LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako vrijeme brzo prolazi ajmo staviti očekivanja za idući mjesac:
=> najava skupštine: možda se to čak i neće desiti jer če se čekati rasplet oko vlastništva (i onda brza promjena nadzornih članova i slično)
=> informacija o izboru potencialnih kupaca: u travnju su navodno bili organizirani intervjuji sa ključnim ljudima u LRH. To su jedne od zadnjih stvari koje radi kupac prije obvezujoče ponude. Tako da možda, čemo nešto saznati u svibnju.
=> početak sezone: kad sunce grije…Opatija je puna. Kako je booking jako dobar, da li ima neko uvid kako su ove godine cijene soba u usporedbi sa prosle godine?
=> prvi puni mjesac poslovanja “novog” hotela Bellevue.
=> malo više trgovanja sa dionico LRH: u travnju je bilo baš malo prometa. U biti skoro bi mogli zaključiti da dionice nisu uvrštene na burzu…jer se ništa ne dešava. Očito svi čekamo…

Poziv za Skupstinu definitivno kasni preko mjesec dana…

Matejt, to iskreno i mene cijelo vrijeme smeta, sto je prioritet kod definiranja dionice postao naklapanje koliko bi mogla biti prodajna cijena a ne samo poslovanje firme. Istini za volju, niti LRH se u ovim trenucima ne trudi podnijeti tekstove o razvoju lokacije i ove sezone, tako da je sutnja i sa njihove strane. Znam da nema veceg prioriteta do prodaje firme, ali treba se dati dojam da firma i dalje ide svojim zacrtanim planovima, a ne totalno zamre u mrak..

@whiterose: da, firma suti. ali svejedno nesto se desava: radovi su poceli – icici[/url]. Radi se u smjeri optimizacije troskova putem gospodarjenja energijom. Istotako među prvimi su objavili info o poslovanju u 1q. Mais, Rivp, arnt, Hupz, Plag to jos nisu napravili.

U biti kako je Daliborop napisao: LRH se vrednuje malo vise nego RIVP. Ali LRH je u postupku prodaje, a RIVP nije. Problem LRH danas je samo to, što nema nikakve likvidnosti. Ovaj mjesac bilo je samo 5 dana kad se trgovalo.

Možda će ovih dana biti kakva informacija više: za prvi svibanj puno ljudi (barem iz Slovenije) odlučilo se produžiti vikend…tako da možda čemo čuti kakva je atmosfera na prvoj bojni liniji…

Nema informacija iz firme, no ima izvana. Vidim da rade veliku rekonstrukciju marine u Ičićima kako bi mogle uploviti i veće jahte. Za plažu Slatina se traži koncesionar, nadam se da će koncesija obuhvatiti i neko dotjerivanje. Lrhc se prodao, ima se novaca.

Dali netko ima informacije o žičari? Prije par godina je bila hit tema.

Ja sam apsolutno uvjeren da će biti ponuda za LRH ali da li će to večinski prihvatiti ne znam, ali pogledajte situaciju u svijetu, novci se štampaju na sve strane, Mario Dragi kaže da će kamate u EU još dugo ostati niske, i šta ostaje ulagačima koji ulažu u državne obveznice, znači fondovi i dr., okreču se nekretninama i zato što kaže Dalibor toliko povećanje prometa sa hotelskim nekretninama u EU…

Bi li Turci mogli biti zainteresirani?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Sazvana skupstina. Nema bitne promjene => po meni to cak i signal da nema prodaje.

Vidjet cemo.

Konacno cemo nesto i saznati. Ako nema prodaje, mogli su to vec sada javno obznanit. Ne vidim sto bi ih kocilo? Bilo bi fer da lrhc rijese.

Nebi ja iz toga ništa zaključivo. Npr prije 3 godine održana je skupština i nitko ni zuc, a za 7 dana objavljeno da se kupuje Cavtat. A i ostale stvari koje su se događale nisu se unaprijed najavljivale na skupštini. Isto tako je bilo prodajom imovine, kupovinom Portoroža itd.

Nemoj misliti na m2!

Ma nebitno, prodali ili ne, samo neka kažu da znamo i to je to…
Premda s obzirom na financijske uvjete u EU i svijetu ja sam i dalje uvjeren da će se LRH prodati…

Eh sad nema veze sto palme ne rastu
Uzmi ovako godina dana 10% znaci da bi na kraju godine cijena treb. Biti oko 4300 inace ovi(marg.lomab)su pupu lova ulozen. A pinke nema ja sam za prod. Pa makar i cijena bila 4000

New Report

Close