LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Lopina&

Ti jednostavno nerazumjes koja je ovdje važnost luke [bye]

Arapi bi platili i 5000 kn po dionici da se dokopaju 50+1 dionicu.. Uf Uf Uf

bas me zanima kako će ova privatizacija završit [huh]

Samo hladne glave, luka nije veća od amsterdamske, neće opskrbljivati cijelu euroaziju. Nemojte upropastiti super stvar…

Beeblbrox odgovorio Ti je dobro optimum99 u postu gore.
Ne može biti isto u 1. i 2. krugu, jer tada bi bio samo jedan krug a alokacija bi bila po principu da prednost imaju naravno postojeći dioničari.

Moglo bi biti upravo tako – 2. krug i tko da više.
Treba te stvari još dodatno pojasniti, uostalom.. ionako će se velika većina upisati u 1. krugu, pitanje je samo što će biti sa dionicama države.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Joj ljudi jeste li vi novi na burzi, pa bilo je već 15-ak dokapitalizacija. Imatelji dionica upisuju u prvome krugu, imaju prioritet. Što se ne upiše u prvom ostaje za drugi (država, neobavješteni, budale i dr.)
U drugom upisuju mirovinci i strateški partneri. Kad se dokapuje po nominali dionica nakon dana D pada za određeni iznos (na ulpl ohohooo puta). I tako to ide. Isto više volim dokap po tržišnoj, ali ovdje sea više zaraditi. Sad vi maštate o 9000kn neki i o 18000kn, ali cijena će otići do 2200kn i pasti nazad na 1600kn.

Dakle,400 kn iz dokapitalizacije će se pretvoriti u 1600.Zašto ako se 900 kn vrednovalo po 1.250.

Da li vi smatrate da će LKPC uspjeti na 400 kn zarađivati 160 kn.To bi omogučilo P/E od 10.
Pa to LKPC može zaraditiu u pet godina prema dosadašnjoj rentabilnosti.

1.500 kn ni kune više ne dam,a u trejdanju dam što dam.

Međutim,eventualni strateški partner,ali po punoj tržišnoj cijeni bi mogao donijeti veću korist
za male dioničare.

Što će to bitno promijeniti u poslovanju luke_120 mil kn.Pa to je 15 mil EUR,premalo da bi luka
Ploče nešto bitno promjenila u poslovanju?

Na Zse teče med i mlijeko!
[/quote]

Jao lopina, opet si me razočarao, kakvo ne znanje..
Povećanje kapitala sa 89 na 132 milijuna kuna je Tebi nevažno?

Dobro pročitaj što piše kolega optimum99, ne znam da li arapi ili netko drugi, ali ispada da se netko može domoći 50+1 % Luke Ploče, a to sigurno neće moći po 2 200 kuna.

lp i pamet u glavu, obzirom na dosadašnje sl. dokapitalizacije ( ULPL ) cijena bi svoj vrhunac trebala doživjeti tek pretkraj siječnja 2011. samo treba pogoditi tajming
Pa kakav P/E pobogu sada kada dolaze nove dionice?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo moj zaključak:

1) budući da se unaprijed ne zna tko će od postojećih dioničara sudjelovati u prvom krugu, a mora se dati jednaka šansa i isti uvjeti svima (pa i državi), u prvom krugu svaki dioničar za dvije koje ima može kupiti cca tri nove dionice (i ne više od toga)

2) prvi krug završi i onda se gleda je li šta ostalo za drugi krug (vjerojatno jest) i u drugom krugu po istoj cijeni mogu sudjelovati svi, a ne samo postojeći dioničari i ako je veći interes nego što ima dionica, onda se primjenjuje odluka o alokaciji dionica.

imam pitanje:
nije li glupo sada kupovati dvije po 1.600 (ili 2.000 ili 3.000) kn da bi dobio tri po npr. 400 kn kada će netko drugi u drugom krugu moći kupiti tri po 400 kn a da ne plaća članarinu od 1.600 (ili više) kn?

molim nekog koji kuži da mi objasni. [undecid]

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Lopina&

Ti jednostavno nerazumjes koja je ovdje važnost luke [bye]

Arapi bi platili i 5000 kn po dionici da se dokopaju 50+1 dionicu.. Uf Uf Uf

bas me zanima kako će ova privatizacija završit [huh]


Ne kažem da nebi platili,ali u prvom krugu,kao i drugom krugu mogu sudjelovati samo domicilni
ulagači.To je navedeno u ponudi.Dakle,strancima vrata zatvorena.To dokazuje da država smatra da je LKPC strateški interes države.

Promjenom statuta jer omogučeno da se dokapitalizira dodatnih 44 mil kn,tj 110.000 dionica.
Na 330.000 iz prvog kruga još 110.000 u roku od 5 god.
Slučajno ili ne taj paket ćini 25% ukupnog broja novih dokapitaliziranih dionica ili 16,67% svih
dionica.Dakle,poduzima se sve da LKPC ostane u hrvatskim rukama,a da može ući strateški partner ali sa samo 17 % vlasništva,a to se ne plaća puno.
Mene kao investitora ne intersira tko će biti vlasnik luke već tko više plati ja mu prodam.
Za mene je bitan P/E i eventualna mogućnost isplate dividende,a to kod ovakve luke nećemo brzo gledati.Ja sam investitor na jedan dan,sedam dana me dionica žulja,a da bi čekao mjesec
ili dva mora postojati i neka bitna informacija koju očekujem.
Kod LKPC je gotovo sve jasno i svaka kupnja iznad 1400,maksimalno 1.500 je rasipanje novca.

@ lopina

A da li je zabranjeno da neki fond koji je domicilan kupi u drugom krugu, pa to proda nekom strancu?

