LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na to sam mislio. krivo sam shvatio. hvala

Ali ako je zarada za 3mijeseca 50% cudno doskont bi trebso biti 15% i onda odgovara cijena 4000


može li mi netko ukratko objasniti što se ovdje točno događa? stvarno nemam vrremena tražiti prijašnje tekstove jer imam puno posla. ako nekome nije teško bio bih zahvalan. one promjene alfi, beti, zeti itd. vi koji ste imali dionice LRH ste dobili i sve te druge dionice ili? da li je sad ukupna cijena niža ili viša prije toga? samo osnove ukratko. puno hvala

steta je da svoje dragocjeno vrijeme trosis ovdje na citanje izvjestaja koje bi ti napisali oni koji imaju vremena ovdje.
samo se ti vrati tamo odakle si zalutao na ovaj topic.

Čemu takav bahat odgovor, čovjek traži informaciju…


može li mi netko ukratko objasniti što se ovdje točno događa? stvarno nemam vrremena tražiti prijašnje tekstove jer imam puno posla. ako nekome nije teško bio bih zahvalan. one promjene alfi, beti, zeti itd. vi koji ste imali dionice LRH ste dobili i sve te druge dionice ili? da li je sad ukupna cijena niža ili viša prije toga? samo osnove ukratko. puno hvala

1. Grupa LRH se podjelila na dve firmi: LRH i LRHC. LRH se sada nanosi samo na Opatiju, a LRHC (koji se je prošli tjedan na skupštini preimenovao u FTB) Cavtat te Portorož. Znaći stari dioničar LRH sada ima dionice LRH te dionice LRHC. ukupna cijena danas je 3500 + 885 = 4385 što je manje nego 4800 koliko je bilo prije. Ali nakon podjele bila je cijena LRH i 4020 što znaći da je bila ukupna cijena i viša. Ali kako je to nelikvidna dionica, nema puno smisla to računati.

2. LRH je u postopku prodaje. Deloitte već je sakupio sve materiale i najverovatnije u početku 2016 počinje se slanje memo te sakupljanje prvih ponuda (možda su to već napravili). Očekivanja su visoka jer: radi se o dobroj lokaciji (potencial rasti prosječne cijene nočenja u OPatiji je puno veči nego na kakvom sezonskom Rabu) // uklonjeni su svi veliki problemi (struktura zaposlenih / odnos sa opčinom) // firma radi dobro (mali dug / svaku veću stvar stavljaju na natječaj i slično) // firma ima puno nekorištenih nekretnina (prognoza od 20 do 30 mio EURa). Uz dobar najtečaj, možemo ovdje viditi dobar bidding. Ali kako je to Hrvatska, nikada ne znaš, da li će to zaista biti.

3. Prognoza poslovanja:
LRH – EBIDTA 2016 cca 115-125 mio kuna
LRHC – EBIDTA 2016 cca 52 – 55 mio kuna

3. SNHO vlasnik se takođe podjelilo na alfe/gamme i sada je pitanje koji scenarij ćemo vidjeti. Puno je opcija, a malo informacija šta će biti. Najverovatnije optimiziranje pozicija te podjele između glavnih aktera.

4. i još možda komentar osobe iz nadzornog LRH: LRH danas je u vrlo dobroj poziciji.Prostora za razvoj ima još puno a najbitnije je, da je za ovu fazu LRH spremna – što znaći da nema baš nekih izzazova, koji bi taj proces stopirali. Novčani tok je dobar, planovi su ok, ekipa je spremna. Naravno da če puno toga ovisiti od toga kakav pogled će imati novi vlasnik ali ako bude strateg, onda je to u nekim pogledima zicer.


može li mi netko ukratko objasniti što se ovdje točno događa? stvarno nemam vrremena tražiti prijašnje tekstove jer imam puno posla. ako nekome nije teško bio bih zahvalan. one promjene alfi, beti, zeti itd. vi koji ste imali dionice LRH ste dobili i sve te druge dionice ili? da li je sad ukupna cijena niža ili viša prije toga? samo osnove ukratko. puno hvala

