OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@elio

A jeste vi uopće probali doći do nekih informacija? Što mislite da će netko staviti na svoj blog ili da će neki novinar napisati nešto?

Dobro se potrudite pa onda dajte takvu izjavu..

elio, 28.03.2020. u 09:38

Jedino zabrinjavajuće ovdje je to da informacije o ponudama ne cure van.  To je jako netipično za Hrvatistan.

nesto tu ne stima, da su dosle 2 ponude valjda bi to rekli ..to bi bio minimum transparentnosti

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Zasto bi ikome rekli da li je jedna, dvije ili tri? Po logici stvari barem su dvije, da ne ponavljamo ono sto je i vrapcima na grani jasno. Nemaju obvezu ista objaviti pa i ne objavljuju, vec imaju obvezu prodati sto skuplje, a to se postize tako da kontroliras informacije, a ne da otvoris karte pa se onda ponudjaci mogu postaviti nize nego sto bi inace. Sad svi moraju dati najvise sto misle ako zele preuzeti, a ne manje.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Dali i kada bi kompanija/e koje kupuju OPTE, moraju objaviti da obavljaju “due diligence” naravno ako su javno trgovane kompanije?

filip813, 28.03.2020. u 15:11

@elio

A jeste vi uopće probali doći do nekih informacija? Što mislite da će netko staviti na svoj blog ili da će nek

i novinar napisati

 

 

Nada umire posljednja ali ipak umire,  slušam ovaj očajnički optimizam od 9 kn pa sve do ovih 4,xx

Ispada da ste se svi nakrcali stotinama tisuća komada po 2 kn pa sada smo kao cool.

Išle su velike količine između 7-9  a to je pušiona – 40% do -50%

5 od 6 igrača ruskog ruleta kažu da je to sasvim sigurna igra🤣😂

 

 

Newinvest, 29.03.2020. u 19:19

Dali i kada bi kompanija/e koje kupuju OPTE, moraju objaviti da obavljaju “due diligence” naravno ako su javno trgovane kompanije?

 

to bi morala objaviti opte, odnosno HT kad proces počne. prije toga bi trebali objaviti tko zadovoljava uvjete i pozvati ih u drugi krug odnosno due diligence.

Nemam OPTE, i ne mislim ju kupovati jer ne volim igrat rulet (+/- 50%) ciji ishod ovisi o jednoj informaciji. Nije moj stil, prerizicno mi.

Kao objektivnom promatracu logicno je, i kladio bih se u to, da je barem jedna “ponuda” dosla jer u biti to nije ponuda to je obicno pismo namjere (na HMST ih je bilo 16 ili 18, ako se ne varam).

E sad, pitanje je hoce li bit pravih ponuda i s kojom cijenom i kad…HT nece zurit i do zadnjeg dana ce odugovlacit, a u tom razdoblju nece bit nikakvih informacija, nece se sluzbeno znati ni jeli itko radi due diligence…uglavnom jako neizvjesno i mracno razdoblje…ali i trenutna cijena je ok, pa tko voli…

Rastimo zajedno...

elio, 29.03.2020. u 19:59

 





filip813, 28.03.2020. u 15:11





 

@elio

A jeste vi uopće probali doći do nekih informacija? Što mislite da će netko staviti na svoj blog ili da će nek

i novinar napisati

 

 

Nada umire posljednja ali ipak umire,  slušam ovaj očajnički optimizam od 9 kn pa sve do ovih 4,xx

Ispada da ste se svi nakrcali stotinama tisuća komada po 2 kn pa sada smo kao cool.

Išle su velike količine između 7-9  a to je pušiona – 40% do -50%

5 od 6 igrača ruskog ruleta kažu da je to sasvim sigurna igra🤣😂

 

 

Ne kužim što je pjesnik htio reći. Kakve veze ima ruski rulet sa koronom i padom cijena dionica na burzi.

KRAŠ sa 850 kn na 500 kn,

Podravka sa 490 kn na 300 kn,

ADPL sa 200 kn na 100 kn.

RIVP sa 40 kn na 19 kn …..

Uvijek bude tko se zadnji smije…

Nemojte sada okretati pilu naopako. Sad su kao pale sve dionice pa je pala i OPTE,  ali ovdje je riječ bila o prodaji nečega što po nekima vrijedi min 10 pa čak su procjene išle do 18-19 kn.  O tome nerealnom optimizma vam govorim. Ako ste vi mišljenja da su došle ponude koje se kreću u rasponu cijena koji vi priželkujute to je nerealan optimizam jer vam to cijena na burzi govori.  Ako ste tako sigurni otiđite u banku i dignite kredita par milijuna pa ćete se stvarno obogatiti ako ponuda bude 18.  Ako ne osjećat ćete se kao 6. igrač iz one poslovnice o ruskom ruletu.

Ja sam kao i većina u ovoj krizi u minusu ali kad se okrene trend bit će prilike da se nešto nadoknadi i bez velikog hazarda.

Očito OPTE jutros nije u fokusu tredera,

A bid baš interesantan sa psihološke strane: na ask od 4,44 ide bid od 4,40. .. ništa ok! Onda ide logika “kupaca” “hmmmmm neće mi nitko prodati na 4,40, pa znaš šta ponuditi ću manje, možda onda prodaju, i tako 3 puta…i dalje nitko ne prodaje. Tri put sam je kratio a opet kratka 🙂

Ovo gore nije ništa konstruktivno ali onako malo za zabavu, kada ionako nitko ništa ne piše!

 

iako nije u TOP 5 DIONICA..dobro se drži…čak predobro.

zašto pišem velikim slovima?

nije u fokusu

Na opte se situacija malo zagrijala. Ne puno, ali budi optimizam.

rakam, 30.03.2020. u 16:04

nije u fokusu

danas je debelo u fokusu..i po prometu i po broju transakcija..

Negdje sam procitao da je ug grupa donirala 3mil. Dolara za pomoc balkanu od toga 500 tisuca hrvatskoj…

New Report

Close