OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svako ko iti malo prati vidi kako se stalno radi pritisak na prodaju i ubacuju se veliki blokovi dionica ali u zaštićenim zonama gdje se aktivira blokada..

prevedeno, neko vrijedno skuplja pomalo i to je to

headhunter

ako niste primjetili, modus operandi se ponavlja po n-ti put od siječnja prošle godine i cijene 1,70kn (izuzev onih naglih skokova gdje to nije bilo moguće provesti).

 

 

starigrac, 27.03.2020. u 09:14

 





bisakovi, 27.03.2020. u 07:10



 

@starigrac

Sute o ponudama ,po meni,zato sto ih nema ili su jako niske,puno ispod trzisne cijene.

Ako to objave,cijena dionice ce dodatno jako pasti,a to nikako nije dobro za buduce javne ponude.

Tko ce nuditi “pristojnu cijenu” ako je trzisna bagatelna.

Pokusavaju “kupiti vrijeme i ne siriti paniku”,nista vise ,po meni.

No svatko ima pravo,dakako, zakljucivati sto zeli.

 



 

Dakle, na natječaju nije stigla niti jedna ponuda, pa sad HT šuti kako bi zaštititio cijenu Optime na burzi, jer je to bitno u daljnjem postupku prodaje kada investicijska banka preuzme prodaju.

Neću komentirati.

Ne morate komentirati.Meni je burzovna cijena “najbolji komentar”!Trziste je najbolji “sudac”!

Zar mislite da bi cijena na burzi bila ovakva da postoje kvalitetne ponude iznad burzovne cijene?

Ja mislim da ne,ali tko zna,teoretski je sve moguce,ali po meni ,jako malo vjerovatno!

 

Nije rekao da nisu došle ponude. Rekao je da su došle najvjerojatnije nedovoljno kvalitetne. Da su došle kakve izdašne, to bi se na tržištu sigurno odrazilo na cijenu jer informacije nađu načina da  se kapitaliziraju na burzi.

– ako ponuda bude niska isplati se ostati u OPTIMI do daljnjeg tj ne prodavati na javnoj ponudi

– sigurno se više isplati nego kupovati turiste ili čak HT kojemu će padati prohodi ako dođe netko poput UG grupe

– ja bi se jako brinula da imam dionice dalekoistočnih kompanija, jer mislim da nakon ovoga slijedi ” antiglobaizacija ”

– nikakva prozvodnja u Kini, Africi više neće biti isplativa, a vjrrojatno niti dozvoljena

– jednom SARS, opet SARS, a iz Afrike nam može doći ebola

– tako da oni koji ulažu u azijska tržišta bolje razmisle kako se prebaciti na evropska i američka tržišta 🙂

 

Status Quo: Roll Over Lay Down

Nema niti teoretske sanse da se Optima proda po manjim valuacijama od proslih slicnih transakcija.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

krivo, kolega bisakovi.

Kolega Invest je taj koji je dva puta iznesao tvrdnju da niti jedna ponuda nije došla.

 

 

@ kupoprodaj

Riječi ti se pozlatile, ali ti drugi su prodavani u nekim drugačijim okolnostima.

Da nema ponuda, vi mislite da bi HT to skrivao da cijena na burzi ne padne? Pa mislim riskirati tužbe zbog ne objavljivanja vjerodostojnih informacija da je natječaj propao. HT je izvjestio AZTN preko povjerenika o stanju oglasa , sad i AZTN, koja bi trebala kazniti HT zbog netransparentnosti drži ljestve HT-u sve zato da cijena na burzi ne ode u 3 pm. Cijena je bila 1,6 kn i što je onda činio HT- ništa. Cijena je bila 8,6 kn i što je onda činio HT-ništa. Ma konstrukcije su smiješne. Ne kažem da su ponude velike ili male jer ne znam, ali ako se javio UG njegova će biti sukladna sa ponudama za Tele2 i vivacom.

starigrac, 27.03.2020. u 09:00

 





sveps, 26.03.2020. u 18:17



 

 





starigrac, 26.03.2020. u 13:30





 

Ne ,ne slazem se da su ponude uopce dosle.To se iz ove izjave ne moze zakljuciti.Po zdravoj logici,zakljucujem ili da ponuda nema ili da nisu valjane ili prihvatljive.Tesko mi je prihvatljivo i razumljivo da se ne objavljuje da ponuda ima i koje su to ponude ako ih doista ima.

 



 

Ponavljam se, ali ipak ajmo opet.

Kao logičara, ako nisu pristigle (valjane) ponude, da li vam je logično da je HT u objavi naglasio da radi zaštite daljnjeg postupka prodaje, neće izlaziti s informacijama u javnost.

Kakav daljnji postupak prodaje štite, ako nisu stigle ponude, što je uvjet da ponuda nastavlja dalje?

Ako nema ponuda, nema od strane HT ni daljnjeg nastavka prodaje. Nema pojedinačnih pregovora s kupcima koji nisu predali ponudu. Dakle, prodaja je u tom slučaju završila.

Kasnije preuzima investicijska banka.

Ako ponude nisu stigle, a postupak prodaje traje do srpnja 2021, dakle nastavlja se, onda je logično da postupak ide dalje te da HT izda pripćenje kakvo je izdao.

 





 

Što se to štiti u daljnjem postupku prodaje čuvanjem informacije da se nitko nije javio na natječaj, a što je HT bitno? Dajte jedan opravdani primjer pa da završimo ovaj dio rasprave.

Odgovorno tvrdite da se nitko nije javio na natječaj? Ovo su utužive stvari.

@Invest

Nitko nista ne tvrdi,koliko sam ja mogao iscitati.

Svatko ima pravo na svoje misljenje i iznosi razloge zasto smatra jedno ili drugo.Ja recimo nikada nisam napisao “da se nitko nije javio na natjecaj”,jer bi to jednostavno bilo glupo.

Napisao sam da ne vjerujem da postoje kvalitetne i prihvatljive ponude,jer bi to vec bilo obznanjeno no sve je moguce,iako,po meni malo vjerovatno.

Tuziti nekoga za to sto ima svoj stav ili misljenje je budalastina.

od srijede imamo clean start.

https://zse.hr/default.aspx?id=96734

ljudi, vi ste nevjerovatni. po stoti put mlatite pratnu slamu! kaj vas je skurila korona? a još nije ni procvala!

pa otprije se moglo pretpostaviti da će infa biti na kapaljku. niste valjda mislili da će se drugi dan znati koliko je prijava stiglo i koliko je tko ponudio!!??

toliko nervoze u posljednjih dva-tri mjeseca ne vidjeh niti na jednoj temi u ovih desetak godina. jedina olakotna okolnost je što se natječaj poklopio sa covidom.

trial, 27.03.2020. u 13:05

@ kupoprodaj

Riječi ti se pozlatile, ali ti drugi su prodavani u nekim drugačijim okolnostima.

 

Okolnosti trenutka su nebitne. Ovdje je horizont u desetljecima.

Nadalje, telekom je kao i farmacija. Treba i u krizi, pa cak i vise. Utility company svoje vrste.

Plus sto je Optimina prednost ta sto je zadnja, njenim preuzimanjem nastupa trajna konsolidacija, plus sto je znatno veca od Metroneta i ostalih sitnisa koji su bili tu. Zbog toga ne sumnjam u cijenu sasvim zadovoljavajucu. Dvije znamenke kako god okrenes.

 

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Jedino zabrinjavajuće ovdje je to da informacije o ponudama ne cure van.  To je jako netipično za Hrvatistan.

New Report

Close