LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sorry prika bilo mi je drago i kad sn bio 250

ali ovo je naše vrijeme


Oni koji su tuzili i dobili sporove ce dobiti kakvu-takvu nadoknadu kad-tad…..ali dok god to ne bude točno definirano i transparentno, a moguce da ce do tada proći još koja godina, nema potreba za ovakvim umjetnim dizanjem cijene sa 1 komadom (2550, pa 2700). Zar mislite da SNHO, koji je besramno podcijenjen ne bi reagirao barem skokom na 130, ako ne vise, da je ovdje situacija u potpunosti riješena?

sorry prika bilo mi je drago i kad sn bio 250

ali ovo je naše vrijeme


Oni koji su tuzili i dobili sporove ce dobiti kakvu-takvu nadoknadu kad-tad…..ali dok god to ne bude točno definirano i transparentno, a moguce da ce do tada proći još koja godina, nema potreba za ovakvim umjetnim dizanjem cijene sa 1 komadom (2550, pa 2700). Zar mislite da SNHO, koji je besramno podcijenjen ne bi reagirao barem skokom na 130, ako ne vise, da je ovdje situacija u potpunosti riješena?

Evo završilo trgovanje pa da ja dam jedan komentar na članak.
Rekao sam već jučer da su novinari zvali, informaciju nisu dobili od mene.
Nisam želio komentirati konkretan slučaj i samo sam dao par grubih informacija o broju pokrenutih sporova, kako i zašto smo krenuli u tužbe te žaljenje što sa druge strane ne postoji nitko tko želi sjesti za stol i tražiti rješenje.

Vidimo da je Opatiji i dalje glavna karta izvorno stjecanje. O tome je sve napisano s naše strane, ali i od Hanfe koja je tu mjerodavna. Budući da im to nije dosta uskoro će dobiti još neka mišljenja, a iskreno se nadam da će se i Upravni sud o tome oglasiti do kraja godine.

I što onda kad se konačno pokaže da stjecanje nije bilo izvorno i da obvezu ne mogu izbjeći?

Izgubili su 4 godine, nabili ogromne troškove i kamate. Dionice umjesto da donesu nekakvu dobrobit gradu postaju “toksična imovina” koja prijeti sve više. Nažalost puno puta sam u životu gledao kako netko nije spreman priznati pogrešku i žrtvovati prst ( u ovom slučaju trebalo se spustiti na zemlju, pružiti ruku, pozvati na razgovor i naći neko kompromisno rješenje). Sada treba rezati puno više ali ja ne vidim da su toga svjesni i kako najavljuju grčevito i do daske idu dalje u istom smjeru.. Hoće li se konačno naći netko i povući ručnu prije ponora?

Nebi li sad bilo mudrije da Opatija umjesto grčevite borbe pozove zainteresirane za stol?

Da si s njima u talu onda bi te pozvali za stol, i to onaj ugostiteljski, gdje se mlati po paškoj janjetini i oblokava finim vinima, ovako kad nisi nema stola za tebe (nas) 🙂 to je klasična Hrvatska priča gdje su političari još uvijek uvelike nedodirljivi i ne razgovaraju s običnim smrtnicima.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Ja očekujem slijedeći razvoj situacije. Pretpostavljam da do zastare neće biti više utuženja od npr. 40 mio kuna. Ljudi si inertni, ja mislim da će samo veći igrači tužiti.
Tada će država natjerat snho da kupi od Opatije npr. cca 40 mio kn : cca 6000 po dionici (mogu to podići i preko burze= npr 7.000 dionica.) Opatija isplati male dioničare po tužbama i ostane joj i dalje više ne 25% +1 dionica nego npr 22% dionica. Pravo glasa ionako nemaju a dogovorom s snho mogu staviti svog čovjeka u nadzorni. I kakav je to bankrot, sa 22% dionica lrh sutra kad to postane tvornica novca bit će najbogatija općina u Hrvatskoj.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Definitivno slično razmišljamo. I ja sam mišljenja da Opatija neće dati ponudu već čeka da svi koji misle tužiti tuže, a to je definitivno manjina malih dioničara jer radnici sa 5 do 10 dionica i drugi sitni dioničari sigurno neće ići utuživati grad. Pa će onda vidjeti dali s tima koji su ih utužili mogu napraviti kakvu nagodbu. To je nekako najbolje od svih loših rješenja koje očekuju Opatiju i općine. Iako je sve to nelogično i na kraju, bilo to i nakon 10 godina, će morati dati ponudu osim ako Linić nešto ne izmajmunira.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


