OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma ja mislim (nadam se) da se kolege malo šale da ne znaju izračunati, barem na jednu decimalu. U suprotnom, bez ljutnje,… ma neću niti komentirati.

Drugo, dionice od AH i da utječu na prosjek, utjecale bi pozitivno, tako da ne razumijem što ste htjeli reći.

Treće, jedino što nije 100% sigurno, je odobrenje od regulatora. Što se mene tiče, vjerojatnost je toliko velika da tu nemam briga.

 

@starigrac

Pa koliki je onda ponderirani prosjek (ne obicni prosjek) i kako se racuna kada znate?

Dragi kolega,ja takoder ne vjerujem da bi “veliki” dopustali da “mali” kupuju nesto znatno ispod 5 kuna na burzi da vjeruju da to “vredi znatno vise” i da je sigurno.Valjda bi sami zaradili.

Vi vjerujte u sto zelite,a ja imam pravo na neke nedoumice i sumnje.

Optima telekom u prvih šest mjeseci s gubitkom od 220 tisuća kuna


https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/optima-telekom-u-prvih-sest-mjeseci-s-gubitkom-od-220-tisuca-kuna-736671

👎

 

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

bisakovi, 28.07.2021. u 15:24

@starigrac

Pa koliki je onda ponderirani prosjek (ne obicni prosjek) i kako se racuna kada znate?

Dragi kolega,ja takoder ne vjerujem da bi “veliki” dopustali da “mali” kupuju nesto znatno ispod 5 kuna na burzi da vjeruju da to “vredi znatno vise” i da je sigurno.Valjda bi sami zaradili.

Vi vjerujte u sto zelite,a ja imam pravo na neke nedoumice i sumnje.

Ovdje se toliko namještao prosjek u detalje, da su namjestili da je ponderirani i obični prosjek skoro pa isti. Dakle, ne možete pogriješiti.

Veliki imaju svoje kombinacije tako da ih očigledno i ne zanima ovo trgovanje do javne ponude. Nažalost, mislim da je ovo game over, inače bi cijena već otišla preko ponderiranog prosjeka (5,3Xkn)

I nararavno, imate pravo na svoje nedoumice.

 

@starigrac

Kolega, predivno je ljeto, slažem se. Ne osporavam ni tvrdnju da je PPC ~5,36kn…

Stvar je u tome da je većini ekipe prosjek dosta iznad tih 5,36 ili tu negdje i ako sve prođe dobro, najizglednije je da će izgubiti/biti na nuli/zaraditi za burek. Nemojmo se sad praviti kao da je ovo veliki investicijski pogodak.

Ako je Vama prosjek 4 kune ili manje, to je ok i ja Vam čestitam ovdje. Ali većini špekulanata (namjerno ih tako nazivam, jer se u OPTE ne ulaže i nije se ulagalo…to je špekulativna dionica) je ovo kiselo grožđe, čak i dok traje ovo divno ljeto, prije jeseni kad treba rađati.

samo da AZTN pod pritiskom većih igrača ne blokira ovo preuzimanje jer u protivnom ovdje neće biti niti tromjesečnog prosjeka

U Sabor upućen konačni prijedlog Zakona o elektroničkim medijima. Mijenjaju se još neke dosta bitne stvari

ovdje se ulagači mogu samo moliti da aztn odobri kupnju opte i da im daju tromjesečni prosjek jer priopćenje implicira da je ugovorena cijena osjetno manja od njega. to jest, ili krajem godine 5,3x kuna ili eventualno jednog dana neka sića jer poslovanje je sve gore

