OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




UG zasigurno jije jedina telecom kompanija u EU.
Vodafon je 2019 preuzeo Liberty cable/mobile/broadband kompaniju u Rumunjskoj, Madjarskoj, Njemackoj. Pogledajte i proucite valuacije preuzimanja. 11 x godisnji cashf flow iz poslovanja, a Njemacka divizija 12 x cash flow. Kada to preslikate na Optimu smrznes se:))

Liberty Global completes Vodafone cable deal


Preslikano na OPTE , koja bi bila cijena ?
[/quote]

bezveznog li pitanja na koje se ne može dati odgovor kad se ne zna hoće li UG uopće dati ponudu (AZTN/tele2) ili će jedini ponuđač za optimu biti A1
ova višemjesečna nagađanja o cijeni jako podsjećaju na situaciju s prodaju LRH gdje se kalkuliralo cijelo vrijeme s ponudama u rangu 6000-9000 kn a kad je objavljena cijena prodaje ispalo je da je to samo oko 4760 kn
bojim se da će se slično dogoditi nama s opte ako odbiju UG za tele2 tj. da će cijena biti u rangu ove na burzi
[/quote]

Pa jesi ti ikad pogledao prihode i Ebitdu te LRH, ako ćemo bas uspoređivati neusporedivo?

Dakle, prihodi su 300 milijuna kuna, a Ebitda 125 milijuna kuna, a EV Ebitda 12,70.

Za Opte ti je to isto 540 milijuna kuna poslovnih prihoda, vise od 150 milijuna kuna Ebitde i EV Ebitda 5,05.

Al najvažnije je to da se LRH prodavala dvije godine i tek tada je pronađen kupac, a ja vjerujem za Optimu da će se prodati u prvom “šusu”, a tome ti svjedoci činjenica da je HT nije zelio prodati dok nije to morao. S druge strane LRH se nudila aktivno. To je bitna razlika.

Ponuda ne može biti manja od procijenjene vrijednosti firme sto je navedeno u elaboratu, a za slučaj da bude manja ponuda se niti ne razmatra.
Čisto sumnjam da je procijena manja od 10 kn po dionici.
Jedino sto se može dogoditi je da se nitko ne javi na natječaj, te u tom slučaju HT nastavlja upravljati Optimom do 6. Mjeseca 2021 a prodaju Optime preuzima investicijska banka.

Mislim da je jako mala vjerojatnost da nitko ne preda zadovoljavajuću ponudu kada se objavi međunarodni javni natječaj.
Moje pitanje glasi hoćemo li mi svi imati uvid u tu natječajnu dokumentaciju ili samo ponuditelji koji uplate jamstvo za ozbiljnost ponude i na raj način dobiju dokumentaciju?




UG zasigurno jije jedina telecom kompanija u EU.
Vodafon je 2019 preuzeo Liberty cable/mobile/broadband kompaniju u Rumunjskoj, Madjarskoj, Njemackoj. Pogledajte i proucite valuacije preuzimanja. 11 x godisnji cashf flow iz poslovanja, a Njemacka divizija 12 x cash flow. Kada to preslikate na Optimu smrznes se:))

Liberty Global completes Vodafone cable deal


Preslikano na OPTE , koja bi bila cijena ?
[/quote]

bezveznog li pitanja na koje se ne može dati odgovor kad se ne zna hoće li UG uopće dati ponudu (AZTN/tele2) ili će jedini ponuđač za optimu biti A1
ova višemjesečna nagađanja o cijeni jako podsjećaju na situaciju s prodaju LRH gdje se kalkuliralo cijelo vrijeme s ponudama u rangu 6000-9000 kn a kad je objavljena cijena prodaje ispalo je da je to samo oko 4760 kn
bojim se da će se slično dogoditi nama s opte ako odbiju UG za tele2 tj. da će cijena biti u rangu ove na burzi
[/quote]
S obzirom gdje zivimo sve je moguce. Rvacka je investitorski HUB. Kada gledamo.kao gradjani zar nine dobro da udje nova kolicina novca izvana, zaradjena na nekom drugom trzistu, nego da se proda nekome tko je zaradio vec na nama i da ostane ista kolicina novca u opticaju ? Sada cemo vidjeti sto na to kaze AZTN rj RH. Ali s obzirom gdje ti potencijalni ulagaci dolaze, moguce je da cijene nisu iste kao u Rumunjskoj.

Status Quo: Roll Over Lay Down

AZTN je donio odluku da HT 7 godina čuva Optimu od koncentracije sa HT . Čuva je od koncentracije sa samim sobom. Kome to uopce mozes objasniti ? Cirkus od zakona i odluka drzave.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Hoće li politika odlučivati o prodaji Tele2 Hrvatska ili će presuditi poslovni razlozi

Kakva politika????
To su prošla vremena…danas u EU propadaju odnosno kupuju se firme vrijednosti kao sve naše skupa i jošputa 3 x.
Primjer Thyssenkrup u Njemačkoj….lagano je moguče i da dođe Vodafone na naše tržište…pogledajte samo šta je napravio u Njemačkoj ( centru moći DT / našeg HT ) !!!!
Optima će biti prodana a koliko kupaca je u igri….to znaju samo kupci i prodavač.
A da će ih biti dosta to budi siguran.
Optima je top firma za prodaju.

Optima je top firma i za kupnju i to kupci firme zasigurno znaju.
Puno bolje nego mi što kupujemo par dionica…

Rostelecom buys up Tele2 Russia


Nemojte gledati plitko, kontam možda UG samo kupuje za druge, i drži tele2 dok netko drugi ne kupi optimu koji nije na našem tržištu te mu tako za određenu premiju prepusti i tele2

ne mari za male stvari i ostat ce male

https://www.optima.hr/akcija/do_25posto_popusta


https://www.optima.hr/akcija/do_25posto_popusta

Na taj paket, imaju neto trosak od 80 kn prema HT-u…pa vi računajte njihovu maržu…..ovdje vam je tocka pokrica po korisniku na ovoj cijeni bez vlastite tehnologije negdje 14-15 mjeseci



https://www.optima.hr/akcija/do_25posto_popusta

Na taj paket, imaju neto trosak od 80 kn prema HT-u…pa vi računajte njihovu maržu…..ovdje vam je tocka pokrica po korisniku na ovoj cijeni bez vlastite tehnologije negdje 14-15 mjeseci
[/quote]

Nije istina.
Trošak im je 50 kn sa pdvom za najam parice i još amortizacija routera na period 24 mjeseca i dođemo na max 60 kn.

Nema zarade bez troška – plus pripetavanje ,onih koji ulaze u kupnju OPTE –

Mislim da se treba vezat jer uskoro polijećemo. Rečeno je da će se za 15 dana od završetka prigovora očitati AZTN.Dakle 23.11.ili bolje rečeno ponedjeljak 25.11.Naznake su već vidljive po prometu i blagom rastu.

“To nije pitanje vjerovanja. Jedini naučni stav koji čovjek može o bilo čemu da zauzme, je pitanje da li je to istinito"


Mislim da se treba vezat jer uskoro polijećemo.

Ili slijećemo …

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Mislim da se treba vezat jer uskoro polijećemo. Rečeno je da će se za 15 dana od završetka prigovora očitati AZTN.Dakle 23.11.ili bolje rečeno ponedjeljak 25.11.Naznake su već vidljive po prometu i blagom rastu.
gdje to piše? I kakav prigovor? o čemu vi? Zanima me.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close