna vise od Vas?Do sada u pravilu kada su veliki negdje prodavali “ispod cijene nadanja” ,nije bilo dobro,zar ne?Sve je teoretski moguce pa  i to da mu hitno trebaju novci,ali mi to ne djeluje previse uvjerljivo jer ako ce “uskoro dobiti puno vise,mogao se snaci na drugi nacin”!

Nemam pojma kako ce biti ovdje i dali ce biti uopce ispunjeni uvjeti za prodaju,ali mi je uistinu smijesno kada netko spominje i “cijenu vecu nego je po zakonu nuzna”.

Ja sam uvjerenja da “veliki uvijek znaju vise”,a Vi vjerujte u sto hocete .

 

Dakle mislite da prodaju veliki a kupuju mali?

New Report

Close