LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pazi ovo, prodam 10 dionica pred 2 dana za kikiriki (zašto sam ih išao prodavati je druga stvar, ima još na lageru), kad ono ona poraste na skoro 1200 kn u 2 dana… pa to mi je već treći put da me zezne i da na neki način popušim pare!!!!

neka završi napokon ova noćna mora od dokapa pa da na svoje dođu svi optimisti, pesimisti, šljakeri, investitori i špekulanti… (osim mene; mene ova dionica baš NEĆE!)

više bi zaradio da se idem kladiti da će Dinamo npr. osvojiti Ligu prvaka sljedeće godine nego ovdje…[proud] Ali ok, ako sam što naučio do sada u životu, to je da treba imati strpljenja… doći će ovo na 2000 kn prije ili kasnije… pa tko živ, tko mrtav… pričati bilo što do tada je obično nagađanje uz svu stručnost svih uvaženih članova ovog foruma i na ovoj dionici… jer svi smo mi ovce i taoci svih nesposobnih i korumpiranih Vlada od devedesetih do danas… ja ću jednog dana iz ureda na groblje… sve zahvaljujući ovom trenutku i ovim političarima… (a svi su isti)

A random walk down Wall Street...

Uskoro lupamo u gornju trend liniju, blizu 1250 kuna. To bu bila kljucna tocka da vidimo je li smjer u iducih par tjedana pozitivan ili negativan.


Govorim zato što sam ja planirao ići iza 12 i skoro popušio da jučer nisam zvao RBA.

Odi svakak malo ranije. Upis se radi kod osobnih bankara, a kod njih zna bit guzva. Ja danas ceko sat i pol.


Uskoro lupamo u gornju trend liniju, blizu 1250 kuna. To bu bila kljucna tocka da vidimo je li smjer u iducih par tjedana pozitivan ili negativan.

ako probijemo i zadržimo se iznad to bi značio novi BuLL još od 2007

integral tnx!

upis ću svakako odraditi na vrijeme, pa kavica, muvanje po gradu, pa im tek onda dat lovu.
halo, pa ja sam go uzeo, nije svaki dan dokap lkpc [thumbsup]



Uskoro lupamo u gornju trend liniju, blizu 1250 kuna. To bu bila kljucna tocka da vidimo je li smjer u iducih par tjedana pozitivan ili negativan.

ako probijemo i zadržimo se iznad to bi značio novi BuLL još od 2007

[/quote]

Kak to mislis? To bi znacilo nastavak bull marketa zapocetog pocetkom 2009, nema previse veze s 2007. godinom. Odnosno, moglo bi eventualno imati ako gledas nekakve skale od 10-tak godina…



Kolege ,

a šta znači ovo (citiram) :

Upis prestaje obvezivati ako se povećanje temeljnog kapitala ne upiše u sudski registar Trgovačkog suda u Splitu – Stalne službe u Dubrovniku u roku od šest mjeseci od dana isteka roka za upis i uplatu Dionica .

Kolega Barbosa ,

znadete li Vi šta znaći ovaj tekst iz Prospekta ?

[/quote]

Upravo to kako piše.
Povečanje temeljnog kapitala (to je ono što vrijedi 400kn a vi plačate 800-1200kn) nije pravovaljano ako se u roku 6 mj. ne upiše u sudski registar Trgovačkog suda, tek po upisu i riješenju Trgovačkog suda se mogu izdati i alocirati nove dionice.
[/quote]

Hvala Barbosa ,

meni opet nije baš posve jasno .
Zar postoji mogućnost da se 6. mjeseci ne upiše u registar i da se nemogu 6 mjeseci izdati dionice .

Pozdrav

.

Sve ti lijepo piše u prospektu, pravila alokacije su tako sročena da Pavlović može raditi selekciju kako ga je volja.

Može se npr. dogoditi da netko ponudi 1200kn za sveukupnu količinu dionica u drugome krugu i da ga ovaj glatko, bez potrebe za opravdanjem i bez ikakve sankcije, jednostavno odbije i prihvati manju količinu od od mirovinaca po 800kn koji ne mogu kupiti po više od 10% tem. kapitala.

