LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A mladi šef umirovljenika g. Hrelja u Saboru hvali mirovinske fondove kako su pametni i kako su na vrijeme počeli prodavati todex dionice…pa ovo je bolje nego.komedija koju sam mislio gledati dok nisam upalio Sabor.

ne tako stari članak…..

Dobit Jamnice rasla je najviše, čak 23 posto u odnosu na rujan 2015. godine, na više od 306 milijuna kuna dok je Ledo ostvario najveći iznos dobiti, a radi se o 336,4 milijuna kuna, što je 11 posto više nego u rujnu 2015. Zvijezda je pak svoju neto dobit na godišnjoj razini povećala za 15 posto, na 15,4 milijuna kuna. Premda i dalje posluje u minusu Belje ipak smanjuje gubitak, u prvih devet mjeseci ove godine iznosio je 38,4 milijuna kuna, odnosno bio je 17 milijuna kuna ili 31 posto manji nego u rujnu 2015.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Koliko ih ima u Saboru, lakše bi im bilo u kafiću raspravljati…

M_Opačić LateNightShow !!!

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Nemojte samo govoroti da je sada pravo vrijeme za kupnju.
Moje mišljenje je da Erste izlazi jer znaju nešto što drugi ne znaju…

PersJesus, 06.04.2017. u 00:36
Lalovac upravo objasnjava da je Hanfa morala zaustaviti trgovanje todex dionicama, dajući primjer Leda kojem je vrijednost pala za 60% te je, kaže nepravedno da će sada špekulanti zaraditi na kupnji jeftinih dionica dok država izmišlja kako pomoći.
Pet puta je naglasio kako će špekulanti zaraditi.
Šta je i on dioničar Leda pa druka :)

Vjerojatno. Isto kao što je imao (ili ima kredit) u CHF pa je potaknuo temu franak na štetu ostalih građana koji nisu uzeli takav kredit. Ne laje pas zbog sela nego zbog sebe. Nikako mi se ne sviđa taj tip.

Inače, je li Lalovac dioničar Leda, može se provjeriti u listi dioničara kod SKDD-a.

Pa sta onda ako ce špekulanti zaraditi?

Pa to i je draž burze.

Nadalje, sta nisu i fond manageri špekulanti koji spekuliraju da ce vrijednost LEDOa biti veća u budućnosti nego sto je sada ?
Oni za razliku od trejdera drže dionice par godina ali ne doprinose likvidnosti burze

Sve su to špekulacije.

Baš pravi guru kojeg vrijedi citirati, trgovao je ali virtualno, enough said 🙂

Vaš link …[/url]

Imao je papir na kojem bi napisao svoj navodni portfelj dionica. Krenuo bi sa sto kuna. Onda nas je svakog dana izvještavao p napretku. Na kraju je uvijek bio u dobitku. Stalno je govorio o tim ‘svojim’ dionicama, iako ga mi uglavnom nismo ništa razumjeli.

Ledo je bio kolateral za jako puno pozajmica: lombardi, repo transakcije, ostale varijacije na temu… Cijena dionice je pala pa je pala i razina kolaterala, a dobar dio onih koji su dali te pozajmice se odlučio prodajom kolaterala osigurati svoje plasmane. Da li nema novaca od strane Agrokora ili nema više povjerenja od strane onih koji su dali novce u konačnici je nebitno… Ne samo ovdje, nego i na ostalima, npr. lupetanja o preuzimanju na Belju

Ali iz neznanja, ljutnje zbog pretrpljenih gubitaka ili mržnje prema Todi nazivati sve špekulantima, prevarantima i sl. je već postalo smiješno. Još mi je donekle jasno da po forumu možeš svašta pročitati ali kada Lalovac iz perspektive ministra to govori onda se treba zabrinuti. Dok je dobro dobro je, kad nije neka Država sve zaštiti

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Lalovac upravo objasnjava da je Hanfa morala zaustaviti trgovanje todex dionicama, dajući primjer Leda kojem je vrijednost pala za 60% te je, kaže nepravedno da će sada špekulanti zaraditi na kupnji jeftinih dionica dok država izmišlja kako pomoći.
Pet puta je naglasio kako će špekulanti zaraditi.
Šta je i on dioničar Leda pa druka 🙂

Spomenuo je Lalovac i obveznice Agrokora. Zaboravio reci da ne kotiraju na ZSE i nisu pod ingerencijom Hanfe. A proziva Hanfu.

Nego za vrijeme koje vlade je Hanfa prestala biti neovinsa i potpala pod MFRH? Za vrijeme koje vlade je utvrdeno da Agrokor i RH djeluju zajednicki na Belju i na temelju kojeg pisanog traga?

U sabornici ih je bilo 10ak. Odlicno, svaka cast. Vrhunska rasprava.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Spomenuo je Lalovac i obveznice Agrokora. Zaboravio reci da ne kotiraju na ZSE i nisu pod ingerencijom Hanfe. A proziva Hanfu.

Ovo nisam ni vidio, stvarno su genijalci 🙂

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ali iz neznanja, ljutnje zbog pretrpljenih gubitaka ili mržnje prema Todi nazivati sve špekulantima, prevarantima i sl. je već postalo smiješno. Još mi je donekle jasno da po forumu možeš svašta pročitati ali kada Lalovac iz perspektive ministra to govori onda se treba zabrinuti. Dok je dobro dobro je, kad nije neka Država sve zaštiti

Bivseg ministra. 🙂
Pa sto je izjavio o burzi kad je zasjeo u fotelju ministra?
A nakon toga plasirao drzavne obveznice.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Sad čekamo Fić da i oni smanje kreditni rejting pa da ide Ledlara na 7000.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Pad Koncerna će imati negativan upliv na BDP a koliko ovisi o načinu kako i koliko brzo će se situacija riješiti.
A neke banke će trebati i dokapitalizaciju.
Čude me stoga oni koji a priori usmjeruju na ulaganje malih ulagača, ne mislim tu na špekulante naravno.

izgleda da je prekrcavanje završeno u protekla 2 dana, sad bi mogao oporavak cijene na bar 5000 kn

Ignore: KressoM, delux



Mislim da je netko pitao tko je kupovao ovih dana rezultat je malo zapanjujući

vidi prilog

Ne znam za vas, ali mirovinci su se poneli ovih dana tako sramotno, izgubili su i onaj zadnji trun povjerenja.
Zakucati naše mirovine, stvoriti paniku, sudjelovati u histeriji rasprodaje dionice Leda. Tko može više te likove doživljavati ozbiljno nakon svega, ne bi se začudio da u saboru ne počnu otvoreno pričati o oduzimanju njihovih ovlaštenja za rad.
[/quote]
Ovo bas i ne razumijem?
Ako su prodavali dionice LEDAsada iznad recimo 5000,6000,7000 kuna,sto su lose napravili ?
Zar je bolje da prodaju sada po 4000 kuna ili sutra nize po “tko zna koliko”!
Zar bolje ne stite udjelicare tako da unovce te dionice,ako smatraju prerizicnim dalje drzanje zbog nikakvog rejtinga,enormnih jamstava,prinudne uprave ,etc.?
Kada je dionica LEDA “pala na” 8000 kuna,mnogi su ovdje bili bjesni i optuzivali “mirovince”i prodavaoce i tvrdili “ne moze to vise dolje”!
Neki kao da ne shvacaju realnost i zive u nekom imaginarnom virtualnom svijetu!

komedija, zahtjev za stečaj zbog 9,5 milja kuna duga. mos mislit…

New Report

Close