LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da, samo što u pozivu na Glavnu skupštinu piše da će pravo sudjelovanja u drugom krugu imati svi ulagatelji koji imaju sjedište ili prebivalište na području Republike Hrvatske, ne znam kako se u tu priču uklapaju Kinezi, Ameri, Njemci i Rusi?
Čini mi se da će mirovinci ipak imat glavnu ulogu.

Da tako piše. A država će preko mirovinaca opet zadržati većinski utjecaj, jer je i Luka od strateške važnosti za državu . No u drugom krugu će biti mnogo slobodnih dionica, novca od Ine imaju i drugi institucionalni investitori pa bi moglo doći do guranja tko će više dionica skupiti i tko će skupiti većinski dio.

Poznavajući dosad špekulntnu prirodu naših mirovinaca ne bih se čudio da oni namjerno u zadnje vrijeme ruše cijenu na burzi, kako bi drugi krug dobili što jeftinije. Zapravo to bi svatko radio da je na njihovom mjestu.

Inače, ne idem na Skupštinu, u dokapu sudjelujem sa svim dionicama koje imam, a podržavam zahtjeve malih dioničara koje će se tamo postaviti.
Lijep pozdrav



Danas u Jutarnjem imaš listu potencijalnih lagača koji će se natjecati za dionice Luke Ploče u 2. krugu po principu tko da više:

1. klanovi iz Neretvanske doline
2. bosansko – hercegovački klanovi
3. Kinezi (koji su već poslali pismo namjere)
4. američko-turski konzorcij
5. njemačke kompanije
6. ruske kompanije
7. Ne piše u tekstu, ali je Pavlović u više navrata naglasio – domači mirovinski fondovi

Može li bolje?

lp

Naravno da moze. Nedostaju jos Tamasek, Norvezani, Arapi nazalost u ovom trenutku imaju druge prioritete. Klanovska zastupljenost je izvrsna, od videnijih fali jos samo KKK. Mislim, ako nisu dio ove Americko-Turske kombinacije.

Da se razumijemo LKPC je vrijedan asset. Jedino upitno je kratkorocna volatilnost usljed nezvjesnosti oko prodaje radnickih dionica.

Nisam siguran da je citiranje clanaka iz Jutarnjeg Lista efikasan nacin podizanja investicijskog sentimenta. Moglo bi postici suprotan efekt.

[/quote]

Pogledajete ova prva dva klana. Od njih mi se diže kosa na glavi. Čiji će oni kapital ulagat?
[angry]



Danas u Jutarnjem imaš listu potencijalnih lagača koji će se natjecati za dionice Luke Ploče u 2. krugu po principu tko da više:

1. klanovi iz Neretvanske doline
2. bosansko – hercegovački klanovi
3. Kinezi (koji su već poslali pismo namjere)
4. američko-turski konzorcij
5. njemačke kompanije
6. ruske kompanije
7. Ne piše u tekstu, ali je Pavlović u više navrata naglasio – domači mirovinski fondovi

Može li bolje?

lp

Naravno da moze. Nedostaju jos Tamasek, Norvezani, Arapi nazalost u ovom trenutku imaju druge prioritete. Klanovska zastupljenost je izvrsna, od videnijih fali jos samo KKK. Mislim, ako nisu dio ove Americko-Turske kombinacije.

Da se razumijemo LKPC je vrijedan asset. Jedino upitno je kratkorocna volatilnost usljed nezvjesnosti oko prodaje radnickih dionica.

Nisam siguran da je citiranje clanaka iz Jutarnjeg Lista efikasan nacin podizanja investicijskog sentimenta. Moglo bi postici suprotan efekt.

[/quote]
Sve želje,interesi u visini profita i mogućim kombinacijama u svezi dokapa završavaju sa sutrašnjim danom-kada bi se konačno trebali vidjeti približni obrisi ovih famoznih dokapitalizacija i njihovih pokušaja u zadnjih nekoliko godina.Pustite natpise u novinama ,i smjerove plasiranja informacija koje idu na dobrobit ili štetu pojedinih sudionika,ako na skupštini potvrde zabranu prodaje radničkih dionica na 5 godina,biti će malih potresa,ako ne izglasaju ovu zabranu ide stampedo i uragan .
No svejedno svim dioničarima želim zaradu na navedenoj dionici.

Ne zanimaju me priče od 400kn za radnike ja čekam 6500minimum,ma kad to bilo [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Ova dokapitalizacija se rasteže godinama kao trakavica.

