OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako pukne brana na 6 bit će belaja.
ako ovaj na 6.50 nije plašljivac bit će gadno.

lp

Pa sto ili koga čeka?


Ako pukne brana na 6 bit će belaja.
ako ovaj na 6.50 nije plašljivac bit će gadno.

lp

Prilika za još veću dobit ! O tome je rijeć . Vjerovali ili ne .
No , možda me intuicija vara , onda molim za oprost .
Svaki je odgovoran za svoje odluke .


Mene samo zanimaju ove kobajagi uvjetna koncentracija gdje od 12 milijardi kuna prometa svih i svakakvih godisnjih telekoma u RH, TCOM u su dodjelili preko 7 milijardi. Ne daju niti 500 miliona kuna OPTIME, nikome…kobajagi uvjetna koncentracija zamalo pa jedno desetljece. I to na infrastrukturi koje smo svi mi placali. A da ne kazem da je ekonomski institut jasno zakljucio da razvoj telekom trzista u Hrvatskoj zaostaje debelo za EU.
Naravno, kada imamo zamalo pa monopol. AZTN i RH kreiraju poticajnu investitorsku klimu 😂🤣😂

A jeste se našli sad plakat na sudbinom tržišta telekomunikacija u HR. Što niste tako plakali 2013 ili 2009. ili 2007. ..

No nema veze.

Što je glavni problem ? Nije pitanje poticanja investicija – i AZTN i HAKOM bi htjeli imati razvijeno i konkurentno telekom tržište sa više od dva operatora.
Ali…

Ni AZTN ni HAKOM nije sposoban urediti tržite tako da alternativni operatori imaju neke šanse.

Kad je došla OPTE oni i H1 su platili dozvolu oko 1 Mil eura, da bi se ta dozvola ukinula 6 mjeseci poslije. Svi su imali ogromna očekivanja. HAKOM je tada direktno preferirao velike alternativne telekoma (OPTE, H1 i Metronet) na uštrb malih. Banke su te velike preplavile novcem, a mali su izvisili.

S druge strane infrastrukturni razvoj telekoma po Europi je uvijek išao redom:
(1) Veleprodaja od bivšeg monopoliste (tzv. bitstream ili reseler model)
(2) Izdvojena lokalna petlja (bakrena) – ULL
(3) Vlastita pristupna infrastruktura (po mogućnosti optika tj. FTTH)

Problem je bio da je HT uspio uvaliiti HAKOM-u priču tako da su OPTE i H1 prvo pustili ULL 2007. a Bitstream je s mukom i različitim cijenama uvođen tek između 2009. do 2011.
Oba naivca OPTE i H1 su se istrošila na uvođenje ULL-a (uz svu prateću telco infrastrukturu), bilo je tu i puno pranja novca i trošenja kao “pijani bogataši”, a onda je došla kriza, dugovi, kamate i onda je jednog lijepog dana CEO Optime na jednom stastanku pred cijelim vodstvom HAKOM-a rekao jednostavno da se OPTE “…ukakila i sad joj treba promijeniti pelene…”
Tada su neke regulirane cijene spuštene dekretom agencije ispod realnih i dokazivih iznosa.
Onda su došle predstečajne i ostalo je poznato i sad smo ovdje gdje jesmo.

Dakle problem OPTE i H1 (koji su sada spojeni) je što nisu uspjeli doći na vrh telekom infrastrukturne piramide – dakle na izgradnju vlastite pristupne mreže.
Za razliku od njih BNet je to uspio napraviti preko TV kabelske infrastrukture i oni su se vrlo uspješno i skupo prodali.

A ono što trenutno nije jasno je koliko su trenutni rezultati OPTE rezultat knjigovodstvenih makinacija i utjecaja i pogodovanja HT-a – koji nije u mogućnosti da uništi OPTE već je treba pripremiti za uspješnu prodaju – i koliko dobro je takva OPTE sposobna poslovati kada se odnos sa HT-om vrati na žestoku konkurenciju.
I tu je pitanje oko tih 500 M prihoda i 200.000 korisnika – da li su oni više profit ili teret. …

A odgovore na ta pitanja se mogu dobiti samo vrlo detaljnim due dilligenceom i pregledom hrpe internih dokumenata od strane financijskih i telekom stručnjaka. A1 će to znati napraviti, UG također.
A vi ?

