LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ukratko obojica ste u pravu
naravno razlika je u perspektivi, “investitori” koji ciljaju određenu dionicu i planiraju imati konstantan mjesečni ulaz tj dokup se “mole” za klizanje cijene ako im je cilj držati papir par godina
sa druge strane za tradere se potpuno slažem da je stop loss jedini način tj da je za njih averaging down štrik oko vrata

a da smo off topic jesmo

Heaven or Las Vegas


Heh, kolega Posejdon… Kao prvo, “u perspektivi” (ili u vasoj glavi) vam nece kupit kruh u ducanu. Kao drugo, snizavanjem prosjecne cijene (averaging down) ima jednu zamku, a to je izlaganje sve vecem i vecem riziku (koji stoji nasuprot “perspektive zarade”). Kao trece, ako ste kupili na 5k jer ste procjenili da ce rast, pa na 4.5k, pa na 4k itd, ne zabrinete li se za ispravnost svojih procjena? Averaging down – just say no!

Budimo realni, mislim da necemo LRH kupovati puno nize od razina gdje je sad.

Mea parvitas.

Kolege drage, ovo je puno vrjednija rasprava nego priča o tome hoće li neka dionica ići UP ili DOWN.
I da, slažem se da je ovo primjenjivo na bilo koju dionicu a ne samo na LRH.

Želim vam reći (i to je moja glavna poruka!) da ste, bez obzira na smjer tržišta UVIJEK gospodari situacije, pod uvjetom da ste bili “pri sebi” [lol] kada ste radili analizu dionice koju kupujete.

Što se tiče LRH, vi koji pratite ovaj topic, znate od kada sam u ovoj dionici.
Isto tako znate da sam svakim svojim dokupom znatno smanjio svoj prosjek ulaza.
Iznos trenutnog gubitka je zasigurno veći nego da nisam radio dokup, ali ako mislite da me trenutno stanje zabrinajva, grdno se varate. [wink]
I još nešto – niti jednog trenutka se ne grizem zbog razmišljanja tipa: “Joj, pogriješio sam kada sam kupovao po 4.000 jer sada mogu mogu to isto kupiti po 3.500.”

Ja sam odgovoran isključivo za svoju kupnju ,a ne za mentalni sklop prodavatelja.
Inače, imam svoje mišljenje o trenutnim prodavateljima, ali isto tako uviđam da se na LRH trenutno igraju političke igre čiji je izravni rezultat cijena koju imamo. Kada tome dodamo opće stanje na tržištu i činjenicu da smo trenutno izvan fokusa situacija postaje jasna.

Kada sam prvi put kupio LRH znao sam da ju kupujem po diskontu. Zato me sadašnja cijena dodatno veseli jer je ovo kao da vam netko prodaje najbolje traperice u gradu ne po popustu od 30% nego vam daju 70% popusta.

Zato, zaključno, tvrdim – LRH je trenutno best buy. (Tko zna možda cijena još padne…. [lol] )
Ali ne kao investiranje do sutra i ne za hvaljenje po kojekakvim forumima.
A kolege koji žele loviti neke brže vlakove na tržištu kapitala jer im fali adrenalina, samo neka love jer ih zasigurno ima. Kad će ako ne sad? Samo jednom se živi!

A ja, iako sam besmrtan ( [lol] [lol] [lol] ) nemam dovoljno vremena za žurbu jer je to najkraći način da se stigne – nikuda. [thumbsup]

La vita e bella!

Deimos
Kao drugo, ti percipiras veliki dobitak i mali rizik, sto je kontradiktorno samo po sebi.

Eh da….
za kolegu Deimosa.

Naravno da investiram na temelju percepcije o malom riziku i velikiom dobitku.
Što je tu kontradiktorno??? [shocked]
Pa ne misliš valjda da bih trebao djelovati nekako drugačije???? [shocked] [lol] [smiley]

La vita e bella!

dobro, moze jedno pitanje…
dionice 25%+1 sto je dobio Muzur, odnosno Grad Opatija i sto su a Novoj Liburniji…
ta strateska kontrola zapravo znaci da oni mogu blokirati bilo koju odluku npr. novoga strateskoga partnera, oni mogu se usprotiviti bilo kakvim otpustanjima, rezanju troskova nove uprave/vlasnika koji preuzme….

pa jel nije upravo i zbog toga doslo do ovoga drasticnoga pada…da bi nesto bilo kvalitetno mora se imati 75%+1dionica u vlasnistvu, i upravo zbog toga su svi pesimisticni….?
meni se to tako cini…a vama?


dobro, moze jedno pitanje… dionice 25%+1 sto je dobio Muzur, odnosno Grad Opatija i sto su a Novoj Liburniji… ta strateska kontrola zapravo znaci da oni mogu blokirati bilo koju odluku npr. novoga strateskoga partnera, oni mogu se usprotiviti bilo kakvim otpustanjima, rezanju troskova nove uprave/vlasnika koji preuzme…. pa jel nije upravo i zbog toga doslo do ovoga drasticnoga pada…da bi nesto bilo kvalitetno mora se imati 75%+1dionica u vlasnistvu, i upravo zbog toga su svi pesimisticni….? meni se to tako cini…a vama?

