KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lebowski- uzmi koji hoćeš
cehinja- samo se nemoj preplašit
-i da največa zarada je i meni osobno na korf-u tamo od 30kn, pa to ne znači da nesmijem komentirat današnju cijenu, a o fundamentima otom potom, pa barem vas dvoje volite svugdje stavit nos

pepe7

Zanimljiva točka 4. Prijenos – zamjena dionica
http://www.zse.hr/default.aspx?id=52014
RIVIERA ADRIA: sadašnji temeljni kapital = 1.117.663.400 KN
VALAMAR ADRIA HOLDING: sadašnji temeljni kapital = 373.361.750 KN
VALAMAR GRUPA: sadašnji temeljni kapital = 66.101.140 KN
Sadašnji ukupni temeljni kapital sva tri d.d.-a = 1.557.126.290 KN
Novi budući predloženi temeljni kapital sva tri d.d.-a = 1.322.021.210 KN
Negativna razlika predloženog novog temeljnog kapitala = 235.105.080 KN
BVPS i kapital i rezerve per 31.12.2013:
Za Riviera Adria = cca 18,30 KN (kapital i rezerve = 1.952.787.258 KN)
Za Valamar Adria Holding = cca 209 KN (kapital i rezerve = 1.562.497.192 KN)
Izvor za gornje: http://www.zse.hr/default.aspx?id=121
Izvor za donje: http://www.mojedionice.com/dionica/VLHO-R-A
BVPS i kapital i rezerve per 31.12.2013 za Valamar Grupa ??? (per 31.12.2012 BVPS ca 128 KN; kapital i rezerve cca = 848.500.000 KN)
Pod pretpostavkom da je gornje sve točno navedeno te da gornji kapitali i rezerve za sva 3 d.d-a ostanu cca isti u 2014 god. ukupan kapital i rezervi nakon predloženog pripajanja (ako se usvoji) bio bi cca 4.360.000.000 KN tj. BVPS bio bi cca 33 kn


Pod pretpostavkom da je gornje sve točno navedeno te da gornji kapitali i rezerve za sva 3 d.d-a ostanu cca isti u 2014 god. ukupan kapital i rezervi nakon predloženog pripajanja (ako se usvoji) bio bi cca 4.360.000.000 KN tj. BVPS bio bi cca 33 kn

??????????
Joj, sve ste pomiješali. Za valamar adria holding dajete link od valamar grupe. Za KORF i VLHO se ne može računati sa konsolidiranim kapitalom i rezervama jer kako su u međusobnom vlasništvu trostruko brojite sam kapital u RIVP, znači da bi trebalo ići sa nekosolidiranim.
Za 31. 12. 2013. u revizorskim (ima sve na http://www.riviera-adria.com/prva.aspx?stranica=45&pid=4&y=2014 ) kapital je RIVP 1,953, od KORF 1,219, od VLHO 0,638. Nekonsolidirani od VLHO je podcijenjen jer se EPIMA vjerojatno vodi po nabavnoj 1 mil kuna, a ima kapital i rezerve 144 mil kuna. I također u VHLJ i Lantei je skriveno još do 100 milijuna vjerojatno jer sam računao nekonsolidirani kapital sa rezervama kada se ne da računati sa konsolidiranim.
Budući da je većina imovive KORF dionice RIVP, a VLHO dionice RIVP i KORF, a one kao takve nestaju nakon spajanja iz imovine društva jer se RIVP dijeli starim vlasnicima KORF i VLHO a dionice KORF nestaju, iz aktive novoga društva se izbacuje sadašnja dugoročna fin. imovina u KORF i VLHO u obliku dionica KORF i RIVP – sa 31.12. 1.012 milijarde kuna u KORF, 0.77 milijarde u VLHO sa EPIMA-om. Kako idu iz aktive, znači i pasiva pada, a to znači kapital i rezerve. Znači recimo oko 2,25 milijardi iliti 17,5-18 KN BVPS. Ovo je jako gruba procjena, ali čini mi se da je to otprilike to – sa 31.12. vrijednost. Najbolje će se vidjeti ako uspiju se spojiti sa 30.9. na trećem kvrtalnom izvještaju RIVP kada se uvrsti dobit od ove godine 🙂 Tu bi već moglo doći na 18,5 KN.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Ma najvažnija točka je datum prijenosa, skupština je tek za mjesec dana, pa dok se sve provede ima još dosta…
Znači u međuvremenu se bolje pozabavit trenutno aktualnim recimo SNHO i LRH!!

