LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo malo novosti o gazdi: AGROKOR Ivice Todorića ušao je uži krug kandidata za kupnju ruskog trgovačkog lanca Lenta, sa sjedištem u Sankt Peterburgu, javlja Poslovni dnevnik. Od 13 pristiglih pisma namjere natječajno povjerenstvo u završni krug primilo je četiri ponude među kojima su navodno tri europske i jedna američka. Službeno nisu objavljena imena zainteresiranih, kao niti tvrtki čije su ponude ocijenjene najboljima.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/agrokor-u-uskom-krugu-kandidata-za-kupovinu-ruskog-trgovackog-lanca/397380.aspx

[thumbsup]

11.8.2008. top 10(promjene u zadnja 2 tjedna):
1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.595 4,81 Skrb. račun – 41
3. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 4.821 2,19 Osnovni račun
4. HPB D.D. 2.725 1,24 Skrb. račun
5. PBZ D.D. 2.669 1,21 Skrb. račun + 4
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.433 0,65 Skrb. račun – 10-etak komada
7. BAHOVEC SREČKO 1.162 0,53 Osnovni račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.057 0,48 Skrb. račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 454 0,21 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 452 0,21 Skrb. račun
Ukupno: 90,37

E sad, nije mi drago što smanjivaju zaba skrb.rac.(2. i 6.) ali možda prodaju svojim mirovinskim fondovima… pod br.10 je pbz investor i on upadne pa ispadne iz top 10 ovisno o malim ulagačima..
cijena ne mrda od 11 000 kn i slabi prometi tj.gotovo se ne trguje…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

50,

muči me vlasnička struktura u top 10 koji su stavili u izvješću na 30.6.2008.:
broj 2.zaba d.d. zbirni 26 628 ili 12.09 % ???!
u sda pratim promjene i znam da je pod 2.ZB global i ZB aktiv sa 10 634 komada a sve ostalo može stati u top 10… Dakle, da li je to neka greška ili je tu sad uključilo i sve male dioničare koji trguju preko zabe i možda mirovinske fondove (zatvorene, obvezne, dobrovoljne) AZ tj zabe ?!

sada br. 2 ima 10 595 komada leda a u izvješću stoji kako sam naveo—zna li itko zašto?
slaba trgovina na burzi ali i na forumu nema komentara…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

evo da postam novosti—letargično na tržištu, na ledu pogotovo…

http://www.seebiz.net/poslovanje/kompanije/superbrands-priznanje-za-ledo-doo-citluk

Superbrands priznanje za Ledo d.o.o. Čitluk

Napominjem—već neko vrijeme se ne proizvodi sladoled GOOL i LOPTA a zalihe su gotove(izvor vlasnik trgovine) te se ne može više naručit! zatim, zbog previše posla ne uspijevaju na vrijeme isporučiti robu—bilo jednom tjedno a sad ako uspiju u 10 dana uzeti narudžbu i dostaviti… e sad, nadam se da će se to osjetiti i u izvješću trećeg kvartala…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

-bilo jednom tjedno a sad ako uspiju u 10 dana uzeti narudžbu i dostaviti… e sad, nadam se da će se to osjetiti i u izvješću trećeg kvartala…
[/quote]

Točno,sladoled se prodaje ko lud,malo malo pa mi isprazne škrinju

Zanimljivo – sad je udarna sezona za Ledo a potrgovana jedna dionica.
Trebat će strpljenja….

Ne znam je li tko spomenuo ali tek toliko da znamo kamo ide naš novac ..Srbija- Frikom kojeg je isfinancirao , opremio Ledo ,Ledo zaposlenici i Ledo stručnjaci (a ledo nije vlasnk) upravo preuzima 70% udijela u ;

Nova sloga se, pored toga što poseduje fabriku mineralne vode, bavi skladištenjem i preradom poljoprivrednih proizvoda. Poseduje i vinski podrum sa destilerijom i punionicom pića kapaciteta sedam hiljada tona, sušaru i fabriku začina, čajeva i zrnastih proizvoda.

posjedujem više od stotinjak ledo-r-a i već mi je pun kufer nekih stvari.


Zanimljivo – sad je udarna sezona za Ledo a potrgovana jedna dionica.
Trebat će strpljenja….

Sada se trguje LEDO sladoledom, a ne dionicama.

Želim biti bik, ali sam još uvijek tele.

zadnji komentar o Ledu prije pet dana …. di su nestali svi fanovi i optimisti koji vjeruju u ovu dionicu?? Možda se sprema neki novi pogon za Rusiju ! [cool]

Svi su tu ali cekaju se bolji dani – FI za 3Q i vijesti da li ce Agrokor uspjeti u Rusiji pa da to ponese sve Todine dionice. Trenutno nam iz USA dolaze lose vijesti, zahladenje USA/Rusija te povecanje cijene nafte, FI za 2Q nije bio dobar koliko su neki ocekivali, posljedica svega toga je da su prometi mali – nitko ne kupuje, a oni koji imaju ovu dionicu znaju da vrijedi puno vise pa ne prodaju. Ovdje treba biti strpljiv jer dionica nije previse osjetljiva na ova skakanja gore-dolje Crobexa pa joj i cijena puno ne varira, a dolaskom 3Q trebala bi se opet vratiti na vise razine.

OPTIMIST I FAN LEDA se smatram pa se javljam… Kolega "tycoon76" je sve dobro konstatirao…
ja sam osobno bio na godišnjem ovaj 8.mjesec pa sam se odmarao od svega i nisam se puno javljao…
danas, jak pritisak na bid i cijena se odvojila od 11 000 kn i krenula nizbrdo…

problem je i u Zb Aktivu koji zbog smanjenja imovine i isplate udjela prodaje dionice u posjedu(najviše u Hrvatskoj)—zasad su prodali oko 50 komada leda a morat će još koji komad…
Loše vijesti iz svijeta se reflektiraju i na ledo.. Premda, firma Ledo po meni ne osjeća posljedice krize, bar što se tiče poslovanja tj. nadam se da će se to i vidit u izvješću 3.kvartala..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


Ne znam je li tko spomenuo ali tek toliko da znamo kamo ide naš novac ..Srbija- Frikom kojeg je isfinancirao , opremio Ledo ,Ledo zaposlenici i Ledo stručnjaci (a ledo nije vlasnk) upravo preuzima 70% udijela u ;

Nova sloga se, pored toga što poseduje fabriku mineralne vode, bavi skladištenjem i preradom poljoprivrednih proizvoda. Poseduje i vinski podrum sa destilerijom i punionicom pića kapaciteta sedam hiljada tona, sušaru i fabriku začina, čajeva i zrnastih proizvoda.

posjedujem više od stotinjak ledo-r-a i već mi je pun kufer nekih stvari.

Ovo što ste konstatirali je točno ali možda u nekoj bližoj budućnosti će dobit i Ledo postotak vlasništva(nekih 10 %) nad Frikom-a(ovo je moja pretpostavka i nemam nikakvih indicija da bi do toga i moglo doći)!
Činjenica jest i da frikom prodaje ledove proizvode i uvozi ih(bar neke vrste sladoleda) iz Hrvatske—dakle, surađuju i plasiraju proizvode preko frikoma na srbijansko tržište… Bitno je da je ledo prisutan u cijeloj regiji i značajno im raste prodaja u inozemstvu te njihova poduzeća u inzomestvu(BiH,Slovenija i Mađarska) ostvaruju nadprosječan rast prihoda tj. profita…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

New Report

Close