MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Osobno pozdravljam navedeni zakon o rokovima , samo je upitno koliko kvalitetno ce se provoditi spomenuto.
Ocigledno ce trebati dugi niz godina proci kako bi barem "zamirisali" u punom smislu pravnu uređenu državu s ozbiljnim gospodarstvom.
Nije problem podijeliti kazne i pozatvarati tvrtke koje loše posluju na nacin da ne mogu uredno servisirati svoje obveze kako vjerovnicima i zaposlenicima a tako i prema državi.,
problem je kuda s viškom zaposlenih a nastalih iz svih tih i sličnih razloga..
U gabuli nisam za sada (fala Bogu) kako kaze gospodin mimo, a dokle cemo uredno poslovati
to tek trebamo vidjeti.
Puno sam dugova uspio naplatiti ovrhama i kamate su uredno sjele.
Mislim da svi moramo nastaviti cvrsto se boriti protiv onih koji ne plačaju drugima kako bi na trzistu ostali posteni i sposobni poduzetnici kod kojih treba doci taj višak radne snage a koji se nalazi pod nekom od "kapa" države ili pak kod propalih tvrtki tj, projekata koji nemaju pokrice za svoje poslovanje (stvaraju više rashoda nego prihoda..)
Treba nam svaka vrsta proizvodnje i usluge koja se nece prodavati samo na nasim prostorima nego prije svega izvoz tj.konkurentnost na tržištu iz naše regije (prije svega mislim na države koje nas okružuju).
Nazalost pojavljuje se dosta poduzetnika koji se okrecu ulaganju samo u trgovinu (bez usluge ili proizvodnje) ili jos gore prebacuju novac u banke ne bi li nesto dobili od oročenih kamata.
To je prestaršno i jako loše za razvitak gospodarstva…

lp
Nedjeljko


Kada vide da se većina složila, onda će i oni jer će na taj način dobiti više. Samo će se morati strpiti, kao i svi i koji smo u gubitku. Jedino će na taj način moći vratiti svoja potraživanja.
Nikome ne paše da izgubi sve, kada kroz neko dogledno vrijeme mogu dobiti i više nego sad.
Čak i više nego šta su mogli zamisliti.

Samo treba imati vjere!

Počelo je vrijeme darivanja , dolazi Božić !
Kupuju se pokloni , igračke ,darovi.


Osobno pozdravljam navedeni zakon o rokovima , samo je upitno koliko kvalitetno ce se provoditi spomenuto.

(1) Ugovorom među poduzetnicima može se ugovoriti rok ispunjenja novčane obveze do 60 dana.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka može se ugovoriti i duži rok ispunjenja novčanih obveza.

Krasan zakon. Rok ne može biti duži od 60 osim kada se dogovori duži rok od 90 dana.

Nije problem u roku plaćanja. On treba biti stvar dogovora među ugovornim stranama, a u cijeni proizvoda je uračunat trošak financiranja. Problem je taj što kod nas se taj datum ne poštuje.
Ugovoriš rok plaćanja 90 dana, a onda ne dobiješ novac za svoj proizvod i ne možeš platiti sirovinu. Ako ne platiš sirovinu, ne dobivaš novu količinu za novi proizvod koji trebaš isporučiti drugom naručitelju i kasniš i plaćaš penale jer si ostavio bankovnu garanciju kao jamstvo. Ili se zadužiš kod banke da bi platio sirovinu.

Supruga mi je bila direktor u firmi koja je isporučila robu firmi K***** sa rokom plaćanja 90 dana. Nakon cca 14 mjeseci su umjesto novaca dobili ulje kao kompenzaciju. Srećom, ulje im je jedna od sirovina za njihov proizvod. Prvi problem je što su ulje morali platiti skluplje nego od svog dobavljača, a drugi je što su neplanirano financirali K***** nekih 11 mjeseci.
Nakon toga više uopće ne rade sa tom firmom.

a zašto ne napišeš da se radi o Konzumu?
čega te strah, cara Todorića?

http://www.kucilooro.com/forum/11-kutak-za-retardirane-investitore

Ali taj zakon bi trebao pokrenuti plaćanje od prve osobe ili poduzeća, tako da ni ovaj u sredini nebi trpio, kao ni zadnji.
Ako to profunkcionira, neće biti zastoja.
Nitko meni neće dugovati, pa neću dugovati niti ja.

Novac/cash mora cirkulirati.

zanima me samo ko će bacit konzum u stečaj po tom zakonu

opet je tido na 2 mjestu u top 10


Ali taj zakon bi trebao pokrenuti plaćanje od prve osobe ili poduzeća, tako da ni ovaj u sredini nebi trpio, kao ni zadnji.
Ako to profunkcionira, neće biti zastoja.
Nitko meni neće dugovati, pa neću dugovati niti ja.

Novac/cash mora cirkulirati.

vama izgleda još nije jasno…. da kupite cijelu Magmu za 0,01 kn… u trenutku kupnje… Magma bi vam po osnovi konsolidiranog FI za 3Q 2011 vrijedila minus 12,23…. kn po dionici + onih 0,01 kn koji ste platili za cijelu Magmu…odnosno kupili/preuzeli biste dug od 82.906.000 kn… tj. tek kada i ako biste vratili prehodno navedini dug…. cijela Magma bi tek tada vrijedila 0,00 kn… http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/MGMA-fin2011-3Q-NotREV-K-HR.xls
Sretno vam bilo…!

Mi sada ne privčamo o Magmi dragi kolega ZZ



Ali taj zakon bi trebao pokrenuti plaćanje od prve osobe ili poduzeća, tako da ni ovaj u sredini nebi trpio, kao ni zadnji.
Ako to profunkcionira, neće biti zastoja.
Nitko meni neće dugovati, pa neću dugovati niti ja.

Novac/cash mora cirkulirati.

vama izgleda još nije jasno…. da kupite cijelu Magmu za 0,01 kn… u trenutku kupnje… Magma bi vam po osnovi konsolidiranog FI za 3Q 2011 vrijedila minus 12,23…. kn po dionici + onih 0,01 kn koji ste platili za cijelu Magmu…odnosno kupili/preuzeli biste dug od 82.906.000 kn… tj. tek kada i ako biste vratili prehodno navedini dug…. cijela Magma bi tek tada vrijedila 0,00 kn… http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/MGMA-fin2011-3Q-NotREV-K-HR.xls
Sretno vam bilo…!
[/quote]

I zašto je onda ne kupiš?

Ja ću ti poklonit tih 0,01 kn

[http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/MGMA-fin2011-3Q-NotREV-K-HR.xls[/url]

Ovo je gore nego dojam kompanije…
Ovo je živi zombij. Marza ispod 10!! Pola kljucnih zaposlenika kod konkurencije. Da im oproste sve dugove nemaju šanse! Smjestimo se ugodno u fotelju i gledajmo kako se koprcaju još malo. Naravno uz suosjecanje onih koji su unuta :(.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

Velik dio dobavljača i sve banke čija pismena očitovanja su do danas stigla na adresu Društva, dali su svoju suglasnost i time podržali predloženi Plan. Zbog određenih procedura prilikom donošenja odluka o suglasnosti na predstavljeni Plan od strane vjerovnika, kao i komunikacije koja je u tijeku, očekujemo da će se preostali vjerovnici, koji još nisu poslali svoja pisana očitovanja, isto učiniti do kraja ovog tjedna.
Nakon konačnog zaprimanja svih očitovanja, a prije sazivanja izvanredne Skupštine, Društvo će obavijestiti javnost o rezultatima ostvarene podrške na predstavljeni Plan

New Report

Close