Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


oće netko od optimista opisati fenomen padajućeg noža na primjeru igh?

Ako se referiras na ono moje od jucer, nisi nista shvatio od recenog. Ako nisi mislio na moje ispricavam se. Al cu isto rec sto mislim.

1) koju vrijednost je kupovao neko sa IGH na 400kn?
2) razlika je hvatati padajuce nozeve i doinvestirati u krizi. Ja kada sam govori za Adris, nisam govorio da je neko trebao svakodnevno kupovati cim padne. Nego ako je redovito DOINVESTIRAO. Nikakve padajuce nozeve niti slicno. Uostalom, da mislim da IGH vrijedi puno vise od danasnje cijene, ja bi slavio! Ali ne mislim. Jer ju ne poznajem pa ne mislim NISTA! Evo, meni je jedna dionica koju imam dosta narasla ove dane i ja ss bas nadam jednon ovakvom padu na njoj jer nisam kupio koliko sam mislio…
3) razlika je izmedu optimista i bezglavca…

P.S. nemam dionice IGH, imam dionice Adrisa i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju bilo koje od tih. Niti je ovo analiza vrijednosti bilo koje od tih vec samo misljenje o kretanju cijene.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

večini je 2016 bila bolja od 2015 pa se vjerojatno pate kako zamagliti i prikazati što manje jer država smo u kojoj svi želimo živjeti ali ne i plačati poreze a pošto ih drugi umjesto nas ne žele plačati imamo problem.
i kompanije imaju problem.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Mislim da je rješenje za tu problematiku degresivan porez na dobit. Što veća prijavljena dobit to manja stopa, naravno uz radikalno opće smanjenje tih istih stopa. Da se kreću od npr. 12% pa nadolje do 8%.
Znam da bi se našim komunističko-kršćanskim licemjernim neosocijalistima digla kosa na glavi na ovaj prijedlog, ali on bi uveo barem dvije pozitivne stvari:
– veći prihod državnog proračuna po osnovi ove stavke (manje muljanja, naprosto se ne isplati),
– bitno bolje valuacije firmi te time direktno povećanje prezentabilnog nacionalnog bogatstva –> bolji rejting.
Eto. Za razmisliti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

dobar ti je prijedlog , ali u nas prevladava uhljebničko razmišjanje , to je njima prekomplicirano. uvijek udri po onima koji ostvaruju dobit , a njima da ima 1. u mjesecu za plaće.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

http://www.tradingeconomics.com/euro-area/loan-growth

Evo još jednog strašnog podatka koji neće ići na ruku našim pesimistima, a možda neki i progledaju te pronađu svjetlost, tko zna.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

tko će muljati i tko mulja sada on će uvijek muljaqti dok ga ne ulove
nivo drštvene svijesti treba biti da kad varamo državu krademo sebe, dok toga nema uzalud je igranje s poreznim stopama na savjesta građana

dan je pametniji od noći!


Ako se referiras na ono moje od jucer, nisi nista shvatio od recenog. Ako nisi mislio na moje ispricavam se. Al cu isto rec sto mislim.

stavio bi citat da se na nekoga referiram,
pitanje je općenito u smislu edukacije novih na živom primjeru, a moj stav oko euforije na gređevini u siječnju je već poznat

slijedi nam precesija

IVA09
Ne bih igrao na savjest nego bih naprosto učinio to da se muljanje više ne isplati.
A mnoge kategorije poreznih odbitaka na kojima se mulja naprosto ukinuti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@falko
meni se čini da kad političari i gospodarstvenici spominju riječ uhljebi, onda definitivno neznaju kako dalje pa im je to izgovor.
a to vrijedi i za goispodarstvenike koji su to postali kao uhljebi, pa su kod sebe u firmu uhljebili uhljebe i tako dalje.

dan je pametniji od noći!

pa evo imamo sada najbogatijim kategorijama je porez smanjen ili ukinut kroz raznorazne poticaje pa nikad nisu stali sa lopovlukom, prevarama, krađom a poreznih utaja ima da te glava zaboli, a otkriva se samo ono što nije uvezano i zataškano sa poreznicima. i mislite da će to prestati, varate se, to vam je kao i kad strpate par lopova iza brave i mislite sad vam je sredna čistija. samo rigoroznim i drastičnim kaznama može se to riješiti i nikako drugačije.

dan je pametniji od noći!

Kad ide objava BDP-a?

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiM-5fOyrLSAhXCOhQKHTOZDNUQFggXMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vecernji.hr%2Fhrvatska%2Focekuje-se-prva-procjena-dzs-a-bdp-u-lanjskom-tromjesecju-porastao-vise-od-3-posto-1152683&usg=AFQjCNHxcvvT4wQdx70Hc1NsrtXtQAt52A&sig2=8nTmQEZTG8PpEqhc6p7Y3w

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

+3,4%

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


+3,4%

… a crobi u minusu

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


+3,4%

rast iznad 3% se je i najavljivao pa je to već ugrađeno u rast crobexa prošlih mjesec dana

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close