LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Konzorcij za prodaju Mercatora prestao djelovati, kupac se i dalje traži

PXL
"Priča s Agrokorom je završena, a konzorcijski ugovor istekao",

Svoju neobvezujuću ponudu u visini 221 eura za dionicu Mercatora najpovoljniji ponuđač, hrvatski koncern Agrokor, i formalno je povukao 6. veljače, ocijenivši da realizacija posla zbog dugotrajnog postupka nije zajamčena.

(Hina/pd)

Znaći ništa od Agrokora?

Kakvo forsiranje bida [yawn]

lijepo …svih 10 na bidu iznad 6XXX ….dugo nije tak bilo ..


lijepo …svih 10 na bidu iznad 6XXX ….dugo nije tak bilo ..

Ja ne vidim niti jednoga [shocked], ili meni ili tebi ne radi gledalica


pošteno

Ono što ja mislim je da ledo vrijedi puno više i bez konsolidiranih rezultata..jednostavno, tvrtka koja je u 5 godina uduplala svoje kapital i rezerve, ne može biti trgovana na p/e 10

Onda će te sutrašnji Jutarnji obradovati, posebice druga i treća strana novina. 😀

Ako sam ispravno pročitao članak, Toda se prijeti preuzimaču da će Ledo, ukoliko ne ponudi pravu cijenu, završiti u rukama Podravke za 9000 kn po dionici.

http://www.podravskilist.hr/

Izašlo danas, nemaju online izdanje. Trabalo bi dati skenirat članak, uglavnom Toda traži 9000 kn po dionici…

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]

Targeti?
Meni je ovo premalo po 5 godišnjem grafu, to bi moglo barem do 9.5k a više od toga je 13-14k, što je u ovo vrijeme ipak preoptimistično.


Targeti?
Meni je ovo premalo po 5 godišnjem grafu, to bi moglo barem do 9.5k a više od toga je 13-14k, što je u ovo vrijeme ipak preoptimistično.

Ma po meni vrijedi daleko više, al dobro.. Pisali su i da bi država prodala ptkm za 350 milijuna kn, a danas već pišu o 500 milijuna.

Po meni Toda moze dobiti podosta više, al bumo vidjeli..Što ako se javi i nestle, unilever je vec zainteresiran i tako su pisali mediji da je cijena 500 milijuna eura.

evo citata
"Po nekim informacijama, Agrokor će sljedećih mjeseci sklopiti ugovor o prodaji Leda. Dio novca koji dobije prodajom Leda – od čega očekuje najmanje 500 milijuna eura, namijenili bi za smanjenje konsolidiranog duga i financiranje kupovine Mercatora."
http://www.index.hr/vijesti/clanak/delo-donosi-detalje-ugovora-agrokora-i-mercatora-te-otkriva-da-todoric-namjerava-prodati-ledo/588995.aspx

Naravno da posjedujem dionice leda i ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju leda

Jutarnji nije ni izišao, a već ga demantiraju. 😀

http://www.poslovni.hr/vijesti/todoric-ima-kupca-za-ledo-iz-inozemstva-ne-iz-koprivnice-199801.aspx

Ima li tko online izdanje jutarnjeg da vidimo članak o prodaji leda?
Ili , je li tko čitao sutrašnji jutarnji



Targeti?
Meni je ovo premalo po 5 godišnjem grafu, to bi moglo barem do 9.5k a više od toga je 13-14k, što je u ovo vrijeme ipak preoptimistično.

Ma po meni vrijedi daleko više, al dobro.. Pisali su i da bi država prodala ptkm za 350 milijuna kn, a danas već pišu o 500 milijuna.

Po meni Toda moze dobiti podosta više, al bumo vidjeli..Što ako se javi i nestle, unilever je vec zainteresiran i tako su pisali mediji da je cijena 500 milijuna eura.

evo citata
"Po nekim informacijama, Agrokor će sljedećih mjeseci sklopiti ugovor o prodaji Leda. Dio novca koji dobije prodajom Leda – od čega očekuje najmanje 500 milijuna eura, namijenili bi za smanjenje konsolidiranog duga i financiranje kupovine Mercatora."
http://www.index.hr/vijesti/clanak/delo-donosi-detalje-ugovora-agrokora-i-mercatora-te-otkriva-da-todoric-namjerava-prodati-ledo/588995.aspx

Naravno da posjedujem dionice leda i ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju leda

[/quote]

Koje dezinformranje, članak je od subota, 17.12.2011. godine.
Da li baš sve mora biti laganje?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!




