OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ima tu još zanimljivih svježih vijesti i članaka, doduše ne izravno što se Optime tiče, ali neizravno ipak da :

Vaš link …
Vaš link …


To kao da ne dozvoljavaju osiguravajucim kucama vlasnistvo nad autoservisima.Kakve to veze ime ? Koga to stiti i od cega ? Kako to da stite upravljanje HT nad optimom ? Tj kako to da su lroduzili koncentraciju preuzimanjem H1 ? Kakav je to reket u drzavnih agencija ? Zato nas svi i zaobilaze u sirokom luku.

Status Quo: Roll Over Lay Down

A sjetila sam se i jedne price da je kod valuacija pri preuzimanjima firmi u Hrvatskoj – valuacija u peer grupi u svijetu, podijeljeno sa 2 za Hrvatsku.
Aj neka mi netko objasni koga se stiti ovim zakonima ? Kako se HRT štiti na taj način ? Danas u doba satelita i kablovske televizije. Tv on demand.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Pa zato i ide novi zakon. Stari je naprosto neusklađen s prostorom i vremenom.
Naravno da će biti otpora interesnih skupina, ali kapitalizam i modernost će pobijediti.
I to u realnom vremenu, tj. sada.
Nema nikakve sumnje.
Da tržište ne vjeruje u to cijena bi i dalje bila ispod 2 kn.


To kao da ne dozvoljavaju osiguravajucim kucama vlasnistvo nad autoservisima.Kakve to veze ime ? Koga to stiti i od cega ? Kako to da stite upravljanje HT nad optimom ? Tj kako to da su lroduzili koncentraciju preuzimanjem H1 ? Kakav je to reket u drzavnih agencija ? Zato nas svi i zaobilaze u sirokom luku.

Iako se slažem da je ova odredba zakona zastarjela, postoji opravdan razlog zašto ona postoji.

Naime, tv kuće su vlasnici programa koji emitiraju. Telekomi koji distribuiraju (reemitiraju) taj program putem svoje “mreže” su dužni platiti vlasnicima programa naknadu za distribuciju.

Dakle, u situaciji kada jedan telekom ima vlasništvo nad televizijom on bi mogao drugim telekoma postaviti nerealno visoke naknade za distribuiranje njegovog tv kanala i time ih dovesti u nepovoljan položaj.

Zamislite da UG koja je vlasnik NoveTV uspije kupi Optimu (a to nije uopće izgledno) i nakon toga svim ostalim telekomima poveća naknadu za distribuciju programa NoveTV na npr. 50 kn ili 100 kn po korisniku !!

Drugi telekomi (a1, ht) bi nakon toga morali ili povećati cijene za krajnje korisnike ili izbaciti NovuTV iz programske sheme. Niti jedno niti drugo nije baš dobra opcija niti za njih niti za korisnike.

Ovo je razlog zašto odredba o zabranji posjedovanja TV postaje i telekoma postoji u trenutnom zakonu i zašto je slična odredba zadržana i u prijedlogu novog zakona, te zašto je gotovo nemoguće da UG kupi Optimu.

Dw kada bi vlasnik ostalim telekomima povecao naknadu za distribuciju nove tv odmah bi radio protiv nove tv i kad bi ostali izbacili novu tv upravo bi ona najvise izgubila a samim tim i njen vlasnik.

Slažem se sa Matovilkom. Slobodno tržište se uvijek samo izregulira, nisu potrebni ovakvi nakaradni, socijalistički zakoni



To kao da ne dozvoljavaju osiguravajucim kucama vlasnistvo nad autoservisima.Kakve to veze ime ? Koga to stiti i od cega ? Kako to da stite upravljanje HT nad optimom ? Tj kako to da su lroduzili koncentraciju preuzimanjem H1 ? Kakav je to reket u drzavnih agencija ? Zato nas svi i zaobilaze u sirokom luku.

Iako se slažem da je ova odredba zakona zastarjela, postoji opravdan razlog zašto ona postoji.

Naime, tv kuće su vlasnici programa koji emitiraju. Telekomi koji distribuiraju (reemitiraju) taj program putem svoje "mreže" su dužni platiti vlasnicima programa naknadu za distribuciju.

Dakle, u situaciji kada jedan telekom ima vlasništvo nad televizijom on bi mogao drugim telekoma postaviti nerealno visoke naknade za distribuiranje njegovog tv kanala i time ih dovesti u nepovoljan položaj.

Zamislite da UG koja je vlasnik NoveTV uspije kupi Optimu (a to nije uopće izgledno) i nakon toga svim ostalim telekomima poveća naknadu za distribuciju programa NoveTV na npr. 50 kn ili 100 kn po korisniku !!

Drugi telekomi (a1, ht) bi nakon toga morali ili povećati cijene za krajnje korisnike ili izbaciti NovuTV iz programske sheme. Niti jedno niti drugo nije baš dobra opcija niti za njih niti za korisnike.

Ovo je razlog zašto odredba o zabranji posjedovanja TV postaje i telekoma postoji u trenutnom zakonu i zašto je slična odredba zadržana i u prijedlogu novog zakona, te zašto je gotovo nemoguće da UG kupi Optimu.

