KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bez brige crudeoil
cini mi se da Frankie zna znanje i poprilicno si je snizio jos jedan ulazak danas 🙂

Nije prozirno. Meni navlacenje nije cilj. Da navlacim mogao sam tu pisat hvalospjeve i stat na prodaji,ali i sami vidite kako ja prodajem. Prodao sam i rekao da sam prodao,kao i uvijek i kao sto kazem i kad kupim mada tesko da cu s ovim riskirat ponovno ako cijena ne bude ispod 400. Ovdje su cijelo vrijeme price o brdo te zemlje,a svaki podatak koji ides provjerit ispadne da je netocan i u biti samo si oduziman vrijeme provjeravajuci nebuloze. Ponovno kazem oni imaju dvije cestice na brniku morao bi sad opet kopat u svojim bijelim knjigama i obje su bile pod ovrhom radi se o oko 1700 m2 za obje ako se ne varam.A ovi hektari na Brniku prvo ne znam gdje bi bili,a evo i zemljisne knjige pokazuju gdje su. Ali nije ni bitno. Sretno sa privatizacijom,prodajom i slicno i drzite se onoga sta je napisao vrli direktor u PSN.Ne slusajte mene jer ja se drzim vlasnickih knjiga.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kolega trazili ste potvrdu cestica ja sam vam je poslao…Kupili ste po 400..prodali po 525..super..Koga briga.
I sta ste se ulovili Brnika…?..Knjizno katastarski odjel je zaista jedna institucija u koju se treba pouzdat..pa njima su knjige jos od austro-ugarske…ok..nije ni vrli direktor od povjerenja..ali sluzbeno se ocitovao i dokument predao sudu…Brnik je u planu psn-a i da nije..Sta je sa Resnikom..Sta je sa Knezinama..Vrijedi li sve skupa 5..10..30 mil eura..ili kunu..Tko to zna..?..Ako bude prodaja zemljista preko oglasa prodavat ce se samo cisto vlasnistvo i znat ce se tko prodaje i po kojoj cijeni. Ako prodje psn po planu raspolaganja drzavnom imovinom Staklenici kompletni idu na bubanj..pa tko voli nek izvoli.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Pa u sto se pouzdat?? Tuzili su vlasnickom tuzbom i popusili spor pravomocno. Znaci oni se makar na tih 7500 m2 nikad nece uknjizit.To je od RH. Ali ako ne vjerovat tim knjigama i pravomocnim presudama u sta onda vjerovat?? U ono sto nam kaze premijer?? AJde nemojte me nasmijavat.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Pored toga nisam se ja samo Brnika uhvatio. Prethodno smo prije nekih godinu i po, dvi dana razlozio citavo “vlasnistvo” svega po kastelima,resniku i knezinama.Isto pola pije pola Sarcu daje. U biti vise Sarcu daje nego sta pije,ali nema veze.Sretno. To je sve sta Vam mogu reci. Ako padne ispod 400 mozda ponovno kupim 50tak komada i to je to.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Pustite Frankie-a
ide mu sjaju ovaj druk na dolje i neka nastavi
ja isto cekam na 400 da jos ukrcam jer petak nam je blizu. Moze sporiti o svemu do tada sva misljenja koja je iznio su u redu ali ako se psn usvoji znamo kako ce se to odraziti i na cijenu…

Nemam puno vremena ovo elaborirat ali ko ima oci vidit ce.Sto zemljisnik u Kastel Luksicu sto ovaj u SPlitu sve ide pod Ovrhu. Nadalje 62.-67. za parcele u Luksicu katastarsko vlasnistvo. Nadalje pogledajte ovo sto je zemljisno knjizno vlasnistvo od 1-61.Pa pogledajte koliko tu ima svega. Pogledajte svaki ZK,teretovnicu i plombe. I je isplati se. Samo cu nastojat na brzinu pregledat ovo sto je u Splitu.A dolje vam se ono OVR 1417/2014 zove ovrha i vodi je jedna krasna mlada sutkinja. Jako agilna i sposobna. mr.sc. Ivana Erceg Curic. Dugo se borila da dojde tu gdje je i nekoliko puta je bila bajpasirana,ali eto znanje je na kraju pobjedilo.Najinteresantije mi je sto DORH naplacuje trosak od 100 tisuca kuna po odvjetnickoj tarifi. Ovo jos nisam vidio nikad.Znaci oni su isto valjda clanovi odvjetnicke komore. Prestrasno.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Nadjite radje kolega nekog od vjerovnika tko ima pravo glasa na psn i prisustvovat ce istoj pa da nam bude ” veza” ..to dali je sad cijena 400 ili 500…manje bitno.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Neusporediva situacija jučer i danas. Zašto? Smatram radi ljudske psihe – veliki nalozi na kupnji pogurali su dionicu gore. Mali se odmah postavljaju ispred velikih naloga ili skidaju po ask-u, pa cijena bježi.

