LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Plavog opet nema kad dionica treba rasti…………….

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu



Nevjerojatno je to kako se neki kolege ovdje razbacuju s potencijalnim cijenama dionice u 1. i 2. krugu dokapitalizacije, i kako potpuno pogrešno tumače vrijednost lkpc.

Svaka objava dokapitalizacije načelno dovodi do trenutnog povećanja tržišne cijene dionice nakon objave prijedloga za dokapitalizaciju zbog:
A) prava prvenstva postojećih dioničara za kupnju dionica u dokapitalizaciji,
B) povlaštene cijene novoizdanih dionica za postojeće dioničare i
C) jačeg razvoja firme zbog prikupljenog kapitala za nove investicije.

Prema tome, potpuno je logično da je cijena skočila nakon objave prijedloga dokapa.
Praktično svi koji su 2008.g. bili dioničari Luke Ploče su popušili znatne novce jer se dokapitalizacija nije provela, ali isto tako će sada svi koji su bili dioničari 2011.g. dobro profitirati jer su imali muda čekati da se dokapitalizacija ovaj put izglasa.

Prema cijeloj situaciji oko burze i očekivanjima dioničara, realna cijena za dioničare koji imaju pravo na prvi krug bi se trebala utvrditi u rasponu cijene između 800-1000 Kn.
Mislim da je to u ovim okolnostima objektivna cijena koju smo spremni platiti jer održava u sebi premiju za ostanak pojedinog dioničara u vlasničkoj poziciji Luke Ploče, a ako gledamo dugoročno osigurava sasvim dovoljno sredstava za potrebne investicije.
U slučaju da svi dioničari uplate novih 330.000 dionica po npr. 1000 Kn = dobivamo novi kapital društva u iznosu od okruglo 330 milijuna kuna! Tu još treba uračunati sve neprodane dionice iz 1.kruga, koje bi se u 2.krugu trebale tržiti po osjetno višoj cijeni, pa će tako onda i ukupni prikupljeni kapital biti veći.

Ako idu sa niskom cijenom u prvom krugu, npr. nominala od 400 Kn po dionici, onda uprava odmah u startu smanjuje sebi manevarski prostor za cijenu u drugom krugu, a time direktno utječe i na znatno manja prikupljena sredstva na kraju dokapitalizacije.
Opet ako idu sa previsokom cijenom za prvi krug i za drugi krug, ostaje mogućnost slabog interesa za kupnju i eventualno usporedo s tim neuspjela dokapitalizacija.

Početna cijena za drugi krug bi mogla biti trenutna tržišna od 1400 Kn, s time da potencijalni kupci licitiraju od ove cijene prema gore, pa tko da više njemu djevojka!
I ne zamarajte se sa katastrofičnim komentarima nekih likova na ovom forumu – jer dobro se zna da svugdje u poslovnom svijetu ako želiš veći udjel vlasništva u firmi koja se privatizira i koja ima odlične pokazatelje + budućnost, to moraš platiti sa premijom na standardnu cijenu. To ovdje vrijedi još i više, jer na burzi nema šanse da sad netko uzme veći broj dionica a da značajno ne podigne cijenu, osim ako ne dogovori blok transakciju sa nekim od jačih igrača iz TOP 10.

Prodaja prava prvokupa je u cijeloj priči samo jedna izvedenica koja ima svrhu da omogući državi i dijelu dioničara koji neće kupovati dionice u 1.krugu, da elegantno unovče svoje pravo vlasništva (jer ako ne prodaju pravo i ne dokapitaliziraju dionice, svjesno sami sebi stvaraju gubitak).
Cijena tog prava prvokupa po dionici bi morala biti u vrijednosti od cca 400-500 Kn.

Pozdrav kolege i samo vjerujte dalje u našu Lučicu..


– realno…
– bravo majstore… [thumbsup]
[/quote]

Kada bi se u 2. krugu dalo dioince po 1 400 kuna, mislim da bi se u Pločama desio – Kairo. U ovoj agoniji sa dokapitalizacijom od 2007. mali dioinčari su plačali po 4 000 – 6 500, a da se sada da nekome po 1 400 i to za strateški paket u sitaciji kada luka posluje povijesno najbolje?