Loki

Stvarno mi nisu svi jasni….
Koja je razlika da li je danas ili 15.12.2019., cijena dionica 6,25 ili 6,50 ili 7,40?
Nikakva.
Čeka se i tako natječaj i ponude za kupnju i tad će biti cijena….Ovo sad su igrice, dnevnih trgovaca, ima ih umreženih…
Stavljaju se nalozi kak im odgovara….
Samo može tu doći netko i pokupit im te strašljivce kad se najmanje nadaju…neki drvo ili novi ulagač…
Oni misle da imaju sve pod kontrolom, samo tad te netko iznenadi…
Može li netko od drugih firmi iz HR dati ponudu u natječaju?
Osim A1, recimo Adris ?
Adris je kupio i CO a nije bio njihov biznis….samo me zanima.

Tu je puno spekulacija i realno ni nema bez neke konkretne info razloga da cijena trenutno raste. Panicarite bez razloga. Vecih kupaca nema, a logicno je da svi zele jefitinije kupiti pa ni nema smisla da sad netko skida papire s bida. A konkretno trenutnu danasnju kolicinu je bilo pocetkom god moguce kupiti za nekih 60k kn, tak da me to uopce ne zabrinjava. Moramo biti i svjesni da smo na trenutnoj cijeni na 300%…ovo je sad cista psihologija i izuvanje malih iz cipela, koji se daju…u opte sam skoro 3 god vec i cekat cu jos malo…pa makar pala i na 3 kn, ja je do natjecaja ne prodajem nikome, mogu jedino jos nakupovati jeftinije..

Pa početak iduće godine Vam je za samo 30 radnih dana, kud će kraće od toga?!

kalendarskih skoro 2 mjeseca…a to je za burzu dugo čekanje ….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nakon pada , uvijek ide rast , a onda žalimo , i kad raste , zakaj nismo prodali , …

Meni je iskreno ovaj AZTN ne zaštita tržišta, već upravljanje tržištem, a da ne govorom o ZEM. Braniti UG da ima telekom jer je vlasnik TV kanala jednako je kao i braniti Agrokoru da ima Konzum jer u vlasništvu ima i Jamnicu.



Mene samo zanimaju ove kobajagi uvjetna koncentracija gdje od 12 milijardi kuna prometa svih i svakakvih godisnjih telekoma u RH, TCOM u su dodjelili preko 7 milijardi. Ne daju niti 500 miliona kuna OPTIME, nikome…kobajagi uvjetna koncentracija zamalo pa jedno desetljece. I to na infrastrukturi koje smo svi mi placali. A da ne kazem da je ekonomski institut jasno zakljucio da razvoj telekom trzista u Hrvatskoj zaostaje debelo za EU.
Naravno, kada imamo zamalo pa monopol. AZTN i RH kreiraju poticajnu investitorsku klimu 😂🤣😂

A jeste se našli sad plakat na sudbinom tržišta telekomunikacija u HR. Što niste tako plakali 2013 ili 2009. ili 2007. ..

No nema veze.

Što je glavni problem ? Nije pitanje poticanja investicija – i AZTN i HAKOM bi htjeli imati razvijeno i konkurentno telekom tržište sa više od dva operatora.
Ali…

Ni AZTN ni HAKOM nije sposoban urediti tržite tako da alternativni operatori imaju neke šanse.

Kad je došla OPTE oni i H1 su platili dozvolu oko 1 Mil eura, da bi se ta dozvola ukinula 6 mjeseci poslije. Svi su imali ogromna očekivanja. HAKOM je tada direktno preferirao velike alternativne telekoma (OPTE, H1 i Metronet) na uštrb malih. Banke su te velike preplavile novcem, a mali su izvisili.