Za Fantomasa ;

Hmm – tebi su smiješni moji postovi – ti se “zabavljaš “, a neki traže i neke čvrste ” argumente ” – ne trebaju nitkom čvršći argumenti od ovoga što pišem! Pitaj one koji budu kupovali ( ili sad već kupuju ) KORF/VLHO na najvišim razinama cijene, a prije samo malo vremena su mogli kupovati po 10ak kuna manje – ( a većina njih je novce imala, jer većina nas koji ovdje pišemo na burzi djelujemo već određen broj vremena i svi imamo ( barem dio nas ) jedan dio gotovine , a ako nije gotovina onda druge dionice koje po potrebi možemo prodati da bi ušli u neku drugu dionicu )da li je i njima to smiješno što plaćaju višu cijenu ( a omjeri zamijene su već zadani prije dizanja cijene ) zato što su krenuli po nečijim navlakačkim postovima ili jednostavno po inerciji većine ??

Što ustvari govori tvoj post ;

1.Da si običan druker koji ovakvim pisanjem pokušavaš omalovažiti mišljenje koje se ne slaže s tvojim planovima, to jest određenu dionicu maksimalno podići i onda se iskrcati naivcima !

2.Da si pravi ulagač koji želi ostati u budućoj objedinjenoj dionici u interesu bi ti bilo da cijena bude što niža , da još možeš nadokupiti prije konačnog spajanja , a potencijal buduće dionice se lako može podići za određen postotak ako je ona stvarno kvalitetna i tu nema nekih budućih strahova – no, ti očigledno zastupaš drugačije stavove gdje ovakva razmišljanja pokušavaš proglasiti ” smiješnim ” , odnosno koji treba da posluže za zabavu – koga ; tebe i onih koji su tebi slični kako ste uspiješno preveslali naivce na ZG burzi !Potpuno je nelogično da netko od nas ovdje na forumu daje izjave kako ustvari treba pravdati ulazak po višim cijenama ( onih koji misle kupiti ) i na to su se odnosili moji prethodni postovi – no netkome to očito ne odgovara i zato svi ovi bezobzirni napadi na mene ) – kome to odgovara ; to bi i najnaivniji trebali prokužiti – cijene su već ionako u kratkom roku napumpane do krajnjih granica ( u čijem interesu – a simptomatično je i to kako se cijena VLHO i KORFA iako je između njih bio veliki nesrazmjer), evo sada skoro potpuno izjednačila – što po pitanju cijene na burzi – što po pitanju cijene zamijene za novu zajedničku dionicu !!

Da ne bude zabune – imam sve tri dionice koje će ući u konačnicu u jednu zajedničku dionicu – najviše VLHO kojeg sam kupovao davno po smiješnim cijenama u odnosu na danas , a u novije vrijeme sam ga kupovao po 197,191, 187 u znatnim količinama – eto , možda neki neće htjeti vjerovati da je ovo što sam naveo istinito – biti će im ” smiješno ” , no to je svakako njihov problem, a ne moj !

197,191,187 – eto zašto je važno što se na burzi dogodilo prije 2 sekunde , prije jedan sat,jedan dan , jedan tjedan itd….

Pozdrav svim istinskim dioničarima – burekdžije i manipulanti isključeni !!

Ruki

“Istinski dioničar” izjavi: ” koji budu kupovali ( ili sad već kupuju ) KORF/VLHO na najvišim razinama cijene, a prije samo malo vremena su mogli kupovati po 10ak kuna manje” => Hahahahahaha.