Ja očekujem slijedeći razvoj situacije. Pretpostavljam da do zastare neće biti više utuženja od npr. 40 mio kuna. Ljudi si inertni, ja mislim da će samo veći igrači tužiti.
Tada će država natjerat snho da kupi od Opatije npr. cca 40 mio kn : cca 6000 po dionici (mogu to podići i preko burze= npr 7.000 dionica.) Opatija isplati male dioničare po tužbama i ostane joj i dalje više ne 25% +1 dionica nego npr 22% dionica. Pravo glasa ionako nemaju a dogovorom s snho mogu staviti svog čovjeka u nadzorni. I kakav je to bankrot, sa 22% dionica lrh sutra kad to postane tvornica novca bit će najbogatija općina u Hrvatskoj.

Aime dragi, pa takav je scenarij moguc jedino u nasim snovima .. Isss, pa zivimo u HR, zemlji u kojoj su mali dionicari dobrodosli samo kada drzavi zatreba novaca, ili zasticenim vrstama poput Tedeschia, Mudrinica, Fizulica, pa se obicne ljude navuce na javnu ponudu, a poslije – spasavaj se tko moze.
Ja ipak mislim da ce se danasnji rast tesko odrzati samo na temelju stvari koje su nam vec otprije poznate .. [embarass]
Radije bih se usredotocila na Book Value, a to je prema mojem skromnom izracunu cca 2600 kn po dionici prema posljednjoj bilanci. Uz to sve drustvo posluje s poprilicnim gubicima vec dulje vrijeme, a veliko je pitanje sta ce biti ove godine jer se ocekuje pad turizma u citavoj Europi zbog produbljenja recesije i krize u Italiji (koji su nam glavni gosti u Kolovozu), Španjolskoj, Grčkoj ali i drugim zemljama, ukljucujuci nasu.
[yawn]

Ako netko ima tocniji podatak za Book value please ga iznesite ovdje i nama koji bi mozda ulozili u LRH ali nemamo vremena i namjeru poslije tuziti Opatiju [smiley]

@Vivien moj savjet je da ne ulažete s obzirom na informacije kojima raspolažete

Only God, Muammar and Libya!

http://www.business.hr/ulaganja/mali-dionicari-lrh-pobijedili-opatiju-bit-ce-ponude-od-6000-kuna

http://www.business.hr/burza/liburnia-riviera-hoteli-poletili-na-krilima-sudske-presude

a nitko drugi ni da pisne – što je sa našim poslovnim [sad]



Ja očekujem slijedeći razvoj situacije. Pretpostavljam da do zastare neće biti više utuženja od npr. 40 mio kuna. Ljudi si inertni, ja mislim da će samo veći igrači tužiti.
Tada će država natjerat snho da kupi od Opatije npr. cca 40 mio kn : cca 6000 po dionici (mogu to podići i preko burze= npr 7.000 dionica.) Opatija isplati male dioničare po tužbama i ostane joj i dalje više ne 25% +1 dionica nego npr 22% dionica. Pravo glasa ionako nemaju a dogovorom s snho mogu staviti svog čovjeka u nadzorni. I kakav je to bankrot, sa 22% dionica lrh sutra kad to postane tvornica novca bit će najbogatija općina u Hrvatskoj.

