KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vrijeme je bitan faktor.

Ode firma u stečaj, stečajni lijepo otpusti radnike, počne legitimno rasprodavati poželjnije parcele da se namire vjerovnici, upisani prepišu na sebe, podobni eventualno dobiju pogone u podnajam, a on lijepo s par pomoćnika do kraja života isplaćuje plaću sebi a sve u ” traženju najpovoljnijeg kupca”.
I sve po zakonu, a mi s naših 16000 čekamo.
Primjer je traženje strateškog od strane Paladina, oglasom u Modroj Lasti..

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Sjećam se TNSA kao da je bilo jučer…greškom sam dao nalog na prodaju umjesto na kupnju, nekih 15ak komada, cijena je bila oko 1300 – 1700, pojeo sam si mudo , ali do kraja dana pala je na 1000….imao sam sreće.

Sjećam se i VLDS… Skipao 13000 komada od 11 do 7… Gubitak, nekih 30k kn… U ovoj situaciji to je sada dobitak od skoro 90k kn… Dionica više nema vrijednost…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

A na koji rok ste zacrtali ovo Vase ulaganje u staklenike. Da li dugorocno ili kratkorocno?

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



svima bi bilo najbolje da se povuku na bid 50 kn, kad se nakrca ekipa ,onda vucite do 200 kn.

kakvih crnih 200 kn!?
tebi još uvijek nije jasno da je otvoren stečaj nad KSST?
da će dionica biti isključena iz sustava SKDD-a?
da će uskoro biti delistirana sa burze?!?
[emo_zacudjen]
[/quote]

krivo ste razumjeli post.

nemam dionice KSST ,i ne mislim ih kupovati , do priopćenja što će biti sa žalbom na prijedlog FINE .

ako se pokrene stečaj onda je gotova stvar , ako se nađe neki modus da se krene drugim putem , treba vidjeti.

a promatrajući i trgovanje , nije teško neprimjetiti da će cjena nastaviti sa padom ispod 100 kn.



U stečajnom postupku da će netko dati 500 Kn po dionici?…

Mozda bas nece 500,ali dat ce koju kunu prije delistiranja. Eto i DIOKI se sad stabilizirao na 2,07 kuna. I nitko ne da ispod te cijene.
[/quote]
Neće dati ništa ako dođe dodelistinga jer u delistiranju kupac dionica je KSST.
Sa kojim novcima će se to platiti.Najprije treba namiriti prioritetne tražbine,pa porezne obveze,pa dobavljače.
Dakle,vi smatrate da će se prodajom zemljišta ostvariti neka crkavica iznad
zaduženja.Slićno razmišljate kao i ja.Razlika je što ja smatram da bi ta crkavica trebala biti višestruko veća od sadašnje cijene.
Koliko vi smatrate da će to biti????

@Lopina
Zasto navlacite ljude da gube novac?
DKVS is to tako!



@Lopina

Zasto navlacite ljude da gube novac?
DKVS is to tako!

DKVS je nakom procjene stećajne imovine imao BVPS -3xx kn po dionici.
A prije toga BVPS je bio isto toliki ali suprotnog preznaka.Normalno da sam
zastupao DKVS na 30 kn i u padu do mislim 7 i sve do rasta do preko 30.Ali kada je
objavljeno da je imovina ispod nule zašutio sam kao riba.
KSST je prije pet godina procenjen po cca 7.000 kn i po toj cijeni je raspisan
natječaj.I neki su uletili i po 5.000 kn.E to je bila prava prevara.Ista imovina,isti biznis,slične okolnosti.Jedina razlika je da bi imovina
trebala biti revalorizirana na preko BVPS od sadašnjih 1.720 kn.
A cijena 1xx.
Zašto bi to bila navlakuša.Ne ovo je idealna prilika za špekulativni ulaz ili
prilika za smanjenje prosječnog ulaza za kupce od 200 do 5000.Naravno,da treba
KSST staviti u crvenu zonu,tj u rizičnu dionicu u koju ne treba ulagati više od
5% cjelokupne imovine.Jer tko sa državom tikve sadi o glavu mu se razbijaju.
U KSST postoji dvostruki rizik s obzirom da je država i vlasnik 82%,a i vjervnik
u većem postotku od toga.

