OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pametni skupljaju, oni još mudriji su pozicionirani. Čeka se izvješće Q3. Ako EBIDTA nastavi sa rastom između 15 i 20%, samo nebo je granica.

još ako im se prestanu osipati korisnici
[/quote]

netko ode, netko dodje… evo ja im došao pred 1 mjesec.
A nisam jedini na ovom forumu koji im je došao i time dao podršku kao dioničar 🙂



Pametni skupljaju, oni još mudriji su pozicionirani. Čeka se izvješće Q3. Ako EBIDTA nastavi sa rastom između 15 i 20%, samo nebo je granica.

još ako im se prestanu osipati korisnici
[/quote]
Ja govorim o rastu EBIDTA, kao parametru bitnom za izračun cijene, pri tome ne negiram da je zadržavanje postojećih korisnika jednako bitno. Ako krenemo od EBITDA za 2018 od 134 mil.kn, OPT uz pad korisnika ima rast EBIDTA za Q1 više od 15%, za Q2 rast od skoro 20%. Uz pretpostavku da rast na nivou godine bude samo 15%, EBIDTA će za 2019. godinu biti oko 155 mil.kn. Kolika je onda cijena OPT kroz vrednovanje Tele2 od strane UG? Koliko vrijedi 185.000 korisnika OPT u JGU? Ja mislim puuno više od 6,50 kn po dionici.


Nema taj više municije. Iznad 6 kn na kupnji je konstantno naloga za više od 200.000 kom.

Točno..prodaja do 7 kn je sve slabija pa dolazi vrijeme da se letvica digne i da se krene prema 7 kn jer kad dođe info da je UG dobio dozvolu za kupnju Tele 2, za očekivati je jači skok cijene dionice. Također i natječaj radi prodaje većinskih udjela u OPTE je dosta brzo.

Ignore: KressoM, delux

220.000 dionica je na kupnji na 6+ kuna
ispod toga cijena očito neće pa se slažem da je vrijeme da cijena preskoči 7 kn, pogotovo što uskoro dolaze 2 krupna događaja koja će pogurati cijenu gore: odobrenje AZTN za prodaju tele 2 i prodaja preko natječaja udjela od ZABE i HT-a, vjerojatno upravo kupcu tele 2

Kupnja je moćna unazad 5-6 trgovinskih dana, ali nikad ne ide preko 6,6..
Mislim da će tako ostati do daljnjega i vijesti o odobrenju transakcije UG i Tele2

Ovaj na 6.50 ima idealnu priliku riješiti se svojih problema uz malo spuštanje cijene.
Posao od nekoliko sekunda.
Ovako drugi uskaču ispod njega i možda neće uspjeti prodati.
Poklopiti bid je sasvim dobar potez ako ga te dionice “žuljaju”.

Agencija za elektroničke medije sudjeluje u odlučivanju oko prodaje Tele2 Hrvatska
Je li netko još ovdje očekuje moguće probleme kao novinar?
Komentirano je ovdje mogući problem ako UG direktno bude hjtela kupiti Optimu zbog fiksne telefonije i to se može zaobići ukoliko sa na natječaj javi Tele2.

matovilka, 11.10.2019. u 13:25
Ovime je potvrđeno da kupnju ne provodi sama United Grupa već njihova tvrtka Slovenia Broadband S.a.r.l. Upravo u tome bi mogao i biti problem jer Slovenia Broadband iz Luxemburga izravni je vlasnik domaće televizije kompanije Nova TV. A tako nešto neće baš blagonaklono proći kod regulatora.


Agencija za elektroničke medije sudjeluje u odlučivanju oko prodaje Tele2 Hrvatska
Je li netko još ovdje očekuje moguće probleme kao novinar?
Komentirano je ovdje mogući problem ako UG direktno bude hjtela kupiti Optimu zbog fiksne telefonije i to se može zaobići ukoliko sa na natječaj javi Tele2.