Aime dragi, pa takav je scenarij moguc jedino u nasim snovima .. Isss, pa zivimo u HR, zemlji u kojoj su mali dionicari dobrodosli samo kada drzavi zatreba novaca, ili zasticenim vrstama poput Tedeschia, Mudrinica, Fizulica, pa se obicne ljude navuce na javnu ponudu, a poslije – spasavaj se tko moze.
Ja ipak mislim da ce se danasnji rast tesko odrzati samo na temelju stvari koje su nam vec otprije poznate .. [embarass]
Radije bih se usredotocila na Book Value, a to je prema mojem skromnom izracunu cca 2600 kn po dionici prema posljednjoj bilanci. Uz to sve drustvo posluje s poprilicnim gubicima vec dulje vrijeme, a veliko je pitanje sta ce biti ove godine jer se ocekuje pad turizma u citavoj Europi zbog produbljenja recesije i krize u Italiji (koji su nam glavni gosti u Kolovozu), Španjolskoj, Grčkoj ali i drugim zemljama, ukljucujuci nasu.
[yawn]

Ako netko ima tocniji podatak za Book value please ga iznesite ovdje i nama koji bi mozda ulozili u LRH ali nemamo vremena i namjeru poslije tuziti Opatiju [smiley]
[/quote]
…..Ovo mora da je pisao sam Dujmić….. [lol] [lol] [lol]

e pa nismo baš toliko blesavi da će nam jedan forumaš sa cucom u ustima mutiti vodu…. [wink]

@Vivien

BV je oko 3.000 kn…ne da mi se tražit podatke, ali po sjećanju kapital je cca 890 mil/302 tis. dionica
kapital je umanjen za iskazani gubitak za pretprošlu godinu (računovodstveno čišćenje), naravno postoji potencijal toliko željene revalorizacije koja bi značajno podigla BV

@vivien
???
LRH posluje s popriličnim gubicima već dulje vrijeme ??
Book 2600 ??
Pad prihoda u turizmu ??

Jeste li sigurni da ste mislili na LRH?
Ako jeste i želite "možda uložiti u LRH" na temelju ovih činjenica ili na temelju book value kojeg će vam netko ovdje izračunati moj vam je savjet da ozbiljno porazgovarate sa nekim tko se u to bolje razumije. Ne želim biti ni bahat ni bezobrazan, ovo je vrlo dobronamjerno

Zar vi mislite da smo mi kupili dionce LRH samo na temelju toga što postoji obveza Opatije. Pa mnogi ovdje su te dionice kupovali kada od obveze Opatije nije bilo ni o..

Isto tako ne razumijem zašto "možda ulagati" u dionice na tržištu za kojeg ne vjerujete da se poštuju osnovni zakoni i da ne računate ni na minimalnu zaštitu vaših prava i imovine ? Pa onda vam te dionice kao i prava koja iz njih proizlaze jednostavno "netko" može obrisati i nemate ih više!! Ionako su u nematerializiranom obliku u elektronskoj knjzi koju vodi SKDD. Ups nestalo struje i nemate dionice, nema obveze Opatije itd…

Potpunosti podržavam ulagatelje koji ulažu isključivo na temelju financijskih pokazatelja i poslovanja tvrtke ali za to treba i nešto znanja.

Ja mislim da nas malo zafrkavate ali da ne ispadnem bahat..

1. Book je 2931 kunu, no to baš i nije najrelevantniji podatak budući je gubitak 2010 umjetan tj knjigovodstvene je prirode (imate u bilješkama uz izvješće – izvršene su rezervacije i negativna usklađenja imovine dok revalorizacija nije provedena) U rezervacijama je negdje 22 mil.
Postoji procijena koja je rađena u samoj LRH prije par godina, kada bi se isto provelo book bi bio blizu 4500 kn

E sad kakve koristi imate od ove informacije? Dali će vam netko dati i kunu više za dionicu zato što sam vam sad to izračunao?

2. Prihodi su prošle 2011 narasli 6,5%, istovremeno su troškovi poslovanja (bez amort i rezervacija) bili manju za 1,6% što je dalo operativnu dobit od 45 mil kuna tj 50% veću nego 2010!!

3. Planovi i prve rezervacije i najave za 2012 su koliko ja čujem jako dobre, ali možda ste vi u pravu pa kriza u grčkoj se negativno odrazi na poslovanje LRH. Btwy ja sam ove godine bio više puta u Opatiji i 3x nisam mogao dobiti sobu u nijednom od hotela LRH

Isto tako tko bi to kupio LRH po 1/1 P/B i od koga?

Imam ja još dosta drugih dionica iz iste branše koje se trenutno trže na 0,2 booka pa eto rado bi ih prodao i za 1/2 P/B

New Report

Close