OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako je vama logično da se nitko ne javi na naječaj za Optimu sa 160.000-180.000 korisnika, pa makar ponudio i 3,00kn za dionicu, onda je stvarno nepotrebna daljnja “rasprava” s vama oko natječaj.

 

 

bisakovi, 26.03.2020. u 11:00

 





avax10, 26.03.2020. u 10:23



 

 





bisakovi, 26.03.2020. u 09:12



 

 

 







 

 

Moguce je da nisu dosle valjane ponude.

 

 





 

 

Znači i ti se slažeš da su ponude došle, ali tebe jako muči jesu li valjane? 😁

Za tvoju utjehu, ovo je tek prvi krug, nešto kao prijava na natječaj i sada bi HT trebao pozvati one koji su se javili da podnesu konkretne ponude s cijenom, nakon čega se vrši odabir kupca.

 



 

Ne ,ne slazem se da su ponude uopce dosle.To se iz ove izjave ne moze zakljuciti.Po zdravoj logici,zakljucujem ili da ponuda nema ili da nisu valjane ili prihvatljive.Tesko mi je prihvatljivo i razumljivo da se ne objavljuje da ponuda ima i koje su to ponude ako ih doista ima.

Ponavljam se, ali ipak ajmo opet.

Kao logičara, ako nisu pristigle (valjane) ponude, da li vam je logično da je HT u objavi naglasio da radi zaštite daljnjeg postupka prodaje, neće izlaziti s informacijama u javnost.

Kakav daljnji postupak prodaje štite, ako nisu stigle ponude, što je uvjet da ponuda nastavlja dalje?

Ako nema ponuda, nema od strane HT ni daljnjeg nastavka prodaje. Nema pojedinačnih pregovora s kupcima koji nisu predali ponudu. Dakle, prodaja je u tom slučaju završila.

Kasnije preuzima investicijska banka.

 

avax10, 26.03.2020. u 12:36

 





bisakovi, 26.03.2020. u 11:00



 

 





Ne ,ne slazem se da su ponude uopce dosle.To se iz ove izjave ne moze zakljuciti.Po zdravoj logici,zakljucujem ili da ponuda nema ili da nisu valjane ili prihvatljive.







 

Znači tebi je iz objave logično da ponuda ili nema ili da nisu prihvatljive!?

Da je to tako kako je tebi “logično”, onda bi iz HT-a objavili da je postupak (neuspješno) završen!

Kako nema objave da je završen, znači da se nastavlja, a to je moguće samo ako su pristigle valjane ponude, što se jasno išćitava iz rečenice iz objave:”HT je obvezan voditi računa o sprječavanju manipulacije tržištem te ne planira davati posebne objave o procesu prodaje sve do njegovog završetka.”

Tako je,meni je logicno to sto sam napisao.

Nemam nikakav interes ovdje niti dionice i mogu realnije zakljucivati.

Vase zakljucivanje,meni,jednostavno nije logicno i prihvatljivo,vec je vise,po meni ,izraz Vase zelje da dobro unovcite dionice , sto ,dakako imate pravo zeljeti.Sve je dakako moguce,ali po meni je malo vjerovatno ono sto Vi pisete.

Sugestivnim i kapcioznim rjecnikom necete promijeniti tijek stvari niti me uvjeriti u nesto sto smatram malo vjerovatnim.

 

Zanima me koliko ćemo još morati čekati da se javno izvjesti javnost tko se je sve prijavio za natječaj za kupnju Optime.

Da ih ima to svi znamo ( osim onih koji kure…).

Što se tice rezultata za 1 Q 2020., oni će biti ili isti ili njoš bolji nego prošle godine…Optima će sigurno imati više koristi nego HT ili A1 zbog ove coronavirus krize…njih če možda to i malo pogoditi….

starigrac, 26.03.2020. u 13:30

 









 

Ne ,ne slazem se da su ponude uopce dosle.To se iz ove izjave ne moze zakljuciti.Po zdravoj logici,zakljucujem ili da ponuda nema ili da nisu valjane ili prihvatljive.Tesko mi je prihvatljivo i razumljivo da se ne objavljuje da ponuda ima i koje su to ponude ako ih doista ima.

