LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pusten u pogon novi terminal za rasute terete, povecanje kapaciteta za 6 milj. t/god. Ulozeno 40 milj.eura sto ce povecati konkurentnost luke u ovom segmentu. Mogucnost prihvata capesize brodova gaza 18m. Sretno sa radom…

Ovoliku kvartalnu dobit prije oporezivanja ne uspije naštimat ni kvartovski kafić….pa tko koga ovdje??

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

doduše otvaranjem novog terminala rastu i troškovi,vrijeme će pokazati da li će se sve toi ulaganje i isplatiti..davali su šakom i kapom božićnice,mislim da je na božićnice samo otišlo cca 2 milijuna kuna,dakle i dalje se nisu makli od ortačkog kapitalizma..peku se janjci za novi terminal,ne znam bil se smija ili plaka..ali tu nema ništa osim zraka

veći troškovi komunalne naknade,struje,vode..Zenica prelazi na plin..nije dobro..jedino se pozitivno očekuje od kontejnerskog prometa,a tekući..lpt su ionako prodali..sve u svemu nisu baš bajne prognoze s obzirom na nova opterećenja..jedino je dobro što imaju zalihe u novcu,pa je poslovanje s te stavke stabilno,međutizin??

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/u-sto-je-sve-2018-godine-ulozila-enna-grupa/

“Povećan je i udjel u vlasništvu Luke Ploče na 25 posto. Ove godine neće biti novih akvizicija, ali je u planu povećanje udjela u Luci Ploče kroz inicijalnu ponudu dionica.”

o čemu ovaj govori? Luka Ploče će ić na IPO?!
Zna li ovaj ugojeni vladin povjerenik što je uopće IPO?! Ili je novinarka nadrobila nešto po svome..

“Ove godine u planu je povećanje udjela u Luci Ploče putem inicijalne ponude dionica”

Članak je na Lider Media…, tko zna što…

kakvi IPO?neće valjda opet u dokapitalizaciju,to i nije baš dobar znak..čak je i pitanje po kojoj cijeni>?dosta je sumnjivih stavki tu..muljanik teški

Ma to je pogrešna interpretacija odnosno termin. Novinarka ne zna. Imaju višak, a ne manjak kapitala. Treba biti svjestan da se radi o “muljavina” ekipi i da će vam i u lice lagati ako treba (slucaj Pevec), samo da se čim jeftinije dokopaju dionica. Nadam se da su manjinski svjesni toga i da im neće dati dionice u javnoj ponudi po ovim cijenama?

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/kinezi-kupuju-politicku-skolu-u-kumrovcu-tko-je-misteriozna-poduzetnica-koja-zeli-uloziti-ozbiljan-novac-20190402
Skuplji prosjecni fuzbaler nego strateska luka u jednoj drzavi.

Danas se trgovalo…zašto na poslovnome nema podataka?

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

ovo bi vjerujem išlo ovdje

Hanfa: Vratiti povjerenje u hrvatsko tržište kapitala

New Report

Close