OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



….Reiff je pao na 930 000 kom…znači opet su prodali 20 000 komad…

rekao da bih da oni svojim prodajama osiguravaju da tromjesečni prosjek ostane oko 8 kn tako da stvarno bude zainteresiranih ponuditelja na natječaju jer da cijena na burzi (i prosjek) odu na 15-20 kn, vjerojatno se nitko ne bi javio jer bi toliko onda morao ponuditi svima pa održavanjem prosjeka na 8 kn stvaraju uvjete da se jave ponuditelji s ponudom od npr 10-12 kn i time indirektno osiguravaju prodaju vlastite velike preostale količine koju imaju
[/quote]
Očekujemo oglas za natječaj to sa cijenom na burzi i ponudama zaista nema veze. Siguran sam da će dvije objave koje čekamo pogurati cijenu do dvoznamenkaste vrijednosti. Do trenutka obveze davanja ponude, za kojih 4-6 mjeseca prosjek će vjerojatno biti isto dvoznamenkasti. Svima nama je bitnije po kojoj cijeni će prodati ZABA i HT jer računamo da će ta cijena biti puno veća od tromjesečnog prosjeka na burzi.
Imam OPT i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju.




….Reiff je pao na 930 000 kom…znači opet su prodali 20 000 komad…

rekao da bih da oni svojim prodajama osiguravaju da tromjesečni prosjek ostane oko 8 kn tako da stvarno bude zainteresiranih ponuditelja na natječaju jer da cijena na burzi (i prosjek) odu na 15-20 kn, vjerojatno se nitko ne bi javio jer bi toliko onda morao ponuditi svima pa održavanjem prosjeka na 8 kn stvaraju uvjete da se jave ponuditelji s ponudom od npr 10-12 kn i time indirektno osiguravaju prodaju vlastite velike preostale količine koju imaju
[/quote]

Tromjesečni prosjek nema apsolutno nikakvog utjecaja na bilo što u ovom slučaju.

[/quote]

Naravno da ima. Kolega kodi je sve jako dobro opisao.


Očekujemo oglas za natječaj to sa cijenom na burzi i ponudama zaista nema veze. Siguran sam da će dvije objave koje čekamo pogurati cijenu do dvoznamenkaste vrijednosti. Do trenutka obveze davanja ponude, za kojih 4-6 mjeseca prosjek će vjerojatno biti isto dvoznamenkasti. Svima nama je bitnije po kojoj cijeni će prodati ZABA i HT jer računamo da će ta cijena biti puno veća od tromjesečnog prosjeka na burzi.
Imam OPT i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju.

To bi u globalu bilo to.
A u teorije Raiffaisenovih investicijskih politika (i zavjera) ne ulazim.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Izašao sam iz dionice ali svakako zanimljivo je čitati razmišljanja. Trenutno niti smrdi niti miriše a objava sve bliže. Kako je jedan forumaš napisa pred par Mjeseci ” još će se puno košulja ozniti do konačne odluke”. Sjecam se kada je neki skandinavska fond rasprodavavo cjeli portfelj na crbex 5000, i tada smo čudili šta mu je……
U svakom slučaju želim da docekate svoje cijene

najvrednije stvari u životu su besplatne



….Reiff je pao na 930 000 kom…znači opet su prodali 20 000 komad…

rekao da bih da oni svojim prodajama osiguravaju da tromjesečni prosjek ostane oko 8 kn tako da stvarno bude zainteresiranih ponuditelja na natječaju jer da cijena na burzi (i prosjek) odu na 15-20 kn, vjerojatno se nitko ne bi javio jer bi toliko onda morao ponuditi svima pa održavanjem prosjeka na 8 kn stvaraju uvjete da se jave ponuditelji s ponudom od npr 10-12 kn i time indirektno osiguravaju prodaju vlastite velike preostale količine koju imaju
[/quote]

Bas RBA fond drzi cijenu na 8kn na ovim mizerijama od prometa radi toga da cijena ne ode na 15-16kn… 🙂 Mos mislit……. Kako to da ju nisu zadrzali na 1.60kn na kolko su isto prodavali ko da nema sutra?

Na 1,60 su tukli junaci iz HPB-a, RBA je tada držao samo ljestve, kao i sada… pomalo.

