OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svi su prilicno optimisticni sto mi se svidja 😉 presjek vecine: najmanje 10 kn, vecina misli 12 – 16 kn.. a neki i više. ako bude 14 ja sretan 😉

Sad citam i kaj se tice UG-a, pa oni su i kod nova tv imali problema kod preuzimanja i AZTN im isto nije odobrio preuzimanje iz istih razloga koji se navode kao zakonske prepreke kod preuzimanja tele2, a na kraju je ipak bilo sve odobreno. Mozda ce mi se netko smijat sad al stvarno nisam do sad dosao na ideju da proucim kako je to preuzimanje teklo, a ima puno clanaka…


svi su prilicno optimisticni sto mi se svidja 😉 presjek vecine: najmanje 10 kn, vecina misli 12 – 16 kn.. a neki i više. ako bude 14 ja sretan 😉

glupost..da je većina doista uvjerena da će otići po najmanje 12-16 kn, cijena ne sada bi opadala prema 6 nego bi već sada bila oko 9-10! jedna stvar je nešto pisati (navlačiti) na forumu a drugo što stvarno pisac misli
svjesni smo svi što će biti ako AZTN odbije UG kupnju tele2 – izgledno da če onda jedini ponuđač za optimu iduće godine biti samo A1, a to onda drastično ruši cijenu u prodaji,s time da je nama skoro pa isto ako će ponuda A1 biti nedovoljno visoka pa je HT odbije i odluči sve predati nekoj investicijskoj banci za novi natječaj jer rezultat toga je opet isti kao da je opte prodana po niskoj ponudi A1, tj. biće pad cijene dionice

Korisniče jaro vidim da se trudite utjecati na javno mnijenje i pokušavate valjda napisom rušiti cijenu Opte. Ja vam savjetujem da to učinite na burzi. Klepetanje o skupoći, jeftinoći i procjene kroz koju rupu može proletjeti sova su na razini šaljivog kućnog videa. Ako nemate pametnijeg posla, snimite nešto takvo pa osmislite novu evolucijsku teoriju u koju ćete svakako uvrsititi varijablu cijene Optima Telekoma.

I pokažite nam svakako konačan uradak, da se malo zabavimo i nasmijemo. 🙃

Ako je zakazana prodaja s definiranim rokovima onda je za očekivati, s barem 90% vjerovatnosti, da se ista i provede u tim rokovima.
Što se pak tiče odobrenja za UG-Tele2 priču, ne znam niti kakav će biti ishod, a može stvarno biti bilo kakav, niti kad će rješenje biti objavljeno, ali da se cijela priča vuče već preko 6 mjeseci, a još uvijek bez indiciranih rokova završetka nije ni najmanje ohrabrujuće.
Imao sam Opte i sad više nemam.
Promatram razvoj situacije.
U svakom slučaju slijede zanimljivi mjeseci.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Pa rokovi za prodaju još nisu ni počeli, a službenih rokova za odobrenje od strane AZTN nema, iako je naznačen u informaciji o prodaji fakultativan rok do kraja tekuce kalendarske godine.

Svugdje takva odobrenja traju dulje, od nekoliko mjeseci do godine dana.

Pogledajte za ovu transakciju datum objave (prosinac 2017. godine) i očekivani rok zaključenja odnsono odobrenja transkacije, druga polovica 2018. godine.

https://www.telekom.com/en/media/media-information/archive/t-mobile-austria-acquires-cable-operator-upc-austria-511388

UG zasigurno jije jedina telecom kompanija u EU.
Vodafon je 2019 preuzeo Liberty cable/mobile/broadband kompaniju u Rumunjskoj, Madjarskoj, Njemackoj. Pogledajte i proucite valuacije preuzimanja. 11 x godisnji cashf flow iz poslovanja, a Njemacka divizija 12 x cash flow. Kada to preslikate na Optimu smrznes se:))

Liberty Global completes Vodafone cable deal

Status Quo: Roll Over Lay Down

imam dosta vremena ove dionice, kupio sam na 2,80 kn i vec imam lijepu zaradu sve da cijena ne poraste iznad ovoga pa nisam toliko opterecen konacnom cijenom
slazem se sa stavom da cijena kod prodaje puno ovisi o tome hoce li united group dobiti suglasnost ili nece za kupiti tele 2 jer ako ih dobiju jedini natjecatelj za Optimu ce biti A1 jer ce jedino on moci spojiti optimu sa svojim poslovanjem da mu to bude isplativo (jer ht kao sto znamo ne smije se javiti nego mora prodati) tako da drzimo fige da united group dobije zeleno svjetlo jer bez njih bojim se da cemo biti razocarani cijenom

budapest !