[/quote]
Oprostite, ali ovo je krajnja nebuloza. Najvise bi stete imao vlasnik Nove zato sto to nitko ne bi gledao i placao, osim mozda 5 % zaljubljenika u novu. Kod nas ljudi jedva podnose pretplatu na HRT, a nikako da bi žalili za Nova tv.
Oni, proizvidjaci programskog sadrzaja, zaradjuju na reklamama, a ne na pristojbama. Njima je cilj imati sto vise, a ne sto manje gledatelja. To su bedastoće, to sto vi pricate.
A na kraju, zasto se uopce vodi briga o drugim televizijama ? Zasto bolji ne pobijedi ?
Takvih gluposti ima samo u nasoj drzavi.

Status Quo: Roll Over Lay Down

@matovilka – nije to bas tako, Ako sam ja na HT-u i nemogu gledati Fazilet i ostale serije sa NoveTV, a moj susjed ih moze gledati preko Optime onda cu ja preci isto na tu Optimu i na gubitku ce biti HT i drugi telekomi a ne UG.

Problem sa TV programima je sto nisu lako zamjenjivi – onaj tko se navukao na jednu seriju, emisiju, voditeljicu zeli gledati bas to a ne nesto slicno i jako tesko ce se prebaciti na neki drugi program.

Nas treba sve u nadzorni odbor postaviti. To već odavno mislim.
Sve znamo o svemu.
Ovo će se rješavati u svoje vrijeme, u nadležnim institucijama, ako je itko nadležan, a čini se da nije.
Hellou…. virnite malo na temu kraš……….poučno je.

Dw nisam znala da ste zaljubljenik u tv sapunice. To ipak sve mijenja.
Ali ovi ostali koji nisu ovisni o određenom programu ici ce tamo gdje je najbolji paket. Ne vjerujem da bi se tu netko osvrmuo na novu ili rtl.
Ipak ht će u slučaju da nema novu tv ponuditi novu tv uz neku dodatnu naknadu kao npr hbo. Ubrzo bi spala na nekoliko zaljubljenika sapunica a i sapunice bi joj otkazale kao i reklame. Gledanost donosi reklame. Reklame kupuju dobar program, serije, filmove, sapunice…
Kako agrokoru nikad nije palo napamet svoje proizvode iz grupe prodavati samo u konzumu a konzum je imao najvecu maloprodajnu mrezu.



@matovilka
– nije to bas tako, Ako sam ja na HT-u i nemogu gledati Fazilet i ostale serije sa NoveTV, a moj susjed ih moze gledati preko Optime onda cu ja preci isto na tu Optimu i na gubitku ce biti HT i drugi telekomi a ne UG.

Problem sa TV programima je sto nisu lako zamjenjivi – onaj tko se navukao na jednu seriju, emisiju, voditeljicu zeli gledati bas to a ne nesto slicno i jako tesko ce se prebaciti na neki drugi program.


Za 100 kuna jeftiniji paket istog bi trena zaboravili Fazilet i Novu TV. Kod nas ljudi prilicno paze koliko trose na te kablovske tv.
Bitna je jedino gledanost. To je ono sto je u A1 jako dobro i zato A1 i je trn u oku HTu.
Paketi A1 IPTV su znacajno bolji od max tv. Jednostavo je sadrzaj IPTV A1 bolji od max tv.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Osim toga ja kao gradjanka ove drzave NE ZELIM vise imati duopol HT i A1. Varaju svoje klijente, podkradaju, jako su skupi, a programski paketi ubHT su i loši. Narusavaju ne samo trzisno natjecanje nego i narusavaju.mlje.ljudsko pravo na komunikaciju na najlaksi.moguci nacin. Zasto bi npr ja morala placati HT koji svako.malo.ne.vidi nekakav placeni racun. S njima moras kao kobac sve provjeravati. Hocu konkurencinj ! Ne monopol, duopol, hocu vise opcija.
Ali u SR Hrvatskoj to nije moguce.

Status Quo: Roll Over Lay Down

U pravu si Renči. Ja nisam član ht vec 10 god kad su mi naplatili uslugu na koju sam se žalila a oni odbili. Platila sam racun prije ovrhe i nedavno mi dosla opomena pred ovrhu da je ostao dug od manje od 100 kn. 9 godina me nitko nije obavijestio.platila sam jer ni mi jos fina naplatila naknadu u sl. A nisam nakon placanja trazila od njih potvrdu da nemaju vise potrazivanja, moja greska.
Od tada sam na optimi koja je znatno jeftinija.


U pravu si Renči. Ja nisam član ht vec 10 god kad su mi naplatili uslugu na koju sam se žalila a oni odbili. Platila sam racun prije ovrhe i nedavno mi dosla opomena pred ovrhu da je ostao dug od manje od 100 kn. 9 godina me nitko nije obavijestio.platila sam jer ni mi jos fina naplatila naknadu u sl. A nisam nakon placanja trazila od njih potvrdu da nemaju vise potrazivanja, moja greska.
Od tada sam na optimi koja je znatno jeftinija.

Slicno iskustvo imam i ja. Njih treba tuziti sudu.
Ne zelim biti ovisna o toj firmi. Glasam za bilo koga tko me riješi monopola za bilo sto u SR Hrvatskoj.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Sadržaj već dugo nije isključivo dostupan na kanalu pojedine tv kuće već postoji opcije payper view ili mj pretplata na sadržaj. Dovoljno je imati smart tv. A scenarij da će Nova TV ići debelo iznad tržišne cijene, samo zato jer su konkurentski operateri kao da kažeš da je Ledo prodavao sladolede Kauflandu po 100 kn.

New Report

Close