Ne dajte svoje papire po ovim cijenama!!!!!!

Neće dati ništa ako dođe dodelistinga jer u delistiranju kupac dionica je KSST.
Sa kojim novcima će se to platiti.

ma molim te lijepo, zašto bi neko morao uopće kupiti dionice nakon delistanja, a poglavito, zašto bi to trebao biti KSST ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Kako god, ali kao što vidimo dionica više nema, tko se mislio olakšat, već je to obavio, mislim da će odbijanac biti malo žešći.

e neka si nam prodao u petak

Biti će još samo dva dana gadno, kada bude službena objava otvaranja stečaja, onda se hvata pravo dno. Mislim da ispod 50 kuna nebi trebalo nikako.

1.
CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
84.683 74,55 Zast. račun
2.
CERP (38083028711)/DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU (94819327944)
4.051 3,57 Zast. račun
3.
CERP (38083028711)/HZMO (84397956623)
3.235 2,85 Zast. račun
4.
VODOVOD I KANALIZACIJA D.O.O.SPLIT (56826138353)
1.992 1,75 Osnovni račun
5.
AJDUKOVIĆ MATO (36931547986)
1.194 1,05 Osnovni račun
6.
KAURINOVIĆ ANTO (89878701268)
600

0,53 Osnovni račun

7.
VRLJEVIĆ DAMIR (23940572166)
385

0,34 Osnovni račun

8.
JURIĆ ZORAN (89802654910)
380

0,33 Osnovni račun
9.
TESKERA MIŠO (61467721901)
366 0,32 Osnovni račun

10.
ŠPIKA DRAGICA (33368872711)
294 0,26 Osnovni račun
Ukupno: 97.180 85,55

sjaho Kurta, uzjaho Murta….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


jeli prodavao top 10, vidjet će se tek drugi tjedan, ali po količinama i načinu, siguran sam da su kratili . U stvari, od 16000 dionica trguje se sigurno sa 12000, a 4500 koje su dodjeljene braniteljima, pitanje je gdje su.

Dosta se komentira o čvrstim rukama, ali , mislim da je bitnije to što nema kupnje, a svakom prodajom još se više ruši cijena.

Vjerujem da ima pojedinaca koji još nisu shvatili , ili ne prihvaćaju vrlo vjerojatni scenarij, ali velika većina koja nije uspjela izaći do sada, u stvari nada se kupcima po cijenama ne 700 kn ( koje su pred par tjedana bile "početne" ), već bi im i 200-300 bilo super.

Samo, ispod 200 kuna prodano je 1400 dionica, pa dotičnim kupcima prodaja po 200 donosi zaradu, dok ostali i dalje upisuju minus..tko će lakše prodati ako se ikada okrene trend?

A vrijeme sigurno nije na strani dioničara. Glavno je pitanje, na koje mi nitko još nije odgovorio :

U slučaju stečaja, koja su prava malog dioničara s 0.x % dionica,
Kako može upravljati s kapitalom, pa da se lijepo udruže i svih 16000 glasova?


7. KRAMAR IVAN 400 aut
7. VRLJEVIĆ DAMIR 385 in

Ako ne bude stečaja onda ide ponovni nikakav rast prihoda, rast duga, daljnje uništavanje firme, neisplata plaća itd itd. I tako u krug. Sve to bi trebalo snažno povećati cijenu dionice

Ka šta je PSN bila ruganje zdravom razumu tako i stečaj …… lako moguće da su gospoda iz CERP ,DUDIA zaboravili na KSST ….. naime firma je pod min. poljuprivrede i direktor Pladine komunicira s minstarstvom a ovi nisu CERP obavjestili ….. vjerojatno će ih sud izvjestiti da se izjasne o mogućem stečaju ….
Moglo bi bit pranja …

DAJ PET !!!

New Report

Close