Kada je United kupovao Novu Tv, prepreka je bila Total Tv pa su je prodali, a prodaju je zbog Total TV-a pripala Agencija za e medije.

https://www.telegram.hr/biznis-tech/vijece-za-elektronicke-medije-odlucilo-da-gigant-koji-drzi-n1-moze-kupiti-i-novu-tv/

Da, ali su imali telekom operatere u regiji odnosno Sloveniji, kao i lokalne medijske sadržaje. Znaci u Sloveniji kojom se pokriva digitalnim signalom i dio RH je moguće imati TV i telekom operatera a u RH nije?

Upravo zato se i mijenja zakon o elektroničkim medijima ne bi li se zakonodavstvo i praksa uskladili sa europskom pravnom stečevinom. Dosadašnja prohibitivna odredba je bila prijelazno rješenje donesena radi prava HTV-a.

Osim toga vjerojatno UG ne bi ulazio u transakciju s Tele2 da nije apriori ispitao mogućnost dobivanja regulatorne dozvole, barem uvjetne. To bi bilo neočekivano, pa i neozbiljno s njihove strane. A ni Tele2 vjerojatno ne bi ulazio u transakciju da nije moguca.


Osim toga vjerojatno UG ne bi ulazio u transakciju s Tele2 da nije apriori ispitao mogućnost dobivanja regulatorne dozvole, barem uvjetne. To bi bilo neočekivano, pa i neozbiljno s njihove strane. A ni Tele2 vjerojatno ne bi ulazio u transakciju da nije moguca.

Najvjerojatnije, s tim vise da su slicne probleme vec i imali ovdje, tak da meni osobno uopce nema smisla da idu na neviđeno pa kaj bude bude…


imam dosta vremena ove dionice, kupio sam na 2,80 kn i vec imam lijepu zaradu sve da cijena ne poraste iznad ovoga pa nisam toliko opterecen konacnom cijenom
slazem se sa stavom da cijena kod prodaje puno ovisi o tome hoce li united group dobiti suglasnost ili nece za kupiti tele 2 jer ako ih dobiju jedini natjecatelj za Optimu ce biti A1 jer ce jedino on moci spojiti optimu sa svojim poslovanjem da mu to bude isplativo (jer ht kao sto znamo ne smije se javiti nego mora prodati) tako da drzimo fige da united group dobije zeleno svjetlo jer bez njih bojim se da cemo biti razocarani cijenom

Vidis, ja bas mislim da će najbolju ponudu dati neki fond koji vidi dugoročnu priliku da drži UG i A1 na “tankoj uzici”.


UG zasigurno jije jedina telecom kompanija u EU.
Vodafon je 2019 preuzeo Liberty cable/mobile/broadband kompaniju u Rumunjskoj, Madjarskoj, Njemackoj. Pogledajte i proucite valuacije preuzimanja. 11 x godisnji cashf flow iz poslovanja, a Njemacka divizija 12 x cash flow. Kada to preslikate na Optimu smrznes se:))

Liberty Global completes Vodafone cable deal


Preslikano na OPTE , koja bi bila cijena ?

Jedini problemčić u zakonima je sto se oni donose i mijenjaju cak i u toku kalendarske godine po potrebi vladajucih a cesto i po principu da smo to duzni provoditi od strane EU a naravno opet prilagodeno vladajucima. Zakon o elektronickim medijima u starom formatu je poprilicno nedorecen a sumnjam da ce i novi biti nesto bolje srocen i razumljiv bez tkz.rastezljivosti(prilagodljivosti)



UG zasigurno jije jedina telecom kompanija u EU.
Vodafon je 2019 preuzeo Liberty cable/mobile/broadband kompaniju u Rumunjskoj, Madjarskoj, Njemackoj. Pogledajte i proucite valuacije preuzimanja. 11 x godisnji cashf flow iz poslovanja, a Njemacka divizija 12 x cash flow. Kada to preslikate na Optimu smrznes se:))

Liberty Global completes Vodafone cable deal


Preslikano na OPTE , koja bi bila cijena ?
[/quote]

bezveznog li pitanja na koje se ne može dati odgovor kad se ne zna hoće li UG uopće dati ponudu (AZTN/tele2) ili će jedini ponuđač za optimu biti A1
ova višemjesečna nagađanja o cijeni jako podsjećaju na situaciju s prodaju LRH gdje se kalkuliralo cijelo vrijeme s ponudama u rangu 6000-9000 kn a kad je objavljena cijena prodaje ispalo je da je to samo oko 4760 kn
bojim se da će se slično dogoditi nama s opte ako odbiju UG za tele2 tj. da će cijena biti u rangu ove na burzi

New Report

Close