U ovoj dokapitalizaciji se izrazito ozbiljno vodi računa da ne bi došlo do bitnijih vlasničkih promjena tj. da se kapitalistima poberu pare a SOOUR zadrži upravljačka prava i zato je službenica RBA točno rekla da se pravila drugoga kruga još ne znaju jer će biti utvrđena tek kada se vide i analiziraju sve upisnice, nakon čega će se po sistemu podobnosti izabrati favoriti …naravno, postoji i vjerojatnost da se neće imati izbora ukoliko ne bude priželjkivanog interesa u drugome krugu.

Točno, prospektom (0,9) je izbjegnuta prodaja većinskog paketa u slučaju da je došlo do toga da mali dioničari u cijelosti ne iskoriste svoje pravo iz prvog kruga-teoretska mogućnost. Svi smo svjedoci kakvo se raspoloženje pokušava uvući među male dioničare.

Stoga mislim da smo izbjegli prodaju većinskog paketa jednom vlasnku kroz dokapitalizaciju, a ako isti postoji i želi doći do dionica morat će ih potražiti na burzi-od nas, i to je poanta.

Ako većina malih upiše i uplati čak i dodatna dokapitalozacija(40000 dionica) ne može riješiti pitanje vlasnika.

rita, 02.07.2011. u 11:53
Točno, prospektom (0,9) je izbjegnuta prodaja većinskog paketa

da je bio 1,5 to bi značilo da u drugom krugu onih 62% veći udio u ukupnom dijelu dionica nakon dokapa.

imamo cca 220 000 + 200 000 novih = 420 000. 62% od 200 000 novih je 124 000. 124 000 od 420 000 je cca 30% paketa.

da je izdano po 1,5 to bi bilo novih 330 000 pa bi ukupno imali 550 000. a 62% od 330 000 je cca 205 000. a 205 000 od 550 000 je cca 37% paketa.

ali moguće da oni ovih 130 000 izdaju sa strane istom kupcu drugog kruga pa će on imati 254 000 od 550 000 a to bi bilo 46%.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


Točno, prospektom (0,9) je izbjegnuta prodaja većinskog paketa u slučaju da je došlo do toga da mali dioničari u cijelosti ne iskoriste svoje pravo iz prvog kruga-teoretska mogućnost. Svi smo svjedoci kakvo se raspoloženje pokušava uvući među male dioničare.

Stoga mislim da smo izbjegli prodaju većinskog paketa jednom vlasnku kroz dokapitalizaciju, a ako isti postoji i želi doći do dionica morat će ih potražiti na burzi-od nas, i to je poanta.

Ako većina malih upiše i uplati čak i dodatna dokapitalozacija(40000 dionica) ne može riješiti pitanje vlasnika.


Mislim da se varaš.
Mirovinci će upisati veliki dio novih dionica. Ne vjerujem da će uz ove uvjete, bili namjerni ili ne, mali dioničari baš previše upisivati. (Bio sam jučer u Varaždinu i pitao je li gužva kod upisa i rekli su da nije, a ta poslovnica upisuje za gotovo cjelu sjeverozapadnu RH (u redu je bilo troje s time da je jedan uzimao krediti – nema se novaca, pored toga što je i cijena na burzi niža od 1.200kn). Rekao bih da će imati debelo preko 30% nakon dokapa, a možda i blizu 40% s fondovima, i ako se udruže recimo s udrugom malih dioničara mogu imati i večinu.

U svakom slučaju pogledaj kakove zahtjeve postavljaju u Podravci s 20-tak %. Mislim da će oni krojiti sudbinu nakon dokapa, a to je dobro za sve dioničare. Možemo očekivati bolji rad uprave, koju će netko stalno nadam se efikasno kontrolirati.

Nemogu vjerovati da danas nema nitko ništa reči o LKPC .

Onda ću ja reči :

sutra je zadnji dan za upis i uplatu dionica LKPC u 1.krugu dokupa .

Tko misli sudjelovati nek u jutro požuri .

.

fina muvara na upisu..
uglavnom, svi koji cekaju ispred mene, skoro pa nemaju pojma sto se desava ako ponude manju cijenu od zakljucne (kod rba su uredi orvorenog tipa i sve se cuje [tongue]

New Report

Close