LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Promjene u top 10 na dan 4.3.2011. :

5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.805 1,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 4
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 816 0,37 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA -60

danas, 10.3.2011. promjene:
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.796 1,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 9

ZAGREBAČKA BANKA D.D./ ZA INVEST DOO ZA UPRAVLJANJE PORTFELJIMA, imali su tijekom 2008.godine preko 2600 komada a sada su počeli kratiti.


Na dan 21.3.2011. top 10 promjene:
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 47.009 21,12 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA – 51 771
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.784 1,25 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 12

Top 10 drži 49,83 % udjela, radnici dobili dionice od HFP.

Štednja je mudrost trošenja.



Promjene u top 10 na dan 4.3.2011. :

5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.805 1,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 4
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 816 0,37 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA -60

danas, 10.3.2011. promjene:
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.796 1,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 9

ZAGREBAČKA BANKA D.D./ ZA INVEST DOO ZA UPRAVLJANJE PORTFELJIMA, imali su tijekom 2008.godine preko 2600 komada a sada su počeli kratiti.


Na dan 21.3.2011. top 10 promjene:
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 47.009 21,12 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA – 51 771
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.784 1,25 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 12

Top 10 drži 49,83 % udjela, radnici dobili dionice od HFP.
[/quote]

O pa kolega to su odlične vijesti [thumbsup] [thumbsup]
Može li bolje nego da imamo potvrdu da je HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU dao radnicima dionice,
to znači da ide sve po svome postupku, malo sporo ali uredu [wink]
Napokon se i to riješilo.

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Evo nam tihe privatizacije Luke Ploče [thumbsup]
Čak ako se HFP-u zbroje dionice od HZMO-a, udio države nakon dokapa pada na 15% [smiley]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

@petrof
Što je tu dobro? Radnivi "pokupovali" svih 24,64% dionica.U prosjeku 100 svaki uz zabranu prodaje od 5.godina.
S ranije stečenim udjelima radnici drže više od 35% dionica!!!
Dakle s najmanje 11% mogu već sada raspolagati!!!
Uz ove tržišne promete to je ogromna količina!
Izvor:Jutarnji list danas.
Citiram;
Radnici Luke Ploče u prosjeku su kupili oko 100 dionica, ovisno o godinama staža, za što su kod Privredne banke Zagreb uzeli kredite na pet godina.

U Luci ističu kako je Privredna banka bila aktivni sudionik ovog projekta jer je radnicima odobrila kredite pod povoljnijim uvjetima. Prije nekoliko dana iznos od 21 milijun kuna uplaćen je na račun HFP-a i danas su od Središnje depozitarne agencije dobili potvrdu da su registrirani kao vlasnici 51.000 dionica. S ranije strečenim udjelima, radnici danas drže više od 35 posto Luke.
Pozdrav

RADNICI KUPILI OD DRZAVE LUKU PLOČE ZA 21 milijun KUNA.

http://www.jutarnji.hr/radnici-kupili-od-drzave-luku-ploce-za-21-milijun-kuna/933215/ [thumbsup]

Ovo je jedan od najboljih primjera gdje su kroz kvalitetno osmišljeni model zaposlenici postali suvlasnici svog poduzeća čime će odlučivati o svim strateškim odlukama. Sljedeći je korak dokapitalizacija društva i žao mi je što se radnici riječke luke nisu uspjeli dogovoriti da po istom modelu povećaju svoj udio – kaže čelnik HUS-a Ozren Matijašević.

Dokapitalizacija Luke obavit će se preko Zagrebačke burze, a cilj je prikupiti najmanje 40 milijuna eura kako bi Luka mogla započeti gradnju novih terminala te opremiti postojeći. Cilj je povećanje prometa s pet na više od 10 milijuna tona. Kao potencijalni partneri spominju se mirovinski fondovi i drugi investitori. [thumbsup]

p.s.S ranije strečenim udjelima, radnici danas drže više od 35 posto Luke.

Nakon dokapitalizacije udio ce se smanjiti

Nije istina da su radnici kupili po 100 kom. [cool]

p.s. Odsobno mi je drago da su radnici sudjelovali u dokapu i Cestitke Kap.Pavlovicu i ostalima.

Nakon DOKAPA Njihov udio ce se smanjiti ALI svakako ce biti ZNACAJNI FAKTOR U ODLUKAMA. [thumbsup]



@petrof

Što je tu dobro? Radnivi "pokupovali" svih 24,64% dionica.U prosjeku 100 svaki uz zabranu prodaje od 5.godina.
S ranije stečenim udjelima radnici drže više od 35% dionica!!!
Dakle s najmanje 11% mogu već sada raspolagati!!!
Uz ove tržišne promete to je ogromna količina!
Izvor:Jutarnji list danas.
Citiram;
Radnici Luke Ploče u prosjeku su kupili oko 100 dionica, ovisno o godinama staža, za što su kod Privredne banke Zagreb uzeli kredite na pet godina.