Zatim dođe prijedlog o modelu povećanja temeljnog kapitala, bez jasno definiranih raspona cijena za prvi i drugi krug.
Cijena se podigne i bez daljnjih podrobnijih informacija stagnira, štoviše pada jer postoji ili strah da neće biti usvojen prijedlog ili zbog serviranih informacija na kapaljku (Pavlovićev intervju, obustava trgovanja od Hanfe na dva dana itd.)

Dolazi 26.01. zadnji dan kupnje prava sudjelovanja u korporativnoj akciji (cijena opet pada).

27.01.(dan nakon isteka T dana 😉 vlada daje (što se nje tiče) zeleno svijetlo međutim jedino konkretno što spominje jesu radničke dionice po 400,00 , bez da spominje odgodu ili ne odgodu prodaje (cijena opet pada)..

čitavo to vrijeme prometi nisu beznačajni 😉

29.01. članak u Jutarnjem listu (koji se može tumačiti na više načina što se tiče prvog i drugog kruga upisa tj njegovih sudionika)…dakle informacije su i dalje samo poluinformacije.

Očito se željela stvoriti psihoza kod malih dioničara…jer TOP 10 je konstantno isti

Srećom i napokon da će se sutra imati puno šira slika gdje smo i gdje zapravo idemo …

Fundamentalno nas neko j…čitavo vrijeme jer lkpc-r-a je (netko je već napisao) izrazito vrijedan asset !




Sve želje,interesi u visini profita i mogućim kombinacijama u svezi dokapa završavaju sa sutrašnjim danom-kada bi se konačno trebali vidjeti približni obrisi ovih famoznih dokapitalizacija i njihovih pokušaja u zadnjih nekoliko godina.Pustite natpise u novinama ,i smjerove plasiranja informacija koje idu na dobrobit ili štetu pojedinih sudionika,ako na skupštini potvrde zabranu prodaje radničkih dionica na 5 godina,biti će malih potresa,ako ne izglasaju ovu zabranu ide stampedo i uragan .
No svejedno svim dioničarima želim zaradu na navedenoj dionici.
[/quote]

Ajde da i vi napišete jednom da će se puno toga znati sutra pa ćemo vidjeti….
Drugima prigovarate o željama i interesima…a što je vaše nego naklapanje da će ukoliko će biti zabrana 5 godina biti mali potres ( nazovi LKPC pa će te vidjeti da je tako) …Zar nije ta obavijest već primljena u petak ujutro kad su svi vaši puleni prognozirali ogroman pad, stambeno…blokade i razne FANTAZIJE …
to se naravno dogodilo….

Koliko smo samo krivih pretpostavki..želja..laži i lažnih pretpostavki čuli ovdje od vas i vaših prijatelja u zadnje vrijeme da je to smiješno.

Prvo ste osporavali da DOKAP uopće vjerovatno ne ide… potvrđeno iz vlade da ste u krivu…
Govorite mjesec dana o cijeni u dokapu od 400,00 kn za SVE…opet ste u krivu…
Govorite mjesec dana da LKPC pada na vrijednost ispod 1 BV …opet ste u krivu…
koliko krivo prognoziranih blokada…evo samo u petak da se drzimo svježih.

(no ostaje nada da će te možda jednom nešto na LKPC i pogoditi..znate onu I ĆORAVA KOKOŠ pogodi….)

Meni bi osobno bilo neugodno s promašenih pretpostavki u samo mjesec dana na jednoj temi….radije bi se suzdržao od pisanja takvih gluparija.

Ne razumijem..kojima ne vrijedi LKPC a imaju ju..nek prodaju i pozdrav
Oni koji ju nemaju i tvrde da ju ne žele imati?! Kog vraga ste toliki borci za pad…(koji je vaš interes) – osim liječenja svojih kompeksa???
Oni koji ju imaju i vjeruju u nju neg se strpe …sve će se znati sutra i kad se klupko počne odmotavati.