Kakvo neznanje ,kakvo lupetanje ,kakva zavist od ovdje par prisutnih. Par njih svakodnevno ima potrebu se javljati a ne posjeduju dionice niti ih imaju namjeru posjedovati.Što više lupetali su da je to za stečaj ,da je Bv prava vrijednost Optime i ne vrijedi više .Tvrdili su da se neće prodati da nema interesa.Haha.A kad ono gle čuda prodano za minimum 5,36 kn koliko će dobiti mali dioničari, što je koliko ono puta bolje od vašeg 0 kn.Koliko je vremena prošlo a još uvijek se spominje ponderirani prosjek ,koliko je,kako se računa …Pomozi Bože…Onda sad se i Aztn spominje kao oni su upitni.Pa oni su i službeno se izjasnili da su i za trećeg operatera i za brisanje stavke o tzv.vertikalnoj integraciji.Pa da nema njih Ht bi Optimu pojeo i nebi ispuštao više nikad. Onda najnoviji biser je da će to veliki blokirati .Znači ministrica kulture i medija,Atzn,Ht,Zaba,Ug su mali a njih će blokirati tko? A1? 😀

Da ne zaboravim ovog jednog što se samo javlja po temema kad treba popljuvati nešto i to mu je izgleda glavna satisfakcija.Hobi.

Možete zajedno svi na malo veću barku i isploviti u nepoznato i tamo jedan drugome prodavati te priče i hraniti se pesimizmom istodobno.Isplovljavanje po najvećoj buri bilo bi idealno.Start u Senju.

 

 

Da, stvarno smiješno, pogotovo od forumaša koji su tu već godinama. Ne zna se izračunati ponderirani prosjek, ne zna se kad nastaje ponuda za preuzimanje, sve neko neznanje…

Dajte kolege. Ok, mnogi neće zaraditi, pogotovo oni koji su podlegli navlakačima da ovo mora ići po min 10kn, pa su kupovali po 6-8kn i čekali javnu ponudu, ali i oni neće biti nulovani. Riskirali su i ok ovaj put im se rizik nije isplatio.

Ali mnogi će i zaraditi jer dionica po 1,8-2kn je bilo na tržištu koliko hoćeš, a prodavalo se i po 6 i 7 i 8 i 9kn.

 

Crikva1, 29.07.2021. u 13:30

Kakvo neznanje ,kakvo lupetanje ,kakva zavist od ovdje par prisutnih. Par njih svakodnevno ima potrebu se javljati a ne posjeduju dionice niti ih imaju namjeru posjedovati.Što više lupetali su da je to za stečaj ,da je Bv prava vrijednost Optime i ne vrijedi više .Tvrdili su da se neće prodati da nema interesa.Haha.A kad ono gle čuda prodano za minimum 5,36 kn koliko će dobiti mali dioničari, što je koliko ono puta bolje od vašeg 0 kn.Koliko je vremena prošlo a još uvijek se spominje ponderirani prosjek ,koliko je,kako se računa …Pomozi Bože…Onda sad se i Aztn spominje kao oni su upitni.Pa oni su i službeno se izjasnili da su i za trećeg operatera i za brisanje stavke o tzv.vertikalnoj integraciji.Pa da nema njih Ht bi Optimu pojeo i nebi ispuštao više nikad. Onda najnoviji biser je da će to veliki blokirati .Znači ministrica kulture i medija,Atzn,Ht,Zaba,Ug su mali a njih će blokirati tko? A1? 😀

Da ne zaboravim ovog jednog što se samo javlja po temema kad treba popljuvati nešto i to mu je izgleda glavna satisfakcija.Hobi.

Možete zajedno svi na malo veću barku i isploviti u nepoznato i tamo jedan drugome prodavati te priče i hraniti se pesimizmom istodobno.Isplovljavanje po najvećoj buri bilo bi idealno.Start u Senju.

 

 

Ispravka krivog navoda.Jos nista nije sigurno.Posebice dali ce biti ispunjeni uvjeti da ugovor uopce bude punosnazan,zar ne?

Cemu gorcina i sijanje zuci?Sami ste ulagali ovdje i ocito imali nerealne zelje,a kako ce biti i koliki je ponderirani prosjek ako do prodaje dode,saznat cemo,zar ne?