Postoje 2 strane medalje:
-točno je da za nekog strateškog partnera nije dobro da ima još jednog igrača koji može blokirati ključne odluke i to će svaki potencijalni partner ukalkulirati kod eventualnog ulaska ii LRH. Pogotovo je loše što je to Grad Opatija, koji zapravo vodi neka politička stranka ili koalicija i koji vrlo često imaju skroz druge interese od čisto poslovnog uspjeha. Također interesi lokalne zajednice često ne bi bili isti kao i mogućeg novog većinskog vlasnika.
-druga strane medalje je da je Grad taj koji zapravo može bitno pomoći razvoju ove tvrtke. Na mnoštvu projekata se mora dobiti suglasnost Grada i gradskih službi i tu grad može realno pogurati stvari, ako želi, odnosno može također bitno zakočiti ako im je to u interesu. Znači ako se uspije naći neka zajednička vizija razvoja turizma u Opatiji između Grada i LRH to može biti jako dobro za LRH. Sjetite se ovdje spora oko vlasništva na hrpi objekata, projekata javnih garaža, kongresnog centra (hotel Zagreb), žičare do Učke,proširenja marine Ičići (Hotel Ičići) itd. LRH bez grada je u tim projektima nigdje.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Deimos
Kao drugo, ti percipiras veliki dobitak i mali rizik, sto je kontradiktorno samo po sebi.

Eh da….
za kolegu Deimosa.

Naravno da investiram na temelju percepcije o malom riziku i velikiom dobitku.
Što je tu kontradiktorno??? [shocked]
Pa ne misliš valjda da bih trebao djelovati nekako drugačije???? [shocked] [lol] [smiley]

Pa gle sad, dokazano je da trziste ne funkcionira kao ti. Sto znaci da igras protiv trzista, iliti sto bi se reklo po seljacki, pisas na uragan. Istina je, s druge strane, da trziste nije apsolutno efikasna masina, sto znaci da nekad takva igra moze i dobiti. Ali statisticki gubi.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ja mislim da je to najveca i jedina stvar, koje se slicnosti mogu povezati sa
SUNH, apsoluno niti jedan lanac , hotelijeri, ne mogu previse utjecati na razvoj LRH.
Hajde da se stavimo u poziciju stratesnog partnera kojih ne bi manjkalo.
Kupe, udare puno love, vrate kredite, uloze hrpu para, saniraju gubike, investiranja
u hotele, gdje ih treba poprilicno dotjerati, restaurirati, ugovori s gradom, tko zna
sta bi sve naveli, visak trutova bi radio jos hrpu godina itd.itd.

I onda jos ne mozes odlucivati sam, upucao stotine milijuna eura, i nemas 75+1,
sorry, ali ne bih bio strateski partner.

Posjedujem dionice LRH, i vjerujem da ce jednom vrijediti, mada sam se nadao, da
necu toliko cekati, ovo je sada sigurno dionica na duge staze, ali cekati cu,

Saludos!

And God says let there be light and be light, and it was good...

pa da, apsolutno se slazem…zato i nemaju fondovi neki veliki udio niti zele ulaziti u ovu dionicu…
jer je pitanje tko ce ovdje željeti dugoročno ulagati..tko će misliti da su u stanju povecati profite…

pod ovakvim uvjetima i sa strateskim partnerom koji prvenstveno misli na socijalni mir, da se ne opterecuju previse radnici i da se stite njihova prava….

meni tu nema sreće, ja bih rekao i oni koji misle na dugi rok, neka jos jednom razmisle..

ne kažem da LRH ne vrijedi više, no njezina profitna snaga je uvelike smanjenja sa postojećim ”strateskim partnerom”

Dokupio [proud]

Današnji bid je bolji od jučerašnjeg aska! Carpe diem!


pa da, apsolutno se slazem…zato i nemaju fondovi neki veliki udio niti zele ulaziti u ovu dionicu… jer je pitanje tko ce ovdje željeti dugoročno ulagati..tko će misliti da su u stanju povecati profite… pod ovakvim uvjetima i sa strateskim partnerom koji prvenstveno misli na socijalni mir, da se ne opterecuju previse radnici i da se stite njihova prava…. meni tu nema sreće, ja bih rekao i oni koji misle na dugi rok, neka jos jednom razmisle.. ne kažem da LRH ne vrijedi više, no njezina profitna snaga je uvelike smanjenja sa postojećim ”strateskim partnerom”

Da li je negdje određeno da grad mora zauvijek ostati u posjedu tog svog paketa?

