OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako sam dobro shvatio natječaj za prodaju Optime će biti raspisan prije nego se odobri prodaja TELE 2.

Da li će se ovi javiti uopće na natječaja ako neće znati da li mogu kupiti TELE2?

AZTN produljio rok trajanja koncentracije HT/Optima i uvjetno odobrio koncentraciju Optima Telekoma i H1 Telekoma


Ako sam dobro shvatio natječaj za prodaju Optime će biti raspisan prije nego se odobri prodaja TELE 2.

Da li će se ovi javiti uopće na natječaja ako neće znati da li mogu kupiti TELE2?

Ds li to znači da AZTN može stopirati prodaju Optime u svakom trenutku ako smatraju da će doći do monopola kod određene firme.

Vidi sadašnjeg upravitelja?


Neće biti. AZTN ima rok od 3 mjeseca, najkasnije do 25.2.2020, donijeti odluku u drugom stupnju o preuzimanju Tele2 od strane UG. To je krajnji rok, zadnju takvu odluku AZTN je donijela za nešto manje od dva mjeseca, što ne mora biti slučaj i sa Tele2. HT će najkasnije do 31.1.2020 objaviti oglas za javni natječaj. Za pretpostaviti je da će u oglasu biti rokovi za otkup/preuzimanje natječajne dokumentacije, elaborat koji je napravljen je sigurno njen sastavni dio. Taj rok će biti možda i cijeli mjesec, a u tom roku će UG znati odluku AZTN. Ako se mi kao mali dioničari toliko brinemo o svim tim odlukama kako je tek u A1 i UG? Nakon preuzimanja natječajne dokumentacije ide nekakav rok za dubinsko snimanje OPT, pa tek onda predaja ponude, do tada bi Tele2 već trebao biti dio UG.


Ako sam dobro shvatio natječaj za prodaju Optime će biti raspisan prije nego se odobri prodaja TELE 2.

Da li će se ovi javiti uopće na natječaja ako neće znati da li mogu kupiti TELE2?

Ds li to znači da AZTN može stopirati prodaju Optime u svakom trenutku ako smatraju da će doći do monopola kod određene firme.

Vidi sadašnjeg upravitelja?


Kad HT oglasi prodaju počet će iskazivanje interesa, zaprimanje dokumentacija natječajne.
Nije to natječaj za ljuljačke u dječjem vrtiću od 15 dana.
To će trajati duže.




Ima li ovdje onih koji su malo prerano izašli pa sad zazivaju crnjake ili mi se to samo čini ..?..!..? 😕

Hahahaha!!
Ima ih sigurno. Ja sam jedan od ranoizašlih (6.30 kn), ali ne zazivam crnjake.:-):-)
Jedva čekam rasplet ovog s nekim natječajem pa da se prelijete i pogurate na Crobex na 2400.
[/quote]

Ovo je poanta cijele priče, samo idijoti mogu žaliti neuspjeh jer ako sve bude po planu silni novac će se preliti na druge dionice, ako ne bude bit će to katastrofa epohalnih razmjera s obzirom da 95% forumasi ima svoj novac ovdje. Dakle, ako Optima priča bude sa happy endom, but ce to renesansa cijele burze
[/quote]

Upravo tako, ovdje se se osloboditi svjezi milioni kuna koji ce refrešati neke pozicije… a mozda i neće, kao sa krašom, tko bi to znao

inam pitanje, kad smo presli 5 kn, korak trgovanja je sa 1 lipe skocio na 5 lipa, da li kada predjemo 10 kn taj korak ide na 10 lipa ili kako se to gleda ?

dioničar, ponakon 10 kn pomak će biti 10 lp
Režim pomaka cijene za dionice


inam pitanje, kad smo presli 5 kn, korak trgovanja je sa 1 lipe skocio na 5 lipa, da li kada predjemo 10 kn taj korak ide na 10 lipa ili kako se to gleda ?

Sviđa mi se tvoj optimizam. I ja sam optimističan. 🙂
Zato navodim i ovaj podatak: nakon cijene od 20kn po dionici, minimalan pomak je 20 lipa. 🙂

Hajmo malo opreza (pesimizma) 🙂
Bilo je o tome dosta rasprave već prije ali ne škodi još jednom pitati. Naime, u Hrvatskoj je još uvijek aktualan zakon prema kojem kompanija koja producira sadržaje ne može biti i vlasnik telekom kompanije. Pitam se koje su šanse da će AZTN donijeti odluku o dopuštanju provedbe prodaje, ako se ta odluka kosi sa trenutnim zakonom koji je na snazi? Znam da se već pisalo o pripremi novog zakona u kojem više nema te odredbe, ali svejedno AZTN-ova odluka se donosi za mjesec dana. Za mjesec dana taj novi zakon sigurno neće biti na snazi.

Disclaimer: imam dionice OPTE i želim da AZTN donese odluku koja ide svim dioničarima u korist

Danas opet rušenje cijene ili…?

@jackzg
Obzirom da je pisalo da je ta izmjena zakona u proceduri, AZTN može sada donijeti npr. uvjetno dopuštenje UG-u za kupnju Tele 2 , uz određivanje roka od 6 ili 12 mjeseci da otklone tu smetnju. Onda bi imali vremena ili za otklanjanje te smetnje, a bilo bi dovoljno vremena i da se promijeni zakon.
Međutim ono što je bitno u ovoj priči je da UG nije jedini potencijalni kupac Optime već je tu izvjesna ponuda još barem od A1, a lako moguće i od drugih operatera iz EU, tako da ovo s UG/Tele 2 realno nije toliki problem kako ga neki nastoje prikazati.

Ignore: KressoM, delux

Koliko je tromjesecni prosjek? Netko pogledao u zadnje vrijeme?

Ma neka se samo trguje. Malo gore, malo dolje. Sve je to sastavni dio tržišta.
A i mora se od necega zivjeti.
Treba za život zaraditi.


Koliko je tromjesecni prosjek? Netko pogledao u zadnje vrijeme?

7,3 Kn

Iskreno, u potpunosti razumijem prodavace.
U slucaju da se do kraja 1 mjeseca objavi natjecaj za prodaju, cijena ce ic 5%-10% gore, a ako ne, cijena ce svaki sljedeci dan tonit po 2%-3 dok se ne objavi natjecaj ili do dna…

Rastimo zajedno...

Pa da, Optima bas ništa ne vrijedi ako se ne proda. Pitam se zašto bi je onda kupci kupovali, a HT toliko nevoljko prodavao?

Al zanimljivo je kako ovdje pojedinci rezoniraju.

New Report

Close