LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trenutno imaju 192 kn po dionici u cashu..ali treba i kredite polako vracati..

Ne znam jesam li već bio spomenuo da Luka Koper može s čistom dobiti iz nekih 9 mjeseci poslovanja kupiti kompletnu Luku Ploče po sadašnjoj tržišnoj kapitalizaciji te bi im još ostalo nepotrošenih para.
S napomenom da im je zadnja godina bila dosta tanka.

 

Ako Luka Koper može sa 20 milja pretovarenih tereta ostvariti 200 milja neto dobiti..kad bi imali istu učinkovitost lkpc bi uz 4 milje pretovara mogla imati 40 milja neto dobiti..Ovaj gubitak što su ga prikazali odnosi se vecinom na izdavanja otpremnina višku radnika i placanju kamata na kredite..čak su i smanjili dug za koju milju..ako ove godine očekujemo povecanje prihoda za 40-50% a smanjenje rashoda..onda je neto dobit od 20-30 milja realnost..da nisu davali otpremnine oni bi i prošle godine bili oko nule sa prebačenih nikad manje 2.6 milja tona tereta..uveli su red u firmu..i zato sam kupio njihove dionice..po mom mišljenju uprava radi dobar posao..

https://likemetkovic.hr/portal/opuzen-zaplijenjeno-sto-kilograma-kokaina-skrivenog-u-kontejneru-uhicene-tri-osobe/?fbclid=IwAR1ofsbyeFaopY7bZzjjvZt8qyaozDJ1OmsnuZmHE4q45rmn12hfxtjzzSQ

Past ce sad promet

alt666, 07.03.2021. u 10:48

Ako Luka Koper može sa 20 milja pretovarenih tereta ostvariti 200 milja neto dobiti..kad bi imali istu učinkovitost lkpc bi uz 4 milje pretovara mogla imati 40 milja neto dobiti..Ovaj gubitak što su ga prikazali odnosi se vecinom na izdavanja otpremnina višku radnika i placanju kamata na kredite..čak su i smanjili dug za koju milju..ako ove godine očekujemo povecanje prihoda za 40-50% a smanjenje rashoda..onda je neto dobit od 20-30 milja realnost..da nisu davali otpremnine oni bi i prošle godine bili oko nule sa prebačenih nikad manje 2.6 milja tona tereta..uveli su red u firmu..i zato sam kupio njihove dionice..po mom mišljenju uprava radi dobar posao..

krive su ti brojke alt. Prihod je 200-tinjak milijuna eura, dok je dobit 32 milijuna.
Profitna marža 15%

tj. sorry nisu ako si pisao u kunama..

Dacsu knjižili bijelo bili bi u pludu 100 milja😂😂😂

Covjek bi se pitao a jel ima neki razlog da su bas kupili ovu luku… 🙂 🙂

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Cijena čelika rapidno raste..To odgovara Luci Ploče jer ce Mittal Zenica povecavati proizvodnju..visoka cijena znači visoku potrošnju..Tko bude kontrolirao Luku Ploče kontrolirat ce sve tijekove i droge i oružja i opasnih materijala na Balkanu..Znamo da je Bih izvoznica oružja koje ide preko lkpc u Saudijsku Arabiju pod imo teret..Strateški vrlo bitna firma..a tržišna kapitalizacija 180 milja..ma dajte molim vas..

alt666, 09.03.2021. u 07:52

Cijena čelika rapidno raste..To odgovara Luci Ploče jer ce Mittal Zenica povecavati proizvodnju..visoka cijena znači visoku potrošnju..Tko bude kontrolirao Luku Ploče kontrolirat ce sve tijekove i droge i oružja i opasnih materijala na Balkanu..Znamo da je Bih izvoznica oružja koje ide preko lkpc u Saudijsku Arabiju pod imo teret..Strateški vrlo bitna firma..a tržišna kapitalizacija 180 milja..ma dajte molim vas..

Drago mi je kako razmisljate 😎😉 valjda ce progledat na vrijeme.

Pevex, petrokemija, fortenova, plin ppd, enna, luka ploce nastavi niz bit ce tu jos toga treba ce to sve transportirat preko a najprije ce preko svoje kompanije (lkpc) tu radost nastojat prevozit daljnjim korisnicima usluga

Ovdje su stvari dosta jasne..dok se fondovi ne ukljuce u igru nema rasta. A po meni ce se uključit kad lkpc bude prikazivala solidnu neto dobit..Tako je otprilike na svakoj dionici..

https://ploce.com.hr/luka-ploce/att-instalirao-solarnu-elektranu-ukupne-snage-50-kw-na-natkrivenom-parkingu-tvrtke/Sad mi pada na pamet da bi na prostoru od kontejnerskog terminala sve do novog terminala za tekuce terete mogli napraviti i ogromnu solarnu elektranu..mislim da je riječ od 300 000 kvadratnih metara+ bioenergana..mogli bi biti glavni.proizvođač struje na ovom području..eto im dobar prijedlog..

Ovaj projekt predstavlja početak ulaganja ATT-a u obnovljive izvore energije, dok se slični projekti na lučkom području očekuju kako od Luke Ploče tako i Lučke Uprave Ploče. ATT se raduje budućim zajedničkim projektima – izjavila je Margit Blok, ispred Adriatic Tank Terminals d.o.o.


 

Strucnjaci za multimodalni transport i strateski gospodarski polozaj luke ploce su odavno prepoznali potencijal za poslovanje. Narcos u dolini nova serija.

https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/luka-ploce-nova-ulazna-ruta-droge-u-hrvatsku-1036624

Sad je samo pitanje vremena kad ce legalni gospodarstvenici preslikati i prepoznati mogucnosti legalnog poslovanja energentima i ostalim dobrima. Kad je dobra za balkansku rutu valjda je i za ostalo “Pojas i put”. Ovo je bitnije za rast dionice jer ide kroz knjige…

New Report

Close