KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lucijan, 10.06.2020. u 12:58

Pivac kupuje van burze po 860..Saranovic n aburzi kupi sve sto se stavi na prodaju po 600…

Poziv na skupstinu..Predsjedniku NO 12 000 neto..Članovima 6000 kn neto..Ima se 🙂

Krece se u otkup vlastitih dionica !

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/dz1nGpbk2X13N7Eeignonw==.pdf

Pozdrav

Pozdrav

Što bi to trebalo znacit?

Da uprava moze kupit recimo po 600kn onih 5% što leži u trezoru??

Jel ovo znaci da ce malima uskratit dividendu??

V.

Mijenja se članak 35. stavak 1. Statuta na način da sada glasi:

(1) Odlukom Glavne skupštine o upotrebi dobiti odnosno Odlukom Uprave Društva o isplati predujma

dividende, određuju se: dan sastavljanja popisa dioničara koji imaju pravo na isplatu dividende prema stanju

upisa u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu, dan od kojeg će se trgovati dionicama Društva bez prava

na isplatu dividende te dan isplate dividende.

I jos nekaj..kazu dobit 7milijuna..a Arap platio dug.khm…

Zanimljiva je ova “igra” izmedju Pivca i Sarana..Kupuje jedan..pa kupuje drugi..Ni jednom ni drugom povecanje broja dionica formalno ne znaci nista..Ne mogu promjenit prava..ali ipak pomalo dokupljuju .

Neznam sta se pravno zbiva u pozadini (Hanfa/ZSE,etc)…dali se jos vodi “borba” oko legalnosti Pivceve ponude od 860 kn samo onima koji nisu pristali na 430 pa sad Pivac skuplja sto vise moze od onih ispod toga a Saran sto vise do toga pa u slucaju odluke “pravosudja” sve proda Pivcu po 860..?!?..  Tesko moguc scenarij ali ne i nemoguc..ali ne vidim drugi razlog zasto oboje kupuju.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Gledam sad,i posto nisam u ovim dionicarskim vodama nesto pametan,a opet nesto pameti imam:u

14:49:30 netko prodao  jednu dionicu po 618kn.

I kad se uracuna provizija brokera koji je smisao cijele transakcije koje su to igre?

Netko podize cijenu ili netko se igra ili su u šumi?

Sad Pivac cisti sve sta se pojavi do 610 . Saran zastao.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close