NIJE

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Beeblbrox odgovorio Ti je dobro optimum99 u postu gore.
Ne može biti isto u 1. i 2. krugu, jer tada bi bio samo jedan krug a alokacija bi bila po principu da prednost imaju naravno postojeći dioničari.

Moglo bi biti upravo tako – 2. krug i tko da više.
Treba te stvari još dodatno pojasniti, uostalom.. ionako će se velika većina upisati u 1. krugu, pitanje je samo što će biti sa dionicama države.

lp


da, odgovor na pitanje hoće li država sudjelovati ili ne je dosta bitan.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Evo moj zaključak:

1) budući da se unaprijed ne zna tko će od postojećih dioničara sudjelovati u prvom krugu, a mora se dati jednaka šansa i isti uvjeti svima (pa i državi), u prvom krugu svaki dioničar za dvije koje ima može kupiti cca tri nove dionice (i ne više od toga)

2) prvi krug završi i onda se gleda je li šta ostalo za drugi krug (vjerojatno jest) i u drugom krugu po istoj cijeni mogu sudjelovati svi, a ne samo postojeći dioničari i ako je veći interes nego što ima dionica, onda se primjenjuje odluka o alokaciji dionica.

imam pitanje:
nije li glupo sada kupovati dvije po 1.600 (ili 2.000 ili 3.000) kn da bi dobio tri po npr. 400 kn kada će netko drugi u drugom krugu moći kupiti tri po 400 kn a da ne plaća članarinu od 1.600 (ili više) kn?

molim nekog koji kuži da mi objasni. [undecid]

Potpuno si krivo zaključio, što je neku ruku dobro za tebe, ne moraš mozgati da li ćeš i po koliko kupiti.
Problem imaju postojeći dioničari, da li i po koliko dokupiti.
Kao i svi drugi koji ne znaju da li i po kojoj prihvatljivoj cijeni.

Po tebi se ne isplati sada postati dioničarm jer pa što.. ionako ćeš to moći kupiti po istim uvjetima kao i svi ostali građani i pravne osobe u Hrvatskoj.
AJME…

[lol]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Beeblbrox odgovorio Ti je dobro optimum99 u postu gore.
Ne može biti isto u 1. i 2. krugu, jer tada bi bio samo jedan krug a alokacija bi bila po principu da prednost imaju naravno postojeći dioničari.

Moglo bi biti upravo tako – 2. krug i tko da više.
Treba te stvari još dodatno pojasniti, uostalom.. ionako će se velika većina upisati u 1. krugu, pitanje je samo što će biti sa dionicama države.

lp

beeblbrox, 09.12.2010. u 22:12
Ne može biti isto u 1. i 2. krugu, jer tada bi bio samo jedan krug a alokacija bi bila po principu da prednost imaju naravno postojeći dioničari.

ovo ne razumijem.

ako će cijena za drugi krug biti različita od one za prvi krug, to bitno mijenja na stvari.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Evo moj zaključak:

1) budući da se unaprijed ne zna tko će od postojećih dioničara sudjelovati u prvom krugu, a mora se dati jednaka šansa i isti uvjeti svima (pa i državi), u prvom krugu svaki dioničar za dvije koje ima može kupiti cca tri nove dionice (i ne više od toga)

2) prvi krug završi i onda se gleda je li šta ostalo za drugi krug (vjerojatno jest) i u drugom krugu po istoj cijeni mogu sudjelovati svi, a ne samo postojeći dioničari i ako je veći interes nego što ima dionica, onda se primjenjuje odluka o alokaciji dionica.

imam pitanje:
nije li glupo sada kupovati dvije po 1.600 (ili 2.000 ili 3.000) kn da bi dobio tri po npr. 400 kn kada će netko drugi u drugom krugu moći kupiti tri po 400 kn a da ne plaća članarinu od 1.600 (ili više) kn?

molim nekog koji kuži da mi objasni. [undecid]


Interesantno pitanje u točki 2.Bravo!
Dakle,u drugom krugu bi moralio biti isključeni svi koji nemaju dionice LKPC,a neupisane bi se trebale ponuditi dioničarima koji su se odlučili za prvi krug.
Na ovaj sadašnji prijedlog će u drugom krugu biti omogućeno jednom ulagaču da uplati čitav ulog/recimo da
u prvom krugu ostane 50 mil kn neupisanih/ upiše svih 50 mil .kn svjestan da neće dobiti sve/
Dovoljno je da mu prođe desetina jer bi ta dionica donijela lijepih 10% ako bi nova cijena koju je
platio po 400 proda po 800.Zaista lijepi zub.
Mali dioničari bi trebali dati protuprijedlog da se to izbjegne, a vama bi trebali dati nagradu ako prijedlog prođe.


imam pitanje:
nije li glupo sada kupovati dvije po 1.600 (ili 2.000 ili 3.000) kn da bi dobio tri po npr. 400 kn kada će netko drugi u drugom krugu moći kupiti tri po 400 kn a da ne plaća članarinu od 1.600 (ili više) kn?

molim nekog koji kuži da mi objasni. [undecid]


Pa moraš biti dioničar inače ne možeš sudjelovat ni u prvom ni u drugom krugu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

*beeblbrox, postavljaš jako dobra pitanja

Hoće li država sudjelovati ili ne je stvar drugog kruga, nas ide sukladno udjelu u temeljnom kapitalu a drugi krug je pun nejasnoća.

Također je bitno po kojoj cijeni će se dokap provesti jer imaju lufta od 400kn do prosjećne u 3 mj.
Stvarno su to žmuklerski odradili, ostavili su toliko nejasnoća da na kraju može svakako ispasti.

Treba izvršiti pritisak na Hanfu i LKPC da se izjasne o cijeni novoizdanih dionica kojima bi se dokapitalizacija provela !!!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close