Anonimno, 11.10.2019. u 13:30
Ovime je potvrđeno da kupnju ne provodi sama United Grupa već njihova tvrtka Slovenia Broadband S.a.r.l. Upravo u tome bi mogao i biti problem jer Slovenia Broadband iz Luxemburga izravni je vlasnik domaće televizije kompanije Nova TV. A tako nešto neće baš blagonaklono proći kod regulatora.

[/quote]

nema to veze s ovim tgovanjem danas nego ekipa malo nalozima stišće cijenu prema dolje dok istodobno čeka na kupnji pa ako upali-upali!

AZTN (ako uopce ovdje treba ista odobravati) mora izdati Javni poziv za eventualne primjedbe. Taj poziv se izdaje kada je dostavljena sva dokumentacija:

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/preuzimanje-tele2-hrvatska-jos-nije-stiglo-pred-domace-regulatore

“Kada se steknu uvjeti za izdavanje potvrde o potpunosti prijave namjere koncentracije, tada AZTN izdaje Javni poziv svi zainteresiranim stranama za dostavu primjedaba i mišljenja na svojim službenim mrežnim stranicama..”

Kako tog poziva jos nema, sumnjam da ce sa strane AZTNa ovaj proces uskoro zavrsiti. Ako AZTN uopce treba ovdje ista odobriti.

Točno se vidi da određena ekipa upravlja cijenom dionice….stavljaju odmah velike naloge na prodaji…da zaustave rast…u isto vrijeme stavljaju se na kupnju…i šta uleti u mrežu uzimaju…
Znaju da nema pravih kupaca koji će im pokupiti veliki nalog…a to su njih par koji se znaju….
I tako non stop…skupljaju i druge varaju.
Neće ni to još dugo.
Kad im netko uleti uzet ce im sve dionice

Ako će ebitda biti 130-150m kao što se spominje (ovo 150 je dosta više od 22%), , kada uzmemo multiplu po kojoj se standardno trži telekomunikacija i od toga oduzmemo dug 300m ?, dobijemo vrijednosti koje nisu puno veće od trenutne vrijednosti na burzi.

Ako uzmemo višu multiplu jer će netko to znati cijeniti i pretpostavimo ebitdu bližu maksimumu ima još dosta prostora, ali tu je puno ako i puno rizika.

Možda je moje razmišljanje pogrešno, ali nemože jednostavnije.

@trejder27 – pa hajde, uzmi standardne multiple i izračunaj pa da vidimo te vrijednosti u odnosu na aktualne, šta se sramiš?


@trejder27 – pa hajde, uzmi standardne multiple i izračunaj pa da vidimo te vrijednosti u odnosu na aktualne, šta se sramiš?

Ako uzima multiple po kojoj se trže ne treba dalje računati.

Trejder27 hoće reci da Opte vrijedi kolika joj je trenutna tržišna cijena i to vjerojatno nije daleko od istine. Ali u preuzimanju, vrijedi vise. Vjerojatno mnogo vise, a koliko je to točno, vrijeme će pokazati.


Ako će ebitda biti 130-150m kao što se spominje (ovo 150 je dosta više od 22%), , kada uzmemo multiplu po kojoj se standardno trži telekomunikacija i od toga oduzmemo dug 300m ?, dobijemo vrijednosti koje nisu puno veće od trenutne vrijednosti na burzi.

Ako uzmemo višu multiplu jer će netko to znati cijeniti i pretpostavimo ebitdu bližu maksimumu ima još dosta prostora, ali tu je puno ako i puno rizika.

Možda je moje razmišljanje pogrešno, ali nemože jednostavnije.


Ne znam matematika je egzaktna. Ako je tele2 plaćen 7.2xEBIDTA, bez duga. OPT je 2018 imala EBITDA 133,9 mil.kn. Rast EBIDTA u prva dva kvartala je 15% i 19%. Ajmo reći da će EBITDA za 2019. biti 140 mil.kn. Hipotetski UG nudi, kao i za tele2, 7,2xEBIDTA bez duga. Po kojoj matematici to može biti 6,35 kn po dionici? Po meni oko 15 kn, ali ni matematika više nije što je nekad bila.

New Report

Close