A na osnovu kojih informacija? Što smo saznali u petak, kada su dokumenti vezani uz PSN i ročište objavljeni, a da nismo znali u četvrtak ili posljednjih mjesec dana? To da će ročište biti za tjedan dana i nije i ne bi trebala biti nekakva odskočna daska, jer se na to računalo i prije (samo je točan datum bio nepoznat). Druga je stvar što je objavljena dokumentacija nagodbe, ali ona je u pravilu revidirana jedino u otpisu dugova malim vjerovnicima (70%). Ostalo je isto, eventualno se spominje prodaja po lokacijama, ali to i nije baš pozitivno (raščetvorenje zemljišta), a čak je i to poznato od ranije.

Dakle, zašto je onda dionica naglo skočila? Sigurno je jedino da čim izađe nekakav dokument na ZSE (a da nije jasno negativan), ljudi to ne čitaju s pozornošću, niti previše promišljaju realne posljedice, nego vide tuđe velike naloge na kupnji i krenu skidati s prodaje.

Je li to pametno, zaključite sami.

Zadnji put kad je cijena naglo rasla – nakon objave natječaja za “strateško povezivanje” (još uvijek ne vjerujem kakvu priču su nam prodali) – cijena se barem imala na osnovu čega održavati. Kad partner, naravno, nije pronađen, cijena odmah dolje za 50% u jednom danu! Kako je onda sada tako narasla, kad nije objavljeno ništa specijalno? Odnosno, ako je netko vjerovao u prolaz PSN-a, mogao je skupljati mjesecima po 300+ kuna, a ne se zaletavati na običnu objavu ročišta i plaćati 450-500-550 kuna. Zar ne? Gdje je u tome logika!?

Vjerujem da je dosta malih kupovalo nešto sitno komada ispod 400 (svi su imali prilike vidjeti kako dionica na svaku informaciju leti 50% u vis), pa bi sada da se istresu za duplo, jer znaju da će vrlo vjerojatno biti prilike za – kako bi kolega Frankie rekao – ponoviti krug.

@fender …jel ti stvarno misliš da cijene na zse-u odgovaraju stvarnoj cijeni koja odražava vrijednost pojedini tvrtki
Koja bi po tebi cijena KSST R-A odgovarala realnoj vridnosti tvrtke

DAJ PET !!!

Tako je, a cijena KSST ce uskoro biti tamo gdje dugo nije
ali moram priznat da sam i ja htio da dode na 450 da ulovim taj vlak mozda jos zadnji puta

Znaci ajmo na Brnik ZU 4683 pusiona jer to je vlasnistvo RH.
ZU 12198 spor glede vlasnistva parcele od 277 m2,ali dobro u tom ZK je 4700 m2 vlasnistvo.Ali opet postoji zalog Vodovoda od 6775000,00 kuna iz 2006 te 6630000,00 kuna iz 2012. Znaci dug u grubo 2 miljona evra plus zatezne kamate.
ZU 12304 cestica od 1012 m2 Na temelju Rješenja o ovrsi Trgovačkog suda u Splitu br. Ovr-175/2011 od 21. veljače 2011. godine, zabilježuje se pokretanje postupka ovrhe na nekretnini označenoj kao čest. zem. 2533, vlasništva ovršenika Kaštelanski staklenici d.d. Kaštel Štafilić i baš utvrđenjem vrijednosti iste, njenom prodajom i namirenjem ovrhovoditelja Euro-brod d.o.o. Slavonski Brod iz novčanog iznosa dobivenog prodajom.
ZU 12679 cestica od 1159 m2 kao sto sam napisao nije od staklenika
ZU 20106 cestica 1523 m2 nije od staklenika pripada obitelji Kovacevic i Zuljevic.Bio je spor na nekretnini ali postoji plomba da se zabiljezba spora brise.
ZU 20090 nekoliko parcela ukupne povrsine 12715m2 vlasnistvo staklenika zabiljezba spora tuzitelj Cestar i jos jedna zabiljezba spora za koju ne vidim tuzitelja.
ZU 20358 cestica povrsine 1451 m2 vlasnistvo obitelji Zlendic i Beros
ZU 4286 vise cestica ukupne povrsine 24588 m2 vlasnistvo Vinka Samardzica i vlasnistvo je preneseno na njega sa staklenika temeljem duga od nesto viase od 2 miljona kuna.Z-7039/2012
Znaci sad imate sve na Brniku pa podvucite crtu sami od onih 44000 m2.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Znaci sad kad to znamo za dionicu je ok dat 400 kn ali 500 je previse ?..ma samo spekulirate kolega i bas vas briga za staklenike..ali ok..to je pravo svih nas na burzi..uostalom tu smo radi zarade ne iz ljubavi za firmama.
A sto se tice zemljista..Pa upravo vam to i pise u psn-u da se razlucni vjerovnici..znaci upsiani pod raznim teretima…vodovod..drzava..vinko (dobro se taj naplatio od naseg vlasnistva)…naplate prodajom koju ce oglasit staklenici a ne ic oduzimanjem imovine tj sudskom prodajom. Pa sama drzava ima upis na sve cestice staklenika….po tome znaci da staklenici nemaju nista. Upravo zato je vazna ova prica sa psn-on jer se od min fin trazi da povuce sve upise..odrekne se razlucnog prava i krene u prodaju radi naplate. Naravno da na to nitko od njih ne mora pristat..moze sve otic u stecaj..i onda rasprodaja pa sta ostane ali po drugim prinicipima…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