U Luci ističu kako je Privredna banka bila aktivni sudionik ovog projekta jer je radnicima odobrila kredite pod povoljnijim uvjetima. Prije nekoliko dana iznos od 21 milijun kuna uplaćen je na račun HFP-a i danas su od Središnje depozitarne agencije dobili potvrdu da su registrirani kao vlasnici 51.000 dionica. S ranije strečenim udjelima, radnici danas drže više od 35 posto Luke.
Pozdrav

E pa da, neshvaćam što me pitate, objašnjenje vam je preopćenito.
Negovorim ja o tome koliko je dobro da su radnici dobili dionice, ionako je lock-up na 5 godina pa nevidim što se bunite, obijasnite mi…
Ja sam napisao, ponovo pročitajte; "To znači da ide sve po svome postupku, malo sporo ali uredu
Napokon se i to riješilo."
Kako tu nevidite odgovor što je dobro??
Oprostite ali da nisu dionice prodane radnicima kao što je najavljivano, ja bih se zapitao za budućnost dokapa. Recite ne dvije, nego jednu lošu stvar u ovome.

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

68 kom u prosjeku ako su sudjelovali svi radnici. ne znam odakle ovom liku 100 kom.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

rita @
Novinaru je sve jedno,50 KOM GORE,DOLE. [lol]

Kako je napisao kolega PETROF :"To znači da ide sve po svome postupku, malo sporo ali uredu
Napokon se i to riješilo."
[thumbsup]

Naj bitnija stvar; Dokapitalizacija Luke obavit će se preko Zagrebačke burze,

Ne samo sta imamo DOKAPITALIZACIJU VEC I PRIVATIZACIJU UPRAVO PREKO ZAGREBACKE BURZRE.
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]



Poštovani Investitori LKPC ,

Nadam se da će Vlada ,Uprava i R banka Malim dioničarima (26.01.2011.) ponuditi raspon cijene između 400 kn i 800 kn što bi bilo realno .
A što se tiče strateškog partnera , nejde to baš tako lako . Neko je prije desetak dana na ovom Forumu spomenuo da bi to mogli biti Mađari po 400 kn .

Mogu vam iz iskustva spomenuti kako je bilo kod prodaje 25+1% INE Mađarima : Mađari su dobili dionicu po 1000 kn a mi Mali dioničari smo platili 1.690 kn !
Naša draga Vlada (SDP i HNS) je nas Hrvatske građane Ošišala prodajući nam dionice 69 % skuplje !

Pozdrav

Evo to sam napisao prije dva tjedna i ništa se nije promjenilo do danas , nema Prospekta a dionica lagano tone iako vi i dalje drukate !
Da bi JP LKPC prošla potrebno je prodati 50+1 % dionica ili se JP poništava !
S obzirom na stanje u Hrvatskoj ,BiH , S.Africi , Japanu a i cijelom svijetu svi se boje da će biti teško prodati toliku količinu dionica u zadanom roku .
Zbog toga još nema Prospekta !

Pozdrav
[/quote]

Dionica LKPC i dalje pada , a vi i dalje drukate !
Šta ima novog ?
Našli ste strateškog partnera u radnicima po 400 kn ?
Svaka čast !
Tko vam još vjeruje ?

.


Nije istina da su radnici kupili po 100 kom. [cool]

p.s. Odsobno mi je drago da su radnici sudjelovali u dokapu i Cestitke Kap.Pavlovicu i ostalima.

Nakon DOKAPA Njihov udio ce se smanjiti ALI svakako ce biti ZNACAJNI FAKTOR U ODLUKAMA. [thumbsup]


Meni bi bilo drago da su radnici stekli svoje pozicije pravom sudjelovanja u dokapitalizaciji po istm uvijetima kao i ostali sudionici, ovako je to još jedna pljačka svih ostalih građana Hrvatske za račun političkih kuhinja HDZ-a kojom se državna imovina ponovo banalizira kao u pretvorbi 91.-96.!

S jedne strane nas država zadužuje u stranim institucijama za 70% kta. na 10 godina a s druge strane kupuje političke pozicije rasprodajom Hrvatske imovine po skontu od 75% tj. za 25% tržišne cijene.

Također, zavisno od cijene dionica u dokapitalizaciji, ovaj lock up od 5 godina je nešto najgore što se moglo dogoditi dionici LKPC, to će visiti nad dionicom kao zla kob i neće dozvoliti da se vrijednost iste nepotrečeno razvija sukladno tržišnim uvjetima jer će najveća večina tih radnika, ono što ne prodaju torbarima, jedva čekati istek toga perioda da prodaju dionice na TK kao što su prodali i prvih 30% što su stekli pretvorbom, što će dionica imati višu vrijednost na tržištu to će više njih prodati.

Zavisno od dokapa i po završetku istoga, ovom prodajom radnicima i lock upom će dionica LKPC u narednih 5 godina vjerojatno biti neinteresantna polumrtva dionica.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close