LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Iz široke palete Ledovih proizvoda odabrao sam neke za vas.
Proizvod koji trenutno najbolje ide bez premca je Rumenko.
Bojim se samo da će nakon ovog potopa, od Leda ostati samo Kolutići i krakovi,
a prosječni dioničar će ličiti na Oslić bez glave
[bye]

Ententinitis, svakom loncu poklopac. Post bez ikakvih argumenata kao i ovaj moj.

DOĆI ĆE NAŠ MEDO LEDO OPET NA 14 KEKA, SAMO DA PROĐE OVA KRIZA morala. za cca 8-12 mjeseci. tada će se odlučiti akumulirati uloženo i hooooop, ode goreeee na krov. kešovci će mi dati 1 a ledovci 100. Baš me zanima što će biti prosjek. [thumbsup]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Rekli bi ljudi "još malo pa nestalo".

[yawn]


Rekli bi ljudi "još malo pa nestalo".

[yawn]

cega?
ako mislis na prodaju, slazem se..
jos malo..

ako mislis na kupnju, vidjet cemo jel Dinkec i na 3600 stavio skrivaca, samo da prodju jos ova 4
[proud]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

mislim da dinkec čeka ipak dosta niže
3600/2

Postanite Eu-robovi

bit će ovdje opet tulum. baš me zanima kolko će prodaje ostati nakon što hrpa malih istrese velkima. Nije ovo IGH da ima hrpu dionica okolo. Glavnica raste, prihodi rastu, dobit raste, a dionica u opticaju sve manje i manje. baš me zanima kolko će ih pogodit recesija u 2009. kladim se da ne bu puno.

I'LL BE BACK

A po vama kolko vrijedi 1 dionica Leda?


Ledo je dionica kojoj recesija apsolutno ništa ne može. To je tvrđava bez konkurencije. Doslovno su protjerali Nestle i Unilever s ovih prostora u segmentu sladoleda i smrznute hrane. U sladoledima poptuno, u smrznutoj hrani nešto malo manje. Vjerojatno će im nešto pasti prihodi u 2009 u odnosu na plan iako je i to upitno. Onaj tko je jučer junački skupio 300 komada (o kako mu zavidim) jako dobro zna zašto je to radio. I da vam još nešto bude jasno. Jučer su mali prodavali velikome, jasno ko dan ako se pogledaju transakcije. Dakle smanjivao se broj dioničara i akumulira se. Kad se promijeni trend ovo nema šanse da ulovite na vrijeme jer će odletit 30% za 5 minuta jer će svi ovi koji su jučer ispuštali po 3800 htjet nazad kad osjete sigurnost, a FF se smanjio. Pri cijeni od 3600 (hvala prodavatelju, baš su mi dobro došla tih 2 komadića, ajd daj još malo…čekamo) PB je ispod 1,5 što je bezobrazno malo za vjerojatno najprofitabilniju firmu na ZSE (ROA, ROE) zbog specifičnosti proizvoda i tržišne pozicije, PE na razini godine 10 ili vrlo blizu 10. Dug vs glavnica debelo manji od 100%. Jak brand awarenes. Niska tehnologija koja ne ovisi o naglim promjenama trendova na tržištu tehnologija. Povijest (Snjeguljica 50 godina postojanja). Znači rade već 50 godina a i sljedećih 50 godina će radit to isto, nema zabune. Prihodi zagarantirani i nema boga da ih netko ugrozi. Pričitajte si knjižicu "kako to radi Buffet". Lako čitljivo štivo. Prema njegovim kriterijima ovo je _jedina_ dionica koju bi on sad pri ovoj cijeni kupio na ZSE.

A da se ti malo obrazuješ,nakon toga napravi usporednu analizu pa onda drukaj.amen

strvinar

Usporedna Analiza

ROE ROA NPM
LEDO 21,85 12,58 12,34
ZAPI 32,73 18,67 20,72

sada možeš komentirati tko je tu lider na tržištu.

strvinar

ROE ROA NPM
ATPL 52,50 25,90 40,38

UUU faco, ajde ti nama fino podastri po kojoj su stopi rasli prihodi ZAPI-ja u zadnjih 5 godina i imaju li prostora za rast. Hajde nam fino podastri informaciju o MSH ZAPI-ja u kategoriji piva i da li isti raste ili pada. Ja za Ledo znam. Znaš li ti za ZAPI?

Ulovio si se za jednu rečenicu iz mog texta koja je (sad vidim) pogrešna. Jer "vjerojatno najprofitabilnija" treba zamijeniti s "jedna od najporofitabilnijih". Ima li još što krivo u textu da ispravimo?

I'LL BE BACK


A po vama kolko vrijedi 1 dionica Leda?

nema točnog odgovora na takva pitanja. Od 100 ljudi svatko će reći drugu brojku. Po meni vrijedi minimalno 7.500 kuna.

I'LL BE BACK


ROE ROA NPM
ATPL 52,50 25,90 40,38

UUU faco, ajde ti nama fino podastri po kojoj su stopi rasli prihodi ZAPI-ja u zadnjih 5 godina i imaju li prostora za rast. Hajde nam fino podastri informaciju o MSH ZAPI-ja u kategoriji piva i da li isti raste ili pada. Ja za Ledo znam. Znaš li ti za ZAPI?

Ulovio si se za jednu rečenicu iz mog texta koja je (sad vidim) pogrešna. Jer "vjerojatno najprofitabilnija" treba zamijeniti s "jedna od najporofitabilnijih". Ima li još što krivo u textu da ispravimo?

Ti opet mješaš kruške i jabuke, kakove veze ima brodar kojeg si naveo i prehrana? Nemoj zaboraviti da ZAPI isplati svu dobit u dividendu.Pokazatelji FRNK u posljednjih 5 godina su daleko bolji od LEDO,to je još uvjek sezonska roba,zato treba usporediti godišnje pokazatelje u istom sektoru.
Sve to imaš na Dioničkom portalu u rubrici sektorska analiza.amen

strvinar

New Report

Close