A ne die to bas tako. Znaci ja ti skinem ovrhu,a ti sutra prodas parcelu i propijes pare. Za ovu Vinkovu fetu je ja mislim kasno. Upisana je na Vinka koliko vidim.Nije lose. Deri Vinko kad mozes hebe ti se.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



@fender
…jel ti stvarno misliš da cijene na zse-u odgovaraju stvarnoj cijeni koja odražava vrijednost pojedini tvrtki
Koja bi po tebi cijena KSST R-A odgovarala realnoj vridnosti tvrtke

Nipošto, rijetko koja tvrtka ima realnu cijenu dionice na ZSE. To nije tajna. Samo je pitanje koja će tvrtka svoju stvarnu vrijednost i pokazati/realizirati na burzi. A to je sasvim drugi diskurs od onoga na koji se vi ovdje pozivate.

Dosta dugo sam na ovoj temi i slobodno pronađite moje prethodne postove. I dalje ne tvrdim da KSST nema vrijednost, ali je upitna spremnost (i sposobnost) države kao većinskog vlasnika da ju aktivira (a do toga može doći jedino prodajom, tj. privatizacijom poduzeća).

Ajmo ovako, bez obzira što smatram da je ovaj rast bio sve samo ne osnovan (jer sve bitne informacije poznate su bile i prije prošlog petka kad je dokumentacija objavljena na ZSE), pretpostavimo da PSN 100% prolazi ovaj petak. Što je sljedeće? Prodaja? U redu, ali kada? Država nagovještava prodaju RIZ-a već 2 godine, pa ništa. Sastavljanje natječaja za IMZV trajalo je godinu dana. Eventualno su hoteli došli relativno brzo u bubanj, ali svi znamo kako je to prošlo (i kako prolazi). Što je, dakle, jamstvo da će KSST odmah po okončanju nagodbe završiti u bubnju? Ako nisu bili sposobni realizirati prodaju “čišćih” i jednostavnijih poduzeća, kako će onda izgledati natječaj za Staklenike i koliko će im trebati da ga objave? Pa samo nagodba se slagala u tri roka i prošla kroz dva produljenja rokova!

A druga je stvar kako je nagodba pisana (kao bajke o Harry Potteru i magičnom štapiću).

No, dobro. Ajde onda vi meni recite zašto država nije učinila ono najlogičnije – dokapitalizirala Staklenike svojim potraživnjima prema istima? Mogla je i rezati nominalu na 1000kn (što je i najavljeno, pa – vidi čuda – bez objašnjenja nije učinjeno), pa po toj cijeni zamjeniti tražbine za dionice. Ako vjeruju u siguran i fer ishod prodaje, onda je logično da bi se tako najbolje namirili (jer bi, dakle, početna cijena bila iznad tih 1000kn). Ovako, kako god završilo, najbolja i jedina fer opcija spram same države, manjih vjerovnika i nas dioničara nije niti razmatrana. Odgovorite mi zašto? Za pretpostaviti je da mi nismo niti svjesni prave situacije u Staklenicima… Inače bi sve ovo bilo jednostavnije i brže. Na kraju, kako to da se u IMZV-u moglo tražbine zamjeniti za dionice, a ovdje šipak? Politička volja, eto zašto. A koliko je ovdje volje, tek treba vidjeti.

New Report

Close