Činjenica jest da su na svaki jači rast cijene, junaci iz Interkapitala i RBA branili cijenu da ne ode na vise razine. Mislim da je tu osim određene namjere igrao i nazovimo ga dišpet, a u nekih i kardinalno nerazumijevanje situacije i vrijednosti.

Svi su oni jednom prije izgubili na Optimi, pa valjda ne bi sada bio red da netko na kraju balade i zaradi?

Kad čovjek malo pogleda stručnjake u institucionalnoj branši, dođe mu da se rasplače kada shvati tko nam upravlja imovinom i mirovinama.



Da li svoje udjele u Optimi mora prodati samo HT ili i Zagrebačka banka?

Ne mora prodati ni HT niti Zaba
[/quote]

Isuse, Marijo, Josipe, sveti mir dajte mi duši, svjetlost pameti !

Evo da ponovimo gradivo po 155-ti i zadnji put što se mene tiče!

HT se obvezuje da će u razdoblju od 1. do 31. siječnja 2020. započeti s postupkom prodaje svih svojih dionica Optime, pri čemu će sukladno Ugovoru između HT-a i Zagrebačke banke imati pravo prodaje i dionica Optime koje drži Zagrebačka banka (tzv. pravo povlačenja u prodaju, engl. drag along)
http://www.aztn.hr/ea/wp-content/uploads/2017/08/UP-I-034-032013-02007.pdf

Toplo se nadam da ste u osnovnoj školi naučili čitati s razumijevanjem.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Kolega Jubito, ako ćemo baš čitati s razumijevanjem, kolega mirociro nije ništa pogrešno odgovorio. Njegov odgovor nije u suprotnosti s vašim citatom.
Da, točno, mora pokrenuti prodaju.
Da, točno, ne moraju prodati (svakako gubi upravljanje Optimom)

HT mora prodati svoje dionice, završen komentar.

dan je pametniji od noći!

AZTN se bavi zaštitom tržišnog natjecanja. Nije važno tko je vlasnik dionica nego da HT konačno izgubi sva upravljačka prava.

matovilka, 23.01.2020. u 08:26
Ukoliko se unatoč svemu navedenome dionice Optime ne uspiju prodati najkasnije do 10. srpnja 2021., odnosno s istekom sedmogodišnjeg razdoblja upravljanja Optimom, kontrola HT nad Optimom automatski prestaje te HT sva upravljačka prava nad Optimom mora prenijeti na Zagrebačku banku ili treću osobu koja nije povezana s HT-om.

Mislim da je HT-u svakako u interesu da proda dionice jer je sada prilika

Ako kojim slucajem HT ne oglasi prodaju … u kojem roku AZTN oduzima upravljacka prava HT- u … 10.srpnja 2021 ili …????

Onda će ih AZTN prije oduzimanja prava kazniti sa kaznom do 10% prihoda HT-a. I uzeti im upravljačka prava. I još će odgovorne osobe dobiti kaznu od 500 tisuća do milijun kuna.


HT mora prodati svoje dionice, završen komentar.

Pa u odluci piše da ne mora ako “ponude nisu objektivno prihvatljive”. Ovo “objektivno” po meni znači minimalno 7X EBIDTA.

Zastoj na Optimi = zastoj na burzi.
Ne čini vam se?



HT mora prodati svoje dionice, završen komentar.

Pa u odluci piše da ne mora ako "ponude nisu objektivno prihvatljive". Ovo "objektivno" po meni znači minimalno 7X EBIDTA.
[/quote]

to može jedino značiti da ne moraju prodati ako bi ponude za kupnju bile ispod njihove cijene stjecanja.
kao što je poznato to je 10 kn.
po meni to znači ponude moraju biti iznad 10 kuna kao minimum minimuma po kojoj će se prodati jer bi oni s nižim cijenama bili u gubitku pa ih AZTN ne može tražiti da prodaju ispod 10 kn, tj. to ne bi bilo “objektivno prihvatljivo”, tako da licitacije cijenom kreću od 10 kn pa na više.
možda ode po početnih 10, a puno realnije da će po 14-15 kn kako su išla preuzimanja u okruženju

New Report

Close