KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prvo stecajno rociste zakazano za 30.04.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Jel`to opet nešto laprdaju u Saboru što se neizravno tiče staklenika ili netko hoće zavrtiti još jedan krug 5 do 12 ? [emo_zacudjen]

ako misliš izaći, definitvno treba potegnuti 150-200 komada po asku, i nadati se sljedbenicima, pa onda prosuti….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

DAN PRIJE,

veća,manja,veća,manja,veća,manja…….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

29.04.2015 14:16
Prvi kvartal 1Q., revidirano, nekonsolidirano, 2015. godina.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=KSST-R-A
FINA je 04.03.2015. podnijela prijedlog za pokretanje stečajnog postupka, a dana 01.04.2015. godine Trgovački sud u Splitu pod posl. brojem St-19/2015 je rješenjem pokrenuo prethodni postupak radi utvrđivanja uvjeta za otvaranje stečajnog postupka. Ročište za utvrđivanje uvjeta je zakazano za 30.04.2015. god. Dakle, stečajni postupak je pokrenut, ali stečaj nije otvoren (stečaj će biti otvoren kada stečajni sudac donese rješenje kojim se otvara stečaj).

Na dan 24.04.15. štrajk još uvijek traje, a neisplaćene su sljedeće plaće:
1. Polovica Plaće sa svim davanjima državi studeni/14
2. Plaća sa svim davanjima državi prosinac/14
3. Plaća sa svim davanjima državi siječanj/15
4. Plaća sa svim davanjima državi veljača/15
5. Plaća sa svim davanjima državi ožujak/15

 Štrajkom koji traje već šezdeseti dan i odnosom štrajkaškog odbora prema poslovima koji se moraju provoditi, u štrajku, napravljena je katastrofalna šteta u smislu propadanja 70% proizvoda koji su došli na berbu jer Društvo nije moglo na vrijeme podmiriti zahtjeve kupaca u smislu isporuke tražene robe koja je u takvim uvjetima propadala u staklenicima.
Štrajkaški odbori bili su stava da neće saditi već pripremljene i uzgojene presadnice rajčice i paprike tako da su sve presadnice koje su bile dovedene u stadij sadnje propale u 100% iznosu.
Na ovaj način stvoreni su uvjeti za prestanak proizvodnje Društva čime je preskočen proljetno ljetni turnus sadnje i berbe što zapravo znaći i konačan prestanak proizvodnje Društva koje je proizvodilo kvalitetno povrće i bilo značajan proizvodni čimbenik na području tržišta RH.

Je li bilo ročište?

Nije bilo ročišta zbog “bolesti” Paladina. Sljedeće ročište 20.5. Uskoro

Koliko placaju kubik vode, ne bi ni ja zaljevao. Predlazem da posade aromaticne trave, njih se ne mora polivat, a ni brat. A bit ce i paladinu za caj.

Za danas je bilo zakazano rociste u 9,30 i odluci o pokretanju stečaja. http://sudovi.pravosudje.hr/tssp/img/File/RASPORED/Referada_12_Pasko_Bacic.pdf

Uskoro ce se znati kako je to završilo. Možda netko već zna???

90 miljona kuna duga.Nes ti. Prodas 9 miljona kila salate po 10 kuna i otplacen cili dug.

http://slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/286160/Default.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kad sam rekao da će cijelom obalom i Hrvatskom niknuti šatori, nekima je to bilo smiješno.

Kad ljudi počnu ih postavljati po cestama i mostovima, biti će zgodno.

Policija ih ne smije ukloniti (vidi Savsku).

Vaš link …

Ja mislim da je ovaj podatak od 90 miljona kuna gubitka i vise nego smo ocekivali. JEdnom je kolega Vlado to objasnjavao kako gubitak nije dug i da je gubitak u biti najbolja stvar za potencijalne investitore. Izgleda da je Paladino dobro jedrio u tom smjeru jer za napravit gubitak od 90 miljona stvarno trebas bit umjetnik i sad mirno ceka taj tip investitora da pobere plodove svoga rada.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ako oni prodaju kilo salate nekom po 10kn, onda bi mogli i kilo zeljeza po 20kn.
Menadment se za to doskolovavao na racun staklenika, pa neka pokazu znanje.

http://www.glas-slavonije.hr/262632/7/U-beljskom-stakleniku-u-prvoj-godini-proizveli-28-milijuna-kilograma-grapolo-i-beef-rajcice

Ovaj članak dokazuje kako treba gospodariti s stakleničkom proizvodnjom ….. po ovim parametrima u staklenicima na lokaciji Knežine (imaju oko 120 000m2) moguće je proizvesti više od 7 milijuna kila poma
Što se tiče tvrdnje direktora KSST-a da mu staklenici nisu pogodni za tu vrstu proizvodnje zbog potpora unutar staklenika….. obavio sam razgovor s voditeljem koji kaže da potpore nisu nikakav problem……. najbitnija stvar je visina koju staklenici na Knežinama imaju (oko 6 metara)…… jedini problem koji može biti je da se krovna konstrukcija ojača ako je potrebno …..jer se stabljike rajčica pridržavaju s krovne konstrukcije …..

Grozno je ovo što se radi s KSST …..
Imaju li savjesti…

DAJ PET !!!

Vi bi ulagali! Firma najbolje izvjesce ima kad nitko nista ne radi. Do sada se svaka investicija tamo pokazala kao propast. Kolega ima plastenike i samo jedan sloj najilona. Rajcicu sadi na klasican nacin i ima prihode skoro kao staklenici.

New Report

Close