S druge strane infrastrukturni razvoj telekoma po Europi je uvijek išao redom:
(1) Veleprodaja od bivšeg monopoliste (tzv. bitstream ili reseler model)
(2) Izdvojena lokalna petlja (bakrena) – ULL
(3) Vlastita pristupna infrastruktura (po mogućnosti optika tj. FTTH)

Problem je bio da je HT uspio uvaliiti HAKOM-u priču tako da su OPTE i H1 prvo pustili ULL 2007. a Bitstream je s mukom i različitim cijenama uvođen tek između 2009. do 2011.
Oba naivca OPTE i H1 su se istrošila na uvođenje ULL-a (uz svu prateću telco infrastrukturu), bilo je tu i puno pranja novca i trošenja kao "pijani bogataši", a onda je došla kriza, dugovi, kamate i onda je jednog lijepog dana CEO Optime na jednom stastanku pred cijelim vodstvom HAKOM-a rekao jednostavno da se OPTE "…ukakila i sad joj treba promijeniti pelene…"
Tada su neke regulirane cijene spuštene dekretom agencije ispod realnih i dokazivih iznosa.
Onda su došle predstečajne i ostalo je poznato i sad smo ovdje gdje jesmo.

Dakle problem OPTE i H1 (koji su sada spojeni) je što nisu uspjeli doći na vrh telekom infrastrukturne piramide – dakle na izgradnju vlastite pristupne mreže.
Za razliku od njih BNet je to uspio napraviti preko TV kabelske infrastrukture i oni su se vrlo uspješno i skupo prodali.

A ono što trenutno nije jasno je koliko su trenutni rezultati OPTE rezultat knjigovodstvenih makinacija i utjecaja i pogodovanja HT-a – koji nije u mogućnosti da uništi OPTE već je treba pripremiti za uspješnu prodaju – i koliko dobro je takva OPTE sposobna poslovati kada se odnos sa HT-om vrati na žestoku konkurenciju.
I tu je pitanje oko tih 500 M prihoda i 200.000 korisnika – da li su oni više profit ili teret. …

A odgovore na ta pitanja se mogu dobiti samo vrlo detaljnim due dilligenceom i pregledom hrpe internih dokumenata od strane financijskih i telekom stručnjaka. A1 će to znati napraviti, UG također.
A vi ?

[/quote]
Cijela povijest je totalno irelevantna za ovu pricu. Glede HT cijela hrvatska javnost vec godinama rogobori protiv monopola HT . Ja poslijednje 4 ( četiri ) godine pričam.o prevarama korisnika HT fiksnih linoja. Bez straha, zato sto sam ih osobno prijavila MUPu i DORH u. Ako i nisu njihovi djelatnici u tom organiziranom kriminalu, na njihovoj je infrastrukturi.
A glede Optime operating cash flow je zasigurno nesto sto se nece poklonkti. A taj i nije tako zanemariv. Iz toga mozemo i naslutiti koju ce cijenu postici.

Status Quo: Roll Over Lay Down

kad probije 6 kn dokle bi mogao ići pad,što kaže TA? 5,50? 5 kn?




Mene samo zanimaju ove kobajagi uvjetna koncentracija gdje od 12 milijardi kuna prometa svih i svakakvih godisnjih telekoma u RH, TCOM u su dodjelili preko 7 milijardi. Ne daju niti 500 miliona kuna OPTIME, nikome…kobajagi uvjetna koncentracija zamalo pa jedno desetljece. I to na infrastrukturi koje smo svi mi placali. A da ne kazem da je ekonomski institut jasno zakljucio da razvoj telekom trzista u Hrvatskoj zaostaje debelo za EU.
Naravno, kada imamo zamalo pa monopol. AZTN i RH kreiraju poticajnu investitorsku klimu 😂🤣😂

A jeste se našli sad plakat na sudbinom tržišta telekomunikacija u HR. Što niste tako plakali 2013 ili 2009. ili 2007. ..

No nema veze.

Što je glavni problem ? Nije pitanje poticanja investicija – i AZTN i HAKOM bi htjeli imati razvijeno i konkurentno telekom tržište sa više od dva operatora.
Ali…

Ni AZTN ni HAKOM nije sposoban urediti tržite tako da alternativni operatori imaju neke šanse.

Kad je došla OPTE oni i H1 su platili dozvolu oko 1 Mil eura, da bi se ta dozvola ukinula 6 mjeseci poslije. Svi su imali ogromna očekivanja. HAKOM je tada direktno preferirao velike alternativne telekoma (OPTE, H1 i Metronet) na uštrb malih. Banke su te velike preplavile novcem, a mali su izvisili.

