OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


INTERESANTNO je, da ovdje trkelja samo par proroka, o nevjerojatnom popustu na tržištu, a nemaju para da šute i dokupljuju. Također je intsresantno, da ovo imalo drži vodu, kako to da nitko, ali baš nitko ne kupuje ovo, od naših fondova , a ima ih ko pljeve . Jesnostavno, ovdje se vidi da jedan iz top 10 iskrcava, lagano, da ne sruši cijenu, 8 kuna mi je ok cijena… raspravama na forumu tješi se široke narodne mase da drže i dokupljuju, jer ako krene bježanija… bit će veselo . Svi spominju neke cifre kao da dug ne postoji.

Da , firma će se prodati, ali komentirati cijenu prema " kompenzacijskoj" ZABE i Ht-a.. pa da nisu to uzeli, imali bi nula . Treba krenuti s to računicom, i praktički, sve što dobiju više je od toga.

Jednostavno, ako je to tako dobra prilika sada na 8 kuna, praktički garantirana dobit minimalno 50%… pa ja bih prvi uzeo kredit i to realizirao..a kako ne fondovi, koji čak nemaju ni odgovornost promašaja?


Trkeljamo i tko nas je poslušao sutra će uživati. Sretno svima. Ove uhljebe smo baš oprali zadnjih dana, ne bez razloga. Zna se da svi navijaju za UG, ja nemam ništa protiv A1 ako daju dobar tringeld. Kako kaže Romano Obilinović kasa radi cangr-cangr.

Čestitke imaocima, osobito onima ustrajnima. Malo je zavladala euforija, s pravom. Ipak treba vidjeti kako će kočničari iz RBA sutra štopati rast. Ali bez obzira na to mislim da se selimo na višu kotu, možda bliže desetki. 🙂

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Ništa strašno neće biti za jedan dan.
“Malo” vatrometa, pa tko izdrži malo pada koji će doći . I tko može neka izdrži. A onda, ne očekujem ćudo.


gospodo, obzirom da ujutro nemam pristuo bidu asku u real time volio bih ako bi mi netko u 9i25 ovdje stavio da vidim situaciju.. ( nemam zbog PBZa koji jos nema mobile app)
Hvala.

Pa samo aktiviras pbz investor i otvoris ga na mobu na netu…


Ništa strašno neće biti za jedan dan.
"Malo" vatrometa, pa tko izdrži malo pada koji će doći . I tko može neka izdrži. A onda, ne očekujem ćudo.

Poanta je u konačnoj sigurnosti ulaganja, a ne u strelovitom porastu cijene.
Sada je svima nama koji smo ulagali od 1,61 do 8,30 gotovo zagarantirana viša cijena i javna ponuda.
A koja je krajnja cijena- mašta može svašta.
Sada svatko tko je uložio ispod 8,30 donosi vlastitu, ispravnu ili manje ispravnu, ali odluku bez mogućnosti gubitka, odnosno odlučuje kada će prodati.
A tko od sutra počne kupovati – ima malo više problema o kojima mora razmišljati.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Odlicne vijesti u jednom danu,i jos k tome prije rokova sto je za hrvatske standarde gotovo nevjerojatno…eh sto ti je to laganica kad nema politike i politicara u igri i jos k tome nije drzavna firma. Na natjecaju imamo gotovo sigurno UG i A1 a “slatka” briga je treci musketir…

Prije svega čestitke svim dioničarima koji su kupovali kad je trebalo (ja nisam nažalost). Meni je sve to bilo dosta rizično i nisam baš ni pratio dionicu. A iskreno ni ne kužim se baš u sektor i kakva je praksa bila u preuzimanjima. Ali sad kad je ovo preuzimanje tele2 odobreno i ako njega uzmemo kao referencu, malo sam uzeo kalkulator u ruke i ovako nabrzaka ispada da ako gledamo po broju korisnika, (a to je po pisanju ovdje na forumu daleko najvažniji faktor) ispada da bi potencijalni kupac platio oko 10 kn po dionici Optime. Nije mi se dalo istraživati, ali pretpostavljam da je bilanca tele2 prilično zdravija od optime, da ima preko duplo više korisnika i da prodavač nije bio u presingu da proda tele2, a za Optimu još ni ne znamo sigurno tko su zainteresirani, čini mi se da je ova cijena ili cijena koja će biti idućih dana vjerojatno biti dodatno napucana prilika za prodaju a ne za kupnju. Možda sam u krivu, ima ovdje većih stručnjaka od mene.
Sretno svima.

Tele2 je prešao milijun korisnika.
Pretpostavljam da u ovu skupinu spadaju i “bonaši” pa zato taj broj korisnika nije za usporedbu.
Doduše, Optima također ima veliki broj “bonaša” odnosno, u njenom slučaju, korisnika bez ugovorne obveze (i sam spadam u tu skupinu).
Tele2 ima, zaključno sa trećim tromjesečjem, ebitda cca 111 milijuna, marža 27%.

I ovdje prodavač, mora (mora) prodati.
Zato, sutra oprezno s kupnjom.

P. S. znam da mnogi ovo neće shvatiti kao dobronamjerni savjet, ali ovo je savjet samo za “mlade” ulagače.
“Stari” i ovako slušaju samo svoje razmišljanje.

Sutra svima zelim srecu koji su unutra
Napokon je dosao i taj dan da vidimo ko je bio u pravu, a ko u krivu
Ostaje samo zal sto sam morao izaci van na 6,50, ali opet fantasticno zaradio sa ulazom na 1.80
Lp

HT prema zakonu mora prodati.
Šta če ZABA sa Optimom? Dakle, i ona mora prodati.
S čime se ne slažete u ovim tvrdnjama?

220 mil eura ili 1.400,00 eura po korisniku, sa postojećim dugovima? Mašala!

Ne mora se prodati ako ponude nisu zadovoljavajuce, tako da kupci moraju biti stvarno uvjerljivi i mislim da ce UG ovdje ici tako da sigurno osvoji ovaj kolac, jer bez toga sam Tele2 mu puno manje vrijedi.

Kolilo im je stalo, se vidi i po cinjenici da su ocito pogurali AZTN da donese odluku na vrijeme i prije natjecaja za Optimu.

Ovdje igre tek pocinju. Uzivancija.

Pa normalno da je u intreseu zabi da proda za vrijeme natjecaja, šta će im noncore business?

Nego nedavno smo svi ovdje svjedočili rastu dionice HPBa koja je nakon dosta vremena probila granicu od 600vkn, a koji gle čuda ima nekih 4. 2 milijona dionica optime, I taj isti hpb unatoč vijestima o rezervacijama teškim 100 milj kn nije značajno pao. Po meni razlog tome je ovaj rasplet oko optime I vrednovanje tog paketa koji hpb posjeduje

Kolega LeoNT, HT mora prodati.
ZABA ne mora, ali šta.će joj.Optima bez upravljanja od strane HT-a ili nekog drugog velikog igrača iz branše.

Svakako, interesa za Optimu će biti. Kome će biti važnije da se obavi kupoprodaja, kupcima ili prodavačima, o tome će ovisiti i cijena.

New Report

Close