No svima Vama koji pišete negativno i iznosite takve laži..(već sam pozdravio u postu u petak poimenice sve)… zamislite samo ovu tragediju?! ZAMISLITE SVOJU SRAMOTU ukoliko ste u krivu?! Kako ćete se pogledati u ogledalo?! ..Znam da vam neće biti problem ovdje samo otvoriti novi nick …

Zamislite u najmanju ruku vi ste jednako glasni kao imaoci ove dionice (iako ni plavi ni PETINA ne bi bili ni upola ovako glasni da ih ne provocirate svaki dan).. zamislite da pogriješite?! Možete si poimiti sramotu?! U tom slučaju em ste propustili ogromnu zaradu , em ste ispali smiješni. em ste ispali neznalice , em ste se obrukali…

Do raspetljavanja klupka lijep pozdrav

p.s. Dovoljno je pogledati kompleksase sto dijele ocjene i kakvo raspoloženje prevladava 🙂 i HVALA BOGU da je tako…jer VEĆINA nikad ne zaradi na burzi..

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!

Ne postoje bosansko-hercegovacki klanovi. Ili su bosanski ili su hercegovacki.
Tko misli da nije tako ocito nije bio u Mostaru u zadnjih 10 godina.


Danas u Jutarnjem imaš listu potencijalnih lagača koji će se natjecati za dionice Luke Ploče u 2. krugu po principu tko da više:

1. klanovi iz Neretvanske doline
2. bosansko – hercegovački klanovi
3. Kinezi (koji su već poslali pismo namjere)
4. američko-turski konzorcij
5. njemačke kompanije
6. ruske kompanije
7. Ne piše u tekstu, ali je Pavlović u više navrata naglasio – domači mirovinski fondovi

Može li bolje?

lp

Da, samo što u pozivu na Glavnu skupštinu piše da će pravo sudjelovanja u drugom krugu imati svi ulagatelji koji imaju sjedište ili prebivalište na području Republike Hrvatske, ne znam kako se u tu priču uklapaju Kinezi, Ameri, Njemci i Rusi?
Čini mi se da će mirovinci ipak imat glavnu ulogu.
[/quote]

Sa 20000 kn Kinez, Amer, Njemac ili Rus može osnovati poduzeće sa sjedištem u RH.





Sve želje,interesi u visini profita i mogućim kombinacijama u svezi dokapa završavaju sa sutrašnjim danom-kada bi se konačno trebali vidjeti približni obrisi ovih famoznih dokapitalizacija i njihovih pokušaja u zadnjih nekoliko godina.Pustite natpise u novinama ,i smjerove plasiranja informacija koje idu na dobrobit ili štetu pojedinih sudionika,ako na skupštini potvrde zabranu prodaje radničkih dionica na 5 godina,biti će malih potresa,ako ne izglasaju ovu zabranu ide stampedo i uragan .
No svejedno svim dioničarima želim zaradu na navedenoj dionici.
[/quote]

Ajde da i vi napišete jednom da će se puno toga znati sutra pa ćemo vidjeti….
Drugima prigovarate o željama i interesima…a što je vaše nego naklapanje da će ukoliko će biti zabrana 5 godina biti mali potres ( nazovi LKPC pa će te vidjeti da je tako) …Zar nije ta obavijest već primljena u petak ujutro kad su svi vaši puleni prognozirali ogroman pad, stambeno…blokade i razne FANTAZIJE …
to se naravno dogodilo….

Koliko smo samo krivih pretpostavki..želja..laži i lažnih pretpostavki čuli ovdje od vas i vaših prijatelja u zadnje vrijeme da je to smiješno.

Prvo ste osporavali da DOKAP uopće vjerovatno ne ide… potvrđeno iz vlade da ste u krivu…
Govorite mjesec dana o cijeni u dokapu od 400,00 kn za SVE…opet ste u krivu…
Govorite mjesec dana da LKPC pada na vrijednost ispod 1 BV …opet ste u krivu…
koliko krivo prognoziranih blokada…evo samo u petak da se drzimo svježih.

(no ostaje nada da će te možda jednom nešto na LKPC i pogoditi..znate onu I ĆORAVA KOKOŠ pogodi….)

Meni bi osobno bilo neugodno s promašenih pretpostavki u samo mjesec dana na jednoj temi….radije bi se suzdržao od pisanja takvih gluparija.

Ne razumijem..kojima ne vrijedi LKPC a imaju ju..nek prodaju i pozdrav
Oni koji ju nemaju i tvrde da ju ne žele imati?! Kog vraga ste toliki borci za pad…(koji je vaš interes) – osim liječenja svojih kompeksa???
Oni koji ju imaju i vjeruju u nju neg se strpe …sve će se znati sutra i kad se klupko počne odmotavati.