Only God, Muammar and Libya!

Dobro je danas ovo zaronilo. Ne znam da li da se radujem ili žalim što mi je jedan nalog prošao na bidu.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Boso:

pa da, apsolutno se slazem…zato i nemaju fondovi neki veliki udio niti zele ulaziti u ovu dionicu… jer je pitanje tko ce ovdje željeti dugoročno ulagati..tko će misliti da su u stanju povecati profite… pod ovakvim uvjetima i sa strateskim partnerom koji prvenstveno misli na socijalni mir, da se ne opterecuju previse radnici i da se stite njihova prava…. meni tu nema sreće, ja bih rekao i oni koji misle na dugi rok, neka jos jednom razmisle.. ne kažem da LRH ne vrijedi više, no njezina profitna snaga je uvelike smanjenja sa postojećim ”strateskim partnerom”

Da li je negdje određeno da grad mora zauvijek ostati u posjedu tog svog paketa?

Ja mislim da nije određeno, no on ga uvijek može prodati no ne vjerujem da bih to učinio….
Jedino što može da se dogodi jest da npr. Upravni sud dosudi da većinski dio (mislim preko 80%) odlazi Ostoji, no ne znam onda kako bih onda država davala nešto što je tuđe, tj. od Nove Liburnije, odnosno Grada..


beholder: ” bojim se da će liburnija otklizati i ispod 4000 kn, jer ja neki bull run u doglednoj budućnosti ne vidim [cry] svi koji se pozivaju na revalorizaciju i BV, upozoravam vas da je p/BV za MNDS 0,26, a nitko ga neće taknuti ni motkom [embarass] a isto bi se mogla napraviti revalorizacija pa bi onda mundus bio na 0,15 i kakve to onda veze ima? turizam u hrvatskoj se do sada pokazao kao loša investicija [bye] ” evo jedan post prije malo više od mjesec dana…ne da mi se tražiti ali ima i jedan post u kojem vam objašnjavam da se cijena neke investicije gleda kroz poslovanje, a ne kroz vrijednost zgrada…kao što sam vam i rekao cijena kliže na razinu 2006. godine, a ako sada zbog spomeničke rente godišnja dobit bude i manja, odoste vi i ispod te cijene na 2.500 kn. sorry kome se ovo ne sviđa, ali u pitanju je čista realnost

evo da se opet citiram post od prije dva mjeseca…

Hina:
Osnovan konzorcij za izgradnju žičare na Učku
Ugovor o konzorciju za izgradnju žičare na Učku Rivijera-Učka potpisali su danas predstavnici grada Opatije, općine Lovran, Javne ustanove Park prirode Učka, tvrtki AREA arhitektura iz Rijeke i Zanatservisa iz Opatije te poduzetnici Mladen Blažević i Milorad Stanić iz Opatije.

Ugovorom se predviđa da bi početak izgradnje žičara mogao biti u ožujku 2009. godine, a do tada bi se osnovalo trgovačko društvo koje bi preuzelo nastavak priprema i ulaganja na tržišnim osnovama.

Konzorcij Rivijera-Učka obavit će prostorno-planske, koncesijske, tehničke, financijske, komercijalne i druge pripreme za izgradnju i eksploataciju žičara na Učku, odnosno razmotriti mogućnosti oživotvorenja stoljetne ideje o toj žičari.

Konzorcij je uređen kao ortaštvo i neprofitan je, a osnivači su se obvezali da će za njegov rad i izradu predinvesticijske studije osigurati ukupno 160.000 kuna, od kojih grad Opatija i općina Lovran po 50.000 kuna.

Ideja o izgradnji žičare na Učku začeta je još u austro-ugarsko vrijeme, ali nikada nije ostvarena. Sada je predloženo nekoliko mogućih pravaca povezivanja opatijske rivijere s Učkom, odnosno mora s planinom visokom oko 1400 metara, a konačni će prijedlog biti izrađen tijekom rada konzorcija.

Uoči potpisivanja ugovora u opatijskoj Vili Angiolini predana je donacija arhivskog gradiva lovranskog liječnika Albina Edera (1859.-1916.), koju su njegovi nasljednici darovali Hrvatskom muzeju turizma u Opatiji.

Eder slovi kao otac lovranskog zdravstvenog turizma, tvorac ideje razvoja Liburnijske rivijere kao rivijere lječilišnog turizma i tvorac prvog konkretnog prijedloga za izgradnju žičare na Učku.

Arhivsko gradivo Albina Edera sastoji se od njegovih originalnih osobnih isprava i fotografija, dnevnika studijskih putovanja po Europi i SAD-u, pisama, crteža, originalnih isprava o inicijativama za izgradnju električne zupčane željeznice i hotela na Učki, a svo je gradivo uredila i donirala njegova unuka dr. Dora Sečić.

...Imperare sibi maximum imperium est...

New Report

Close