 



 

Ponavljam se, ali ipak ajmo opet.

Kao logičara, ako nisu pristigle (valjane) ponude, da li vam je logično da je HT u objavi naglasio da radi zaštite daljnjeg postupka prodaje, neće izlaziti s informacijama u javnost.

Kakav daljnji postupak prodaje štite, ako nisu stigle ponude, što je uvjet da ponuda nastavlja dalje?

Ako nema ponuda, nema od strane HT ni daljnjeg nastavka prodaje. Nema pojedinačnih pregovora s kupcima koji nisu predali ponudu. Dakle, prodaja je u tom slučaju završila.

Kasnije preuzima investicijska banka.

 

Ako ponude nisu stigle, a postupak prodaje traje do srpnja 2021, dakle nastavlja se, onda je logično da postupak ide dalje te da HT izda pripćenje kakvo je izdao.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....





sveps, 26.03.2020. u 18:17







Ako ponude nisu stigle, a postupak prodaje traje do srpnja 2021, dakle nastavlja se, onda je logično da postupak ide dalje te da HT izda pripćenje kakvo je izdao.






 

Ako ponude nisu stigle, onda bi HT morao o tome obavijestiti i AZTN i javnost radi transparentnog postupanja! Nema šanse da bi to prešutio pa ispod stola raspisao novi natječaj?!? Kakve su to morske ideje?!

 

Ignore: KressoM, delux

U slučaju da u roku od šest mjeseci od utvrđenog početka prodaje dionica ne bude interesa za preuzimanje Optime odnosno ako podnesene ponude za kupnju dionica Optime ne budu objektivno prihvatljive, HT se obvezuje angažirati investicijsku banku s mandatom za vođenje prodaje Optime.”

Dakle, u scenariju u kojem nema ponuda, HT obavještava AZTN kako je i obvezan, no ne i javnost jer tu obvezu nema. Postupak prodaje se nastavlja. Bottom line … meni kao logičaru priopćenje koje je HT izdao ne implicira da su ponude došle. Dok je proces prodaje u tijeku, a to može biti do srpnja 2021, HT si uzima za pravo javnosti ne reći ništa. I to je sasvim ok

 

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Ja ću navesti ako treba barem dva primjera zašto šute da je došla jedna ili više ponuda.

sveps, 26.03.2020. u 21:04

U slučaju da u roku od šest mjeseci od utvrđenog početka prodaje dionica ne bude interesa za preuzimanje Optime odnosno ako podnesene ponude za kupnju dionica Optime ne budu objektivno prihvatljive, HT se obvezuje angažirati investicijsku banku s mandatom za vođenje prodaje Optime.”

Dakle, u scenariju u kojem nema ponuda, HT obavještava AZTN kako je i obvezan, no ne i javnost jer tu obvezu nema. Postupak prodaje se nastavlja. Bottom line … meni kao logičaru priopćenje koje je HT izdao ne implicira da su ponude došle. Dok je proces prodaje u tijeku, a to može biti do srpnja 2021, HT si uzima za pravo javnosti ne reći ništa. I to je sasvim ok

 

I sasvim je ok da zelis dionicu jeftinije…podrzavam te

i ja bi po onoj 3,76 neki dan

@starigrac

Sute o ponudama ,po meni,zato sto ih nema ili su jako niske,puno ispod trzisne cijene.

Ako to objave,cijena dionice ce dodatno jako pasti,a to nikako nije dobro za buduce javne ponude.

Tko ce nuditi “pristojnu cijenu” ako je trzisna bagatelna.

Pokusavaju “kupiti vrijeme i ne siriti paniku”,nista vise ,po meni.

No svatko ima pravo,dakako, zakljucivati sto zeli.

malo o covid 19

-panedemija će trajati ili do stjecanja imuniteta krda ili do izrade cjepiva

-stjecanje imuiniteta krda je vrlo brzi proces, a virus se širi slobodno takvom brzinom  između 20 do 30 tjedana doseći imunitet krda uz znakoviti porast mortaliteta. U italiji gdje se širi slobodno u gradu Bergamu i gradui Brescia mortalitet je za 80 % veći nego u istom razdoblju prošle godine.