No svima Vama koji pišete negativno i iznosite takve laži..(već sam pozdravio u postu u petak poimenice sve)… zamislite samo ovu tragediju?! ZAMISLITE SVOJU SRAMOTU ukoliko ste u krivu?! Kako ćete se pogledati u ogledalo?! ..Znam da vam neće biti problem ovdje samo otvoriti novi nick …

Zamislite u najmanju ruku vi ste jednako glasni kao imaoci ove dionice (iako ni plavi ni PETINA ne bi bili ni upola ovako glasni da ih ne provocirate svaki dan).. zamislite da pogriješite?! Možete si poimiti sramotu?! U tom slučaju em ste propustili ogromnu zaradu , em ste ispali smiješni. em ste ispali neznalice , em ste se obrukali…

Do raspetljavanja klupka lijep pozdrav

p.s. Dovoljno je pogledati kompleksase sto dijele ocjene i kakvo raspoloženje prevladava 🙂 i HVALA BOGU da je tako…jer VEĆINA nikad ne zaradi na burzi..

[/quote]
Pajdo ,na čemu si ti,koji su to prijatelji,i netočne stavke,da si pratio o čemu sam pričao prije nekoliko mjeseci ,puno manje bi izgubio.
Neznam o kakvom negativnom pisanju pišeš-dan prije skupštine nemaš dostupne informacije ,a tvrdiš da ih se krivo prenosti,što da se prenosi kada uopće nisu obijavljene.

Trebao si samo pratiti kada se zagovornici ukrcavaju i izkrcavaju u zadnjih godinu dana -to ti je raspon od 1200 do 1800 kn,i slijediti valove.


Sa 20000 kn Kinez, Amer, Njemac ili Rus može osnovati poduzeće sa sjedištem u RH.

Da samo što će alokaciju odrediti uprava, zajedno s Vladom, a neki sumnjiv investitor im baš neće biti po volji. Firmu ne mora dobiti onaj ko ponudi više, no može utjecati na veču cijenu u dokapitalizaciji.




Danas u Jutarnjem imaš listu potencijalnih lagača koji će se natjecati za dionice Luke Ploče u 2. krugu po principu tko da više:

1. klanovi iz Neretvanske doline
2. bosansko – hercegovački klanovi
3. Kinezi (koji su već poslali pismo namjere)
4. američko-turski konzorcij
5. njemačke kompanije
6. ruske kompanije
7. Ne piše u tekstu, ali je Pavlović u više navrata naglasio – domači mirovinski fondovi

Može li bolje?

lp

Naravno da moze. Nedostaju jos Tamasek, Norvezani, Arapi nazalost u ovom trenutku imaju druge prioritete. Klanovska zastupljenost je izvrsna, od videnijih fali jos samo KKK. Mislim, ako nisu dio ove Americko-Turske kombinacije.

Da se razumijemo LKPC je vrijedan asset. Jedino upitno je kratkorocna volatilnost usljed nezvjesnosti oko prodaje radnickih dionica.

Nisam siguran da je citiranje clanaka iz Jutarnjeg Lista efikasan nacin podizanja investicijskog sentimenta. Moglo bi postici suprotan efekt.

[/quote]

Pogledajete ova prva dva klana. Od njih mi se diže kosa na glavi. Čiji će oni kapital ulagat?
[angry]
[/quote]
Što je problem ako ljudi iz navedenih područja ulažu u Luku Ploče,nevidim razloga za zabrinutost,ako postoji mogućnost ,zašto ne,iako je ovaj naziv o klanovima malo pretjeran.
2)bosansko-hercegovački klanovi-osoba koja je ovo napisala nije bila u Hercegovini od 1990 godine .



Sa 20000 kn Kinez, Amer, Njemac ili Rus može osnovati poduzeće sa sjedištem u RH.

Da samo što će alokaciju odrediti uprava, zajedno s Vladom, a neki sumnjiv investitor im baš neće biti po volji. Firmu ne mora dobiti onaj ko ponudi više, no može utjecati na veču cijenu u dokapitalizaciji.
[/quote]

Htio sam reći da bilo koji strani investitor koji želi ulagati u LKPC može bez problema osnovati poduzeće u RH (mislim da je 20000 kn minimum osnivačkog kapitala). Naravno da ozbiljan investitor neće prilikom osnivanja poduzeća u RH ići sa najminimalnijim iznosom temeljnog kapitala.

New Report

Close