Evo ako mogu ja, mislim da vam je ovdje situacija takva da dionice LRH imaju a ove druge još nemaju tj. nemaju mogučnosti prodati ih, osim preko njuškala. Cijena je u tu gdje je, jer mi se čini da ljudi ne vole sekte i sektaštvo, a ovdje vam je situacija takva, ako razumijete što mislim pod time. Osim toga živci polako popuštaju prvo se čekala ponuda koja nikada nije došla, jer je izgubljeno na sudu, pa se sada čeka prodaja a to će se malo oduljiti, u međuvremenu nema dividende, rasprodaja imovine koja je istina knjižena pretežno niže u bilanci od stvarne vrijednosti. A sada kidam – nalijevo.
🙂
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

puno hvala svima. da dosta je tih zezancija s pretumbavanjima pa vjerovatno i to šteti dionici. ne stignem sve to pratiti pa me bunio pad cijene, a poslovanje ide na bolje i još se sprema prodaja. zato sam pitao. hvala još jednom

covjek ne trazi informaciju, jer je sve jako dobro objasnjeno u postovima.
barem dalibor to radi gotovo na tjednoj bazi!
ono sto ovaj trazi je press clipping-sukus u 3 minute. to je ono sto menadjeri oce da “ne gube vrijeme” a raja oko njih da se potrga da im olaksa da dan provedu na “pametniji nacin” nego citati postove po forumu!
pa ako imas zelje ja bih imao istu zelju za nekoliko dionica, stoga te molim da mi odgovoris da li si spreman mi dati tu informaciju?
hvala unaprijed!

@Funky

Ja dnevno barem 10 pp poruka odgovorim i nekoliko mailova oko nekih pitanja i to ne kratko. Cim uhvatim vremena. Ako znam. A nisam ni lipu placen za to. Ne mogu pratiti sve, ali želim pratiti što više tj bar biti upoznat sa situacijom. Ukratko. Zato sam i napisao ako nekome nije problem. Vama je, OK. Ne morate. Vi pitajte mene bilo što i ako znam ja ću uvijek odgovoriti



@Funky

Ja dnevno barem 10 pp poruka odgovorim i nekoliko mailova oko nekih pitanja i to ne kratko. Cim uhvatim vremena. Ako znam. A nisam ni lipu placen za to. Ne mogu pratiti sve, ali želim pratiti što više tj bar biti upoznat sa situacijom. Ukratko. Zato sam i napisao ako nekome nije problem. Vama je, OK. Ne morate. Vi pitajte mene bilo što i ako znam ja ću uvijek odgovoriti


Postovani (kolega?),
koliko vidim iz zadnjih vasih postova vi ste na studiju ili nekom obrazovanju jer spominjete neke ispite.
dakle predmijevam da ste ispod 30 ili oko tih godina.
imam preko 50 godina i ogromno iskustvo u radu kao expert na iskljucivo radi na inozemnim projektima, dat cu vam jedan savjet.
ovakav stav da bi sve voljeli a nemate vremena (marcel prust ima jednu lijepu temu-“u potrazi za izgubljenim vremenom”) i stav da zelite da vas netko u isto vrijem informira je 100% promasen za sve ono sto vani poslodavci zele od strucnjaka, cemu nadam se tezite.
Pored toga stav da zelite znati sto vise a istovremeno ne stignete je kontradiktoran s izjavom da u isto vrijeme pisete tuce privatnih poruka kojima druge informirate o vasim saznanjima-za to ispada imate vremena.
eto bio sam brutalno iskren pa se vi sada ljutite ili ne ali barem razmislite o napisanom.

hvala na savjetu. ne ljutim se. uvijek volim poslušati dobar savjet.



može li mi netko ukratko objasniti što se ovdje točno događa? stvarno nemam vrremena tražiti prijašnje tekstove jer imam puno posla. ako nekome nije teško bio bih zahvalan. one promjene alfi, beti, zeti itd. vi koji ste imali dionice LRH ste dobili i sve te druge dionice ili? da li je sad ukupna cijena niža ili viša prije toga? samo osnove ukratko. puno hvala

Evo ako mogu ja, mislim da vam je ovdje situacija takva da dionice LRH imaju a ove druge još nemaju tj. nemaju mogučnosti prodati ih, osim preko njuškala. Cijena je u tu gdje je, jer mi se čini da ljudi ne vole sekte i sektaštvo, a ovdje vam je situacija takva, ako razumijete što mislim pod time. Osim toga živci polako popuštaju prvo se čekala ponuda koja nikada nije došla, jer je izgubljeno na sudu, pa se sada čeka prodaja a to će se malo oduljiti, u međuvremenu nema dividende, rasprodaja imovine koja je istina knjižena pretežno niže u bilanci od stvarne vrijednosti. A sada kidam – nalijevo.
🙂
lp
[/quote]. I u međuvremenu je skočila sa 900 kn na 4000 + lrhc 900 kn. Nije dovoljno?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close