Zbilja! To je najveći stupanj dioničarstva! To još ni Buffett nije dostigao!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Šta ovi muljaju to ni sam bog ne zna. Ja sam već davno govorio da to jedino može loše završiti za dioničare. I sam sam nekad imao dionice do 165kn samo da se zna ali kad sam vidio kako se postupa s dionicarima uteko sam glavom bez obzira. Ne mora biti tako. Možda sam u krivu. Ali nek mi netko objasni šta se ovo događa s pripajanjima, spajanjima i sličnim bio bi mu jako zahvalan. I nek mi ne govori da je to zbog izlaska na neku stranu burzu jer ću ga odmah smatrati… bolje da ne kažem

@irational

Hvala prijatelju. Ali daj mi onda ti objasni, kad vidiš da ja već ne razumjem, šta se to događa ovdje. Tko tu koga i s kim? Ja iskreno tu ništa ne kužim

Što točno treba objasniti, ovo sa epimom? http://zse.hr/userdocsimages/novosti/KORF_656158bf-565c-40c5-94c7-b2d27ae70099.pdf

Epima koja je držala 13,15% korfa je bila u 100% vlasništvu vlho-a a sada je pripojena grupi i grupa je dobila dionice direktno a ne posredno kao do sada. Sve je to dio pripreme za potpuno objedinjavanje u valamar rivieru nakon skupština društava. No big deal.



@irational

Hvala prijatelju. Ali daj mi onda ti objasni, kad vidiš da ja već ne razumjem, šta se to događa ovdje. Tko tu koga i s kim? Ja iskreno tu ništa ne kužim

Pa što se ima objasniti.. konsolidira se korporativno upravljanje koje je sada fragmentirano na više tvrtki i jedan holding. Stavljaju se sva jaja u jednu košaru. Tako će biti i transparentnije jer recimo VLHO nije imao obvezu podnošenja kvartalnih izvještaja na ZSE obzirom da nije bila u redovnom trgovanju pa si morao to tražiti na FINA-inom webu itd..

Nema nikakvih muljaža… KORF dionicari dobivaju 13 RIVP-a, VLHO 12 i tako su se otprilike i formirale trenutne tržišne kapitalizacije pojedinih tvrtki. Ako ništa drugo novi-stari RIVP će rasti samo na račun ekipe koja će ga kupovat jer košta kao kava u centru ZG-a.

Tko onda ostaje na kraju i koliko će ta kompanija koja ostane imati vlastitih dionica u toj samostalnoj tvrtki? koliki postotak?

Na kraju objedinjavanja će ostati riviera valamar i ta kompanija će imati vlastitih dionica koliko sada ima rivp zato što se sadašnje trezorske dionice korfa i vlho poništavaju tj. ne zamjenjuju (kao da ih i nema, jer je onda ukupni broj dionica svake firme manji). Postotak trezorskih dionica nove kompanije bi trebao biti cca. 3,187mil/126mil. tj. 2,5%. Epic i povezane osobe/firme bi trebale imati nešto više od 50% nove kompanije. Nadam se da sam pomogao. LP

Poštovani kolege,

prvih 7 naloga na bidu imaju ukupno 1200 dionica, a prvih 7 na asku imaju ukupno 300 dionica… Jako dobar znak. Zašto spominjem prvih 7 ? Zato što je prema mome skromnom mišljenju prvih 5 do 6 naloga ozbiljno zainteresirani bilo za prodaju bilo za kupnju.

Dakle, jako jako obećavajuće…

Poštovani,

na prvih 12 naloga na prodaji ima ukupno 404 dionice. Zadnji je 13 kom po 224,97 kn. A bid ? Predobro sve to izgleda u ovom trenutku…

Srdačan pozdrav, drage kolege…

Drage kolege,

treba biti pošten i dovoljno korektan pa priznati da se trenutno trend obrnuo…
Sada je situacija vidno drugačija i veliki je pritisak na prodaji.

Nadajmo se da će se sve ponovno preokrenuti kad izađe izvješće…

Srdačan pozdrav…

New Report

Close