-drugi način je socijalna distanca i usporavanje širenja virusa do otkrića cjepiva ili opet do imuniteta krda, ali to može duže trajati

-niti jedan od ta 2 procesa nemaju utjecaja na ljudsku rasu po pitanju opstanka, pa tako niti na OPTIMU.

-to što se dogodilo u Italiji će imati značajan utjecaj na njih i njihovu modnu industriju zato što će poskupiti proizvodnju jer će je morati dislocirati iz Kine

– za Hrvatsku takav razvoj događaja može biti samo povoljan

– OPTIMA će se prodati sa ili bez COVIDA 19

Status Quo: Roll Over Lay Down

sveps, 26.03.2020. u 18:17

 





starigrac, 26.03.2020. u 13:30





Ne ,ne slazem se da su ponude uopce dosle.To se iz ove izjave ne moze zakljuciti.Po zdravoj logici,zakljucujem ili da ponuda nema ili da nisu valjane ili prihvatljive.Tesko mi je prihvatljivo i razumljivo da se ne objavljuje da ponuda ima i koje su to ponude ako ih doista ima.



 

Ponavljam se, ali ipak ajmo opet.

Kao logičara, ako nisu pristigle (valjane) ponude, da li vam je logično da je HT u objavi naglasio da radi zaštite daljnjeg postupka prodaje, neće izlaziti s informacijama u javnost.

Kakav daljnji postupak prodaje štite, ako nisu stigle ponude, što je uvjet da ponuda nastavlja dalje?

Ako nema ponuda, nema od strane HT ni daljnjeg nastavka prodaje. Nema pojedinačnih pregovora s kupcima koji nisu predali ponudu. Dakle, prodaja je u tom slučaju završila.

Kasnije preuzima investicijska banka.

Ako ponude nisu stigle, a postupak prodaje traje do srpnja 2021, dakle nastavlja se, onda je logično da postupak ide dalje te da HT izda pripćenje kakvo je izdao.



Što se to štiti u daljnjem postupku prodaje čuvanjem informacije da se nitko nije javio na natječaj, a što je HT bitno? Dajte jedan opravdani primjer pa da završimo ovaj dio rasprave.

@stariigrac

Kao prvo Ja navijam za to da su ponude došle i da su dobre. Samo hoću reći da je teoretski moguće da ponude nisu došle a da HT izda pripćenje kakvo je izdao. Kao što piše u priopćenju, ne žele ništa komentirati dok traje proces, a proces traje max do srpnja 2021. Meni je logično da su odabrali ne iznositi nikakve informacije u javnost dok traje proces.

 

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

bisakovi, 27.03.2020. u 07:10

@starigrac

Sute o ponudama ,po meni,zato sto ih nema ili su jako niske,puno ispod trzisne cijene.

Ako to objave,cijena dionice ce dodatno jako pasti,a to nikako nije dobro za buduce javne ponude.

Tko ce nuditi “pristojnu cijenu” ako je trzisna bagatelna.

Pokusavaju “kupiti vrijeme i ne siriti paniku”,nista vise ,po meni.

No svatko ima pravo,dakako, zakljucivati sto zeli.

Dakle, na natječaju nije stigla niti jedna ponuda, pa sad HT šuti kako bi zaštititio cijenu Optime na burzi, jer je to bitno u daljnjem postupku prodaje kada investicijska banka preuzme prodaju.

Neću komentirati.

Ako je/su ponude stigle, a jesu! Ova situacija je predobra za sve razne muljatore (prelivanje iz supljeg u prazno) . Ali to je normalno.

Što je još normalno, je to, da ako je nešto procurilo, onda je količina protrgovanih dionica perfektna. Trguje se točno tim nekim dubokim prosjekom dionica, čist onako da nikom ništa ne upada u oko!

Već sam jednom pitao ovdje, ali je  odgovor bio čudan! “Zašto OPTE nije u segmentu promatranja” ?

New Report

Close