OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A dobro. Kako se pisalo…očekivao sam najbolje izvješće ikada. Feniksa…
Ovako, ako ne bude zateznih kamata i pada korisnika… ovim tempom za 100 godina će pokriti obveze i kreću pravi novci.
Ovaj kvartal 7 lipa po dionici zarađeno. Veliki povrat od 1% na cijenu dionice.
P/E sa 100 pao na 37… bit će ovo pravi bombon za praunuke…ako ne propadnu u međuvremenu.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

@samby

A odgovara mu drugi. Nekoć u A1, pa u HT….


Podsjećam na ovaj moj post iz 8 mjeseca kojem su se mnogi smijali:


… te je za pretpostaviti da će im u Q3 gubitak korisnika biti na razini 5000 korisnika telefonije i cca. 2500 korisnika interneta.

Suprotno mojim očekivanjima, Optima je u Q3 izgubila 5300 korisnika telefonije i 3000 korisnika interneta!!!

Ako se proces prodaje oduži do krajnjeg roka, odnosno, ljeta 2021, a Optima nastavi gubiti korisnike ovim tempom, neće ostati puno korisnika za prodaju…

[/quote]

A što ako EBITDA kao najvažniji pokazatelj nastavi rasti ovim stopama, kako će to utjecati na prodajnu cijenu?



Podsjećam na ovaj moj post iz 8 mjeseca kojem su se mnogi smijali:


… te je za pretpostaviti da će im u Q3 gubitak korisnika biti na razini 5000 korisnika telefonije i cca. 2500 korisnika interneta.

Suprotno mojim očekivanjima, Optima je u Q3 izgubila 5300 korisnika telefonije i 3000 korisnika interneta!!!

Ako se proces prodaje oduži do krajnjeg roka, odnosno, ljeta 2021, a Optima nastavi gubiti korisnike ovim tempom, neće ostati puno korisnika za prodaju…

[/quote]

A što ako EBITDA kao najvažniji pokazatelj nastavi rasti ovim stopama, kako će to utjecati na prodajnu cijenu?
[/quote]
Problem je što je EBIDTA manja nego prošle godine ( gledano samo Q3) 30,1 mil.kn 2018 i 28,8 mil.kn.2019. Za razdoblje Q1-Q3 to je još uvijek bolje nego 2018. za 10,6%, ali iskreno očekivao sam više. Teško će biti nadmašiti Q4 /2018 godine gdje je EBIDTA bila čak 49,5 mil.kn, no možda imaju asa u rukavu?

…mislim da je svima valjda jasno da ovdje izvješća nemaju presudnu ulogu na trenutnu cijenu…možda budu imala na konačnu po kojoj će ići prodaja….a prodaja ne bu išla ispod 10 kn…


…mislim da je svima valjda jasno da ovdje izvješća nemaju presudnu ulogu na trenutnu cijenu…možda budu imala na konačnu po kojoj će ići prodaja….a prodaja ne bu išla ispod 10 kn…

Bilo je puno primjera gdje je cijena prije ili za vrijeme prodaje kompanije odletjela u nebo.
Najsvježiji primjer: ‘netko’ KRAS procijeni na 430kn, a na burzi je sada cijena 1050kn!??
Mislis da ZABA ne zeli zaraditi na ovoj dionici i da ce prodati za koliko je uzela dionice pod dug? Sumnjam.
Slazem se, izvjestaj je vazan ali nije presudan.
Po meni ce ovo poletjeti na preko 25-30kn kad se stvari poslože… OK, trebat cemo i mrvicu sreće.
Zavrsna transakcija mozda bude na oko 20kn.

Kad bi bilo sve uvijek lako predvidljivo, ne bi uopce bilo zanimljivo na burzi. 🙂

Ako nećemo UOPĆE imati sreće (ipak je ovo Hrvatska) – ne ocekujem transakciju ispod 13-15kn po dionici.

Izvješće je kao i svako dosad odkad ht upravlja, killing me soflty…. Sjetio sam se jedne rečenice koju je vip poslao kao odgovor aztnu šta misle o opciji da ht upravlja optimom. Dali su negativno mišljenje uz obrazloženje da će citiram ” nakon isteka upravljanja ostati samo prazna ljustura” tad mi se činilo to pretencioznim, no vrijeme je opet pokazalo da sam bio u krivu…

čestitke mrcash što ste to izvadili iz naftalina! sad kada sam pročitao mi poznato. bilo pospremljeno u nekoj ladici.

Svaka čast kolegama koji su si priželjkivali jeftini dokup ili možda tek prvi ulaz u Optimu nakon jaaako lošeg izvješća 3Q,a sada pjevaju borbene.
Ostaje vam dečki dragi cijena od 6.5-7.0 kn,pa navalite.Nekaj bute i zaradili, ak Bog da.Za malo bolje rezultate ipak je trebalo ranije staviti j..a na panj.
Evo, baš su mi kokice iz mikrovalne gotove.
P.S. Jedino kaj me brine je spoznaja da su kancerogene,pa možda neću stići uživati u plodovima ove investicije.Ipak je najvažnije u životu imati sreće,jer ako te sreća prati nema niti bolesti.
lp

Kraš je u 2018 imao Ebitdu od hrk 120mn a sad je vrijednost Krasa više od 1.5mlrd hrk a u to uključite i dug od 300 mn kn
A da ne govorim o transakcijams u telekom sektoru u regiji

Rezultati su puno bolji od prošle godine, a dobit bi bila puno veća da nije bilo ulaganja koja su opet veća nego prošle godine. Da stanu ja ulaganjima ednu, dvije godinu vratili bi največi dio dugova

Izvješće dobro,zeleno,sutra – up
uskoro odluka aztn-a za tele2 – up up
od 1-31.1. 2020. početak prodaje ,javni natječaj -up up up

https://www.optima.hr/akcija/INICIJATIVA_WiFi4EU?utm_source=24sata&utm_medium=mobile&utm_campaign=wifi-4-eu-pmg&utm_content=native

Financijski bi se nekako trebalo osjetiti.

Sad trenutni su svi teleoperateri fokusirani da zadrže postojeće korisnike.
Ovaj pad korsinika Optime kako se navodi je u odnosu na broj korisnika i tržište nije prevelik.

Optima je super priča, ali će završiti kao Game of Trones.


…mislim da je svima valjda jasno da ovdje izvješća nemaju presudnu ulogu na trenutnu cijenu…možda budu imala na konačnu po kojoj će ići prodaja….a prodaja ne bu išla ispod 10 kn…

Slažem se..ali je svejedno lijepo vidjeti ovako dobro FI pred prodaju firme 🙂

New Report

Close