OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svima koji imaju dionice ili nemaju,misle kupovati…..
Poanta je da cijena ove dionice na burzi nije momentalno bitna…ovo je sigurno da ide u prodaju.
Natječaj je za manje od 50 dana.
Ovo nije normalno trgovanje dionicama, ovo je preuzimanje odnosno prodaja/kupnja firme.
A cijena koja ce biti konačna ne ovisi o nama…već o sposobnosti HT,ZABE,A1,UG… i još nekih potencijalnih kupaca.
A kolika je to cijena?
Sigurno ne manja od 6,50 a do kuda ide …. to ovisi 10,15 kn…

Zašto bi ZABA/HT prihvatili “minimalnu ponudu”, u svjetlu konverzije dug-kapital 10 kn?

Nina1 apsolutno se slazem sa Vama.. nisam bankar, ali ako sam teoretski “pod racun” dobio nesto po 10 kn pred 10 godina npr. i ako je inflacija recino 1% godisnje ocekujem nakon 10 god min 10% vise i zapravo sam na nuli.. a k tome zelim i premiju..



https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/uskoro-odluka-o-prodaji-tele2-hrvatska-united-grupi-svi-koji-su-nesto-zeljeli-reci-mogli-su-to-uciniti

Bit će zanimljivo vidjeti tko se sve javio i s kakvim primjedbama na ovu predmetnu koncentraciju jer se ipak očekivalo da će postupak biti gotov podosta prije kraja godine. Međutim već se sada može čuti kako prepreke za koncentraciju postoje pa naši izvori govore kako bi se mogla dogoditi uvjetna koncentracija ili pak da bi prodaja Tele2 Hrvatska mogla biti u potpunosti zaustavljena.

Winer, 13.11.2019. u 12:50

A ti si prodao, pa sto ne kažeš… inače… odvrti koju stranicu ranije, već smo to komentirali! 😁

Sad se samo nemoj javiti kako ti to držiš do groba, al eto voliš svoje investicije dovoditi u neizvjesnost pa ih stalno preispitujes na forumu… ccc koji bljak
[/quote]

Pročitao si ga!


Zašto bi ZABA/HT prihvatili "minimalnu ponudu", u svjetlu konverzije dug-kapital 10 kn?

jarane moj, zato što im je AZTN naložila da MORAJU prodati optimu..ako ponude budu davali UG/tele2 i A1 cijena će porasti..ako UG/tele 2 otpadne zbog AZTN, onda nam ostaje samo A1 i i nema rasta cijene OPTE pa ako dobijemo od njih 7,x kuna puna šaka brade

A daj shvati da ne moraju samo oni dati ponude. Ponudu može dati i netko treći koji jije strateški kupac nego kupuje da posloži, ušminka i zaradi.

Za dobro posloženu priču i jezičac “na vagi”, uvijek ima kupaca.

Jaro, ovo je na ovom forumu toliko puta prožvakano da si to bar moga akceptirati. Nitko tebe ne može prisiliti da prodaš jeftinije nego si platio. Za ZABU i HT to je 10 kn po dionici. A evo što o tome kaže AZTN u svom rješenju:
” U slučaju da u roku od šest mjeseci od utvrđenog početka prodaje dionica ne bude interesa za preuzimanje Optime odnosno ako podnesene ponude za kupnju dionica Optime ne budu objektivno prihvatljive, HT se obvezuje angažirati investicijsku banku s mandatom za vođenje prodaje Optime.”

Postoje i druge metode koje ne ukljucuju rvacke organe i rvacki rightdishes. 🙂
Odgovor loki07 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Svima koji imaju HT, tj TCOm u Hrvatskoj savjetujem.pomno oracenje racuna 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down


Pa gluposti su. Kakva je to izjava možda su lažirali prihode?!

Pored PWC-a, HAKOMA, Deloitta i knjiga HT-a?

Lik se javi samo kad treba posrati nekoga ili nešto. Iako mu se jednom omaklo priznanje da je dionica bas jako odskočila, čemu se on, zbog uvjerenosti valjda u suprotno, nije nadao. Ide na količinu i pametovanje, suština je prazna ko i njegova investicijska strategija.

Al ja mu skidam kapu na provlačenje FTTh od Nedraga do Nigdarjeva. Glavni vod, ključna trasa.

ma glavno da mi imamo tebe pametnog i punog suštine.

baš me zanima i kojoj si vezi sa naimxs od prije par mjeseci i on je tu skakako na svaku negativnu o OPTE.
interesantno da si se ti prijavio na forum taman kad je naimxs prestao pisat..
pa dobrodošao natrag….

a u vezi prihoda da ponovno ponovim – ne nikad nisam napisao da su prihodi OPTE lažirani.
ali EBITDA, CF i raspodjela CAPEX i OPEX – da i sada tvrdim da su namješteni i prilagođeni u nekoj mjeri – to se lako vidi i iz javnih rezultata jer postoje neuskladivosti i nije toliko neoubičajeno za firmu pred prodajom, ali pitanje je točno koliko …
to ne znam niti to itko može znati bez due dilligencea.
čisto da napomenem jer si u već obrisanom komentaru pokazao da baš ne razlikuješ prihode od npr. EBITDA ili CFa…

Loki


@Iknow
griješiš jer optima je sama za sebe premala da bi samostalno opstala u HR okvirima i kao takva bila interesantna nekom izvana..zato je za nas ključno da UG kupi tele2 jer onda može njima pripojiti optimu i to je solidna priča..optima sama za sebe nit može opstati nit će privući nekog velikog ulagača jer je-premala!
dakle ako otpadne UG/tele2, ostaje samo A1 i to je onda pušing za nas koji očekujemo rast cijene kod prodaje zbog pripetavanja 2 jaka kupca

da točno tako..
to bi bilo dobro i za telco tržište u HR

već je svima jasno da za UG Tele2 nema smisla bez Optime.
no za A1 OPTE ima vrijednost samo u smislu da je učini nedostupnom za UG.

a s druge strane da li bi UG ulijetao u Tele2 da već nema na neki način dogovoren posao i za OPTE ?
sve je to bilo poznato UG-u debelo prije nego je napravljen i prvi sastanak oko akvizicije Tele2.

tako da mi se i sve ove priče oko medijskih prava čine besmislenim….
UG će dobiti dozvolu za akviziciju Tele2 od AZTNa – ovo sve ostalo je “vatromet”.

i da ne bude da sam samo protiv OPTE – jeste vidli da je UG počeo zapošljavati u HR:
https://www.moj-posao.net/Posao/460296/Senior-Developer-mz/

samo su kvalifikacije više za neki razvoj web shopa nego za telecom, ali nema veze.
evo pa sad neka OPTE ide preko 7. …

Loki

od 6,40-6,50 kn sad se prodaje 65000 dionica…ajde ili mičite te plašljivce ili udrite po bidu pa da završimo s tim natezanjem….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Pozdrav
može li netko pogledat tko ima knjigu dioničara novinara koji piše, jel imao dionice opte ili ima s obzirom da nije naveo a piše o opti 😁, ak izgubimo UG cijena po mom mišljenju 14kn, dobro ali s obzirom da sam očekivano 18 i više morat ću smanjiti apetit sa A5 na A4, šta ćeš 😄

ne mari za male stvari i ostat ce male

kolega airfire a mozda bude na a6 ? nikad ne znate. ja ciljam zaradu barem za ucesce za socijalni x1 😁😀

Pitanja su :
a ) Dva ili više kupaca za firmu Optima
b ) 10-15 kn ili 15kn i puno više
Vrijema ide jako brzo i to svi znaju…..

New Report

Close