 

Crikva1, 29.07.2021. u 13:30

Kakvo neznanje ,kakvo lupetanje ,kakva zavist od ovdje par prisutnih.

zavist na čemu? što umjesto bajki koje si ovdje prodavao da će biti prodajna cijena oko 8-12 kn, sada ide burzovni prosjek od samo 5,3 kn?! i to samo zato jer su mali ulagači držali tu cijenu na burzi dok su veći prodavali od 7 kn prema dolje, a ti i slični pisali kako nemaju pojma?? da bi na kraju saznali da je kupoprodajna cijena čak i ispod tog prosjeka?! bolje se pogledaj u ogledalo što si pisao i navlačio ljude da preskupo plaćaju ovu dionicu i sad će završiti s nemalim gubicima

@eto-mene

Sve točno rečeno. Tip optužuje ‘plaćenike’ ovdje da su svojim komentarima ‘rušili’ cijenu. To je ko Gandalf sa ‘Word of Power’ u onom starom LOTR RTSu… Uništi, pobije sve čarobnjak… Zamislite tu moć…

A on i drugi pojedinci ovdje i drugdje su sugerirali da je OPTE best buy i prodavao bajke o 8-12 kuna. Sad radi zamjenu teza i prikazuje 5,36kn kao ‘uspjeh’ i krivi ‘plaćenike’ i forumske sadiste kojima je pljuvanje ‘hobi’.

 

Crikva1, 29.07.2021. u 13:30

Kakvo neznanje ,kakvo lupetanje ,kakva zavist od ovdje par prisutnih. Par njih svakodnevno ima potrebu se javljati a ne posjeduju dionice niti ih imaju namjeru posjedovati.Što više lupetali su da je to za stečaj ,da je Bv prava vrijednost Optime i ne vrijedi više .Tvrdili su da se neće prodati da nema interesa.Haha.A kad ono gle čuda prodano za minimum 5,36 kn koliko će dobiti mali dioničari, što je koliko ono puta bolje od vašeg 0 kn.Koliko je vremena prošlo a još uvijek se spominje ponderirani prosjek ,koliko je,kako se računa …Pomozi Bože…Onda sad se i Aztn spominje kao oni su upitni.Pa oni su i službeno se izjasnili da su i za trećeg operatera i za brisanje stavke o tzv.vertikalnoj integraciji.Pa da nema njih Ht bi Optimu pojeo i nebi ispuštao više nikad. Onda najnoviji biser je da će to veliki blokirati .Znači ministrica kulture i medija,Atzn,Ht,Zaba,Ug su mali a njih će blokirati tko? A1? 😀

Da ne zaboravim ovog jednog što se samo javlja po temema kad treba popljuvati nešto i to mu je izgleda glavna satisfakcija.Hobi.

Možete zajedno svi na malo veću barku i isploviti u nepoznato i tamo jedan drugome prodavati te priče i hraniti se pesimizmom istodobno.Isplovljavanje po najvećoj buri bilo bi idealno.Start u Senju.

IStina,neki likovi nemaju dionicu a najvise bacaju depresive al svako ima svoje zadovoljstvo

 

 

eto-mene, 30.07.2021. u 09:25

 





Crikva1, 29.07.2021. u 13:30



 

Kakvo neznanje ,kakvo lupetanje ,kakva zavist od ovdje par prisutnih.

 



 

zavist na čemu? što umjesto bajki koje si ovdje prodavao da će biti prodajna cijena oko 8-12 kn, sada ide burzovni prosjek od samo 5,3 kn?! i to samo zato jer su mali ulagači držali tu cijenu na burzi dok su veći prodavali od 7 kn prema dolje, a ti i slični pisali kako nemaju pojma?? da bi na kraju saznali da je kupoprodajna cijena čak i ispod tog prosjeka?! bolje se pogledaj u ogledalo što si pisao i navlačio ljude da preskupo plaćaju ovu dionicu i sad će završiti s nemalim gubicima

@eto.mene

100% točno!

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

New Report

Close