S druge strane infrastrukturni razvoj telekoma po Europi je uvijek išao redom:
(1) Veleprodaja od bivšeg monopoliste (tzv. bitstream ili reseler model)
(2) Izdvojena lokalna petlja (bakrena) – ULL
(3) Vlastita pristupna infrastruktura (po mogućnosti optika tj. FTTH)

Problem je bio da je HT uspio uvaliiti HAKOM-u priču tako da su OPTE i H1 prvo pustili ULL 2007. a Bitstream je s mukom i različitim cijenama uvođen tek između 2009. do 2011.
Oba naivca OPTE i H1 su se istrošila na uvođenje ULL-a (uz svu prateću telco infrastrukturu), bilo je tu i puno pranja novca i trošenja kao "pijani bogataši", a onda je došla kriza, dugovi, kamate i onda je jednog lijepog dana CEO Optime na jednom stastanku pred cijelim vodstvom HAKOM-a rekao jednostavno da se OPTE "…ukakila i sad joj treba promijeniti pelene…"
Tada su neke regulirane cijene spuštene dekretom agencije ispod realnih i dokazivih iznosa.
Onda su došle predstečajne i ostalo je poznato i sad smo ovdje gdje jesmo.

Dakle problem OPTE i H1 (koji su sada spojeni) je što nisu uspjeli doći na vrh telekom infrastrukturne piramide – dakle na izgradnju vlastite pristupne mreže.
Za razliku od njih BNet je to uspio napraviti preko TV kabelske infrastrukture i oni su se vrlo uspješno i skupo prodali.

A ono što trenutno nije jasno je koliko su trenutni rezultati OPTE rezultat knjigovodstvenih makinacija i utjecaja i pogodovanja HT-a – koji nije u mogućnosti da uništi OPTE već je treba pripremiti za uspješnu prodaju – i koliko dobro je takva OPTE sposobna poslovati kada se odnos sa HT-om vrati na žestoku konkurenciju.
I tu je pitanje oko tih 500 M prihoda i 200.000 korisnika – da li su oni više profit ili teret. …

A odgovore na ta pitanja se mogu dobiti samo vrlo detaljnim due dilligenceom i pregledom hrpe internih dokumenata od strane financijskih i telekom stručnjaka. A1 će to znati napraviti, UG također.
A vi ?

[/quote]
Cijela povijest je totalno irelevantna za ovu pricu. Glede HT cijela hrvatska javnost vec godinama rogobori protiv monopola HT . Ja poslijednje 4 ( četiri ) godine pričam.o prevarama korisnika HT fiksnih linoja. Bez straha, zato sto sam ih osobno prijavila MUPu i DORH u. Ako i nisu njihovi djelatnici u tom organiziranom kriminalu, na njihovoj je infrastrukturi.
A glede Optime operating cash flow je zasigurno nesto sto se nece poklonkti. A taj i nije tako zanemariv. Iz toga mozemo i naslutiti koju ce cijenu postici.
[/quote]

Ma lik piše totalne gluposti. Obicno se javi kad je jasno da je propustio još jednu priliku. Bitno da je on provlačio FTTh u Amisu do zadnje prcije j nazad.

Netko bi trebao biti jako hrabar ili glup da lažira prihode.

One..za tebe su sve gluposti…kao da si do sad zivio u Australiji i nakon 30 godina dosao doma…ukoliko je sve sigurno zasto nema jace kupnje po ovim mizernim cijenama?

Pa gluposti su. Kakva je to izjava možda su lažirali prihode?!

Pored PWC-a, HAKOMA, Deloitta i knjiga HT-a?

Lik se javi samo kad treba posrati nekoga ili nešto. Iako mu se jednom omaklo priznanje da je dionica bas jako odskočila, čemu se on, zbog uvjerenosti valjda u suprotno, nije nadao. Ide na količinu i pametovanje, suština je prazna ko i njegova investicijska strategija.

Al ja mu skidam kapu na provlačenje FTTh od Nedraga do Nigdarjeva. Glavni vod, ključna trasa.

New Report

Close