KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ccca 10 mil kapitalizirano na 700 kn…cca 10 mil jos na bidu do ispod 700 pa tko zeli moze prodat…Po nalozima prije bi se reklo da ce onih 10 kapitaliziranih opet u kupnju nego li da ce kupnja bit nadjacana,

Pozdrav


s ovim se slažem. također mislim da će pivci drage volje uzeti 900-1000 kn po dionici nego krenuti u rat. sve više razmisljam da je dogovor pao početkom ove god između pivca i Kappa Star Limiteda

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/srpski-kralj-papira-je-misteriozni-kupac-krasevih-dionica-koji-kvari-planove-braci-pivac/9366362/

Ako je ovo istina to je sjajno za dioničare.
I onda im prijeti samo jedna opasnost: da Marica i uhljebi tamo isposluju da ih se proglasi strateškom industrijom i spriječe preuzimanje dekretom, nekim Lex Kraš možda, a sve pod firmom da se brane od preuzimanja od firmi izvan EU itd.itd.
Kažem, debilan scenarij je ovaj koji sam naveo, ali kad se uhljebi krenu grčevito braniti ništa kod nas nije nemoguće.

Kao prvo. Marica je već godinama u dobrim odnosima sa Nebojšom. Uostalom, evo vam članak iz srpskih novina iz 2010. godine pa sami zaključite.

16.08.2010.
Nema pregovora „Jafe” i „Kraša”

U „Jafi” i u „Krašu” zvanično negiraju da je hrvatska firma pokazala interesovanje za kupovinu fabrike iz Crvenke. Predstavnica „Kraša” Marica Vidaković kaže za Press da su oni ranije sarađivali sa „Jafom”, ali i dodaje da sarađuju sa vlasnikom Nebojšom Šaranovićem koji proizvodi i kartonsku ambalažu.

– Ukoliko bude pregovora o kupovini, mi smo, kao javno društvo koje mora da poštuje zakonsku regulativu, u obavezi da o tome obavestimo javnost. O „Jafi” možemo da kažemo sve najbolje. Jesmo konkurencija, ali mislimo da su oni odlični – kaže Vidaković.

PR kompanije „Jafa” Milica Ličina kaže za Press da „Jafa” nije na prodaju i da nikakvu zvaničnu ponudu od „Kraša” nisu dobili.

– O prodaji ne razmišljamo, već smo u Crvenki sagradili novi proizvodni pogon „Jafe” i već proizvodimo nove proizvode. Mi hoćemo da se širimo, a ne da se prodamo – kaže Ličina.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Hrvati žele da kupe sve srbijanske prehrambene firme?

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

ako je sve to tako kako vi pišete jučer je trgovno sa 3.4% vrijednosti Kraševih dionica , to se kod nekoga mora pokazati , a ne vidi se nigdje bar ne na ZSE, neko netko pogleda na SKDD toko je steakao tih 3.4 % i još nešto sam ovdje pročitao , ne znam dali je istina, ali kada netko stekne 5% dionica na skrbničkom računu mora objaviti tko je , a ja to nisam još čuo samo jučerašnji promet je 3.4 % dionica kraša , RBA je imala u petak 3.6% , inače jučer je bilo 641 transakcija ili 51.161 dionica što iznosi prosječno 79 dionica po transakciji

@irdeto, na SKDD-u se vidi nakon 2 dana, znači, danas će se vidjeti stjecanje od petka, sutra stjecanje od jučer, itd…


5) U slučaju konkurentskih ponuda, ništetno je svako stjecanje dionica s pravom glasa ciljnog društva od strane budućega konkurentskog ponuditelja od trenutka objave namjere za preuzimanje prvog ponuditelja.

čl 10

sve da i hoće, jaffa ne nmoze dati ponudu


da? a daj mi link di točno stoji službena ponuda za preuzimanje? Namjera nečega nije i službena potvrda istoga

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/srpski-kralj-papira-je-misteriozni-kupac-krasevih-dionica-koji-kvari-planove-braci-pivac/9366362/

ako je to istina,preuzimanje neće biti ispod 1000 km. IMHO
[/quote]

Slažem se!

Ignore: KressoM, delux




https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/srpski-kralj-papira-je-misteriozni-kupac-krasevih-dionica-koji-kvari-planove-braci-pivac/9366362/

ako je to istina,preuzimanje neće biti ispod 1000 km. IMHO
[/quote]

Slažem se!
[/quote]

jedini problem je u sitnici zvanoj zakon

on ne moze dati punurdub na temelju dionica stečenih u tijeku druge rabnkije ponude

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Tko mu brani dat ponudu za preuzimanje i da nema niti jednu dionicu ?
Na temelju stecenih nije obavezan

Pozdrav

svi smo mi Crobex





https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/srpski-kralj-papira-je-misteriozni-kupac-krasevih-dionica-koji-kvari-planove-braci-pivac/9366362/

ako je to istina,preuzimanje neće biti ispod 1000 km. IMHO
[/quote]

Slažem se!
[/quote]

jedini problem je u sitnici zvanoj zakon

on ne moze dati punurdub na temelju dionica stečenih u tijeku druge rabnkije ponude
[/quote]

Može, čim istekne rok prve ponude može dati svoju. Manje lupetati, više čitati….

Ignore: KressoM, delux


Tko mu brani dat ponudu za preuzimanje i da nema niti jednu dionicu ?
Na temelju stecenih nije obavezan

Pozdrav

Tako je.
Mislim da je kupac već prije bacio oko na KRAŠ.
Ovime je samo htio natjerati Pivce da ponude cijenu oko 1.000 kuna.

Onda možemo tek očekivati protuponudu.

Ono što me čudi kod Pivaca je da nisu očekivali još kupaca za KRAŠ.

To mi je malo sumnjivo…

Znači Pivci za sada moraju pripremiti 100m eura za ponudu ukoliko bi željeli uspješnu ponudu. S tim da se cjenovna letvica može još podići.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

ajmo ipak umjesto bajki realije

1. nisu pivci. zbog zakona i esopa kako su mnogi naveli to je bilo yskoro pa kriminalno da su tako isli

2. jaffa je. sto on hoće
a – preuzeti kras npr po 1000 kn tako da pristanu svi – za to mu treba milijarda plus
b – uzeti paket, omesti ponudju i poslije grickati i moguce isftisnuti pivce

Pozdrav

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ono što je fascinatno je kako mali brže bolje poklanjaju dionice velikom kupcu (vjerojatno budućem preuzimatelju) na 700 kn umjesto da sačekaju rasplet jer izgledno je da će ponuda kroz neko vrijeme ići minimalno po tih 700 kn, iako bih se kladio na znatno više tj. 900-1000 kn.
Na kraju bi moglo biti da će gro dionica skupiti na 700 kn i onda ostatak pokupiti kroz javnu ponudu na razini 900-1000 kn?

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close