Ne bi išlo.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ravovski@
Savim realno napisano ,mada sam u vise navrata iznosio raspon cijene prvog i drugog kruga.
Također sam sugerirao kolegama da ne prodaju te da ostanu stalozeni jer je svarno steta prodavati na ovim razinama bez obzira na mnogo nepoznanica.
Mada su neki pojedinci napisali da su to gluposti, te da je sloboda svakoga investitora na njemu
da odluci da li ce prodavati ili ne.

Sve ove dobre vijesti koje nam pristizu u posljhednja dva -tri mjeseca ce se morati odraziti na sadasnju cijenu.


– ovaj pad danas je nerazumljiv, i pitam se, zašto neki prodaju ovu dionicu tako jeftino

Zasto je belje raslo po 5% dnevno prije katastrofalnog izvjesca? Ovce su da se sisaju…

Inace, slazem se s kolegom ravovskim u razmisljanjima no mislim da je postavio preniske cijene, i za prvi i za drugi krug. Imho je realnije 1200 u prvom, a za drugi pocetna tako i tako nije bitna, bitna je konacna 🙂

Gle frajera svi me preskaču na kupnji………..

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu

Kada bi se u 2. krugu dalo dioince po 1 400 kuna, mislim da bi se u Pločama desio – Kairo. U ovoj agoniji sa dokapitalizacijom od 2007. mali dioinčari su plačali po 4 000 – 6 500, a da se sada da nekome po 1 400 i to za strateški paket u sitaciji kada luka posluje povijesno najbolje?

Ne bi išlo.

lp

Sasvim logično razmišljanje.

Tko god gleda imalo realno ovo je dionica koja je čisti zicer na ovim cijenama.
I to redom: karatkoročno, srednjeročno i dugoročno.
Za sve koji nisu još ima vremena da poslušaju glas razuma.

počelo neko čišćenje. da li netko zna više???

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Pogledajte privatizaciju Kaštelanskih staklenika. Početna cijena paketa je 7 200 kuna, a cijena na burzi je bila, ako se ne varam oko 3 000 kuna. A tih 3 000 je naraslo sa nekih 700 kuna.

Pa kolika bi onda trebala biti cijena za jednu Luku?
1 400? Malo sutra.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@rita
ne moze se to zvati čišćenjem..s obzirom na potencijal i na činjenice..čišćenje se ovdje smatra kad se potrgaju ovi veći nalozi (tj. kad se ne uspiju maknuti od navale) ..

@ plavi..
yap…Jedina velika razlika a to je da oni imaju POČETNU cijenu…a mi nažalost još ne…..

Otud i ovakva rezerviranost i suzdržanost…

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!


Pogledajte privatizaciju Kaštelanskih staklenika. Početna cijena paketa je 7 200 kuna, a cijena na burzi je bila, ako se ne varam oko 3 000 kuna. A tih 3 000 je naraslo sa nekih 700 kuna.

Pa kolika bi onda trebala biti cijena za jednu Luku?
1 400? Malo sutra.

lp

Očajnički potez da se digne cijena dionice u kojoj si u minusu!

lp svim dioničarima lkpc

– sljedeći tjedan ide cijena lkpc samo u jednu smjer i to gore, gore, a zašto, zato, što neki znamo šta so sprema , a ja vema nesmem više,…zato mogu samo reći, da je ovo jako jeftino

– ovo je moje osobno razmišljanje i nije druk na gore ili dole , a vi kako vam je volja

lp od mlade dame lize


lp svim dioničarima lkpc

– sljedeći tjedan ide cijena lkpc samo u jednu smjer i to gore, gore, a zašto, zato, što neki znamo šta so sprema , a ja vema nesmem više,…zato mogu samo reći, da je ovo jako jeftino

– ovo je moje osobno razmišljanje i nije druk na gore ili dole , a vi kako vam je volja

lp od mlade dame lize

kad je zadnji put mlada dama liza najavljivala na lkpc ovakvim stilom došla je obavijest o dokapu i poziv na skupštinu…
ostalo je povijest [thumbsup]

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!

New Report

Close