Targeti?
Meni je ovo premalo po 5 godišnjem grafu, to bi moglo barem do 9.5k a više od toga je 13-14k, što je u ovo vrijeme ipak preoptimistično.

Ma po meni vrijedi daleko više, al dobro.. Pisali su i da bi država prodala ptkm za 350 milijuna kn, a danas već pišu o 500 milijuna.

Po meni Toda moze dobiti podosta više, al bumo vidjeli..Što ako se javi i nestle, unilever je vec zainteresiran i tako su pisali mediji da je cijena 500 milijuna eura.

evo citata
"Po nekim informacijama, Agrokor će sljedećih mjeseci sklopiti ugovor o prodaji Leda. Dio novca koji dobije prodajom Leda – od čega očekuje najmanje 500 milijuna eura, namijenili bi za smanjenje konsolidiranog duga i financiranje kupovine Mercatora."
http://www.index.hr/vijesti/clanak/delo-donosi-detalje-ugovora-agrokora-i-mercatora-te-otkriva-da-todoric-namjerava-prodati-ledo/588995.aspx

Naravno da posjedujem dionice leda i ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju leda

[/quote]

Koje dezinformranje, članak je od subota, 17.12.2011. godine.
Da li baš sve mora biti laganje?
[/quote]

A ne, izašlo je u jutarnjem listu, sutrašnjem…

a evo i novosti, kupac je izgleda ipak iz inozemstva

"Todorić ima kupca za Ledo iz inozemstva, ne iz Koprivnice

Agrokor je jučer opovrgnuo da pregovara o prodaji Leda Podravci, o čemu je javio Podravski list, a isti smo odgovor dobili i iz Uprave Podravke

Nije točna informacija da Ledo prodajemo Podravki, niti se o tome razgovaralo", poručili su nam u ponedjeljak iz koncerna Agrokor. Vijest da je vlasnik Agrokora Ivica Todorić ponudio Ledo Podravki bombastično je jučer objavljena u Podravskom listu, koji navodi i da za Ledo traži 260 milijuna eura ili oko dvije milijarde kuna. No, osim što je Agrokor demantirao priču, isti smo odgovor dobili i iz Uprave Podravke, iz koje poručuju da nema takvih pregovora.

"Ono što Podravka mora pod hitno napraviti je srediti proizvodni program i vidjeti na što će se fokusirati jer pojedini programi nisu profitabilni i rade samo da se održi zaposlenost u kompaniji", kaže nam sugovornik dobro upućen u poslovanje Podravke. On kaže kako je u ovom trenutku prerano govoriti o Podravkinim akvizicijama, a ako do njih i dođe sigurno neće biti velike poput Leda. No, Ivica Todorić navodno ipak ima kupca za Ledo, a šuška se da je to multinacionalka Unilever. Od nje, međutim, o tome nismo dobili potvrdu. I Nestle se interesirao za Ledo još devedesetih, pa je pitanje zanima li ih Ledo i danas. "Multinacionalke kupuju isključivo brend broj jedan na nekom tržištu ili eventualno snažni broj dva. Dakle, u slučaju prodaje Leda, interesa će sigurno biti. Upitno je hoće li kupci kojima je u fokusu interesa sladoled biti zainteresirani i za kupnju smrznute hrane i koliko je moguće u tom slučaju odvojeno prodavati ova dva segmenta kako bi se maksimirala cijena", smatra Željko Perić, konzultant i vlasnik tvrtke Caper. U dokumentima UniCredita, na koje su se pozivali slovenski mediji vezano za …

Cijeli tekst dostupan je pretplatnicima Poslovnog dnevnika."

http://www.poslovni.hr/vijesti/todoric-ima-kupca-za-ledo-iz-inozemstva-ne-iz-koprivnice-199801.aspx

New Report

Close