LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@Sparky

Cijena u preuzimanju ne mora odražavati vrijednost ako je utvrdjena kao vagani prosjek tržišnih cijena prema ZPDD.

O vaganom prosjeku možemo razgovarati kad budemo imali razvijeno i regulirano tržište.
Ovdje gdje je cijena umjetno obarana zadnjih par godina "vagani prosjek" je irelevantan i na njega nebi trebalo obraćati pozornost.
Po meni bi više trebalo gledat sumu od dokapitalizacije i zadržanih dobiti kojih se ppd želi dočepati na lak način. Manipulirajući između ostalog putem "radničkog" vijeća i drugih cirkusarija
[/quote]

Jel ti uopće znaš sto znaci pojam “vagani”?

Suma zadrzane dobiti i dokapitalizacije??

Ovdje je sve prilicno jednostavno. Ako nisi zadovoljan s cijenom u javnoj ponudi nećeš prodati. Prodat ćeš nekom drugom prilikom.

Da li netko zna kad će biti objavljeni rezultati javne ponude, volio bih da su otkupili što više, zaslužili su jer su majstori, i na Petrokemiji su odradili posao vrhunski a vjerujem da će i ovdje…


Da li netko zna kad će biti objavljeni rezultati javne ponude, volio bih da su otkupili što više, zaslužili su jer su majstori, i na Petrokemiji su odradili posao vrhunski a vjerujem da će i ovdje…

Ja ne znam ali vjerujem da će oni imati interesa napokon stvoriti profitabilni biznis iz ove brutalno potencijalne luke…


Da li netko zna kad će biti objavljeni rezultati javne ponude, volio bih da su otkupili što više, zaslužili su jer su majstori, i na Petrokemiji su odradili posao vrhunski a vjerujem da će i ovdje…

Na Petrokemiji je i država dobro dala ruke, preuzevši sve dugove na sebe i dotadašnje dioničare.

Od financijskog izvještaja na dan 30.06.2018. do izvještaja na dan 30.06.2019., pozicija novčanih sredstava, keša, čini preko 30% aktive LKPC.
Postoji li još ijedna firma na svijetu (osim naravno banaka) kojoj novčana sredstva godnu dana čine trećinu imovine i dali je to normalno?


Od financijskog izvještaja na dan 30.06.2018. do izvještaja na dan 30.06.2019., pozicija novčanih sredstava, keša, čini preko 30% aktive LKPC.
Postoji li još ijedna firma na svijetu (osim naravno banaka) kojoj novčana sredstva godnu dana čine trećinu imovine i dali je to normalno?

Stavili su šapu na lovicu iz dokapa i sada polako. Bez brige neće se dioničari tim parama osladiti.


Od financijskog izvještaja na dan 30.06.2018. do izvještaja na dan 30.06.2019., pozicija novčanih sredstava, keša, čini preko 30% aktive LKPC.
Postoji li još ijedna firma na svijetu (osim naravno banaka) kojoj novčana sredstva godnu dana čine trećinu imovine i dali je to normalno?


Ima po Balkanu niz takvih primjera. U Srbiji pogotovo. Iako takvi obično isplaćuju popriličnu dividendu.
Ovdje se vjerojatno čeka da se prvo istresu mali.



Od financijskog izvještaja na dan 30.06.2018. do izvještaja na dan 30.06.2019., pozicija novčanih sredstava, keša, čini preko 30% aktive LKPC.
Postoji li još ijedna firma na svijetu (osim naravno banaka) kojoj novčana sredstva godnu dana čine trećinu imovine i dali je to normalno?

Stavili su šapu na lovicu iz dokapa i sada polako. Bez brige neće se dioničari tim parama osladiti.
[/quote]

Šapa je stavljena, vidi se iz aviona, ali ne na lovu iz dokapa nego za keš koji se kumulirao iz tekućeg poslovanja.
Lova iz dokapa je potrošena na ulaganje u dugotrajnu imovinu jer je dokapitalizacijom 2011. g. prikupljeno oko 170 mil. kn. a od 2011 do zaključno 2018 nabavna vrijednost dugotrajne imovine je povećana za oko 178 mil. kn.
Kako firma dugi niz godina posluje pozitivno a ne ulaže značajnije u dugotrajnu imovinu (osim ulaganja iz dokapa), ne otkupljuje vlastite dionice i ne isplaćuje dividendu, naravno da su se na žiro računu skupili šoldi…

Evo i tu da postavim pitanje posto sam relativno novi na forumu pa sam postavio u temu sto se tržilo.

Zar neće LKPC osjetiti posljedice gašenja mostarskog aluminija, posto se trećina prometa luke odnosila upravo na njih

Naftnim terminalima milijuni odštete nakon havarije u Pločama

36%… nisu ljudi ovce i to im je previse…

Interkapital skegro imas mahanje…vise srece drugi put

Kupili 10.39%

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/M9qEsO0lLCrBim8IJPnUKA==.pdf

Drago mi je da mirovinci nisu iznevjerili. Sad je red da pitaju za dividendu

Nije bilo za očekivati da će kupiti ovih 10% po ovoj cijeni,ali su ipak uspijeli,ali sada sam mišljenja da bi bilo realno svakih slijedećih 5% platiti 20€ skuplje.

New Report

Close