KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma bezobrazluk najobičniji. stoje tako već danima i nitko da ih poklopi. ja bih se na njihovom mjestu povukao pa da onda vidim panike [lol]

Nije bilo u jutro takva situacija. To su se sad natrpali. Dosadno im je pa se malo zekaju. Mi po forumu oni po bidu.

who dares, wins

KORF+ JDPL+ PTKM+ LKRI su odlične kupnje za ovu godinu, jedna po jedna će to ove godine cijenovno i dokazati, a sada su više nego odlične razine za ulaz u bilo koju od njih, stoga ne treba čuditi tako jak bid, kad krene mislim da će se količina bida x 10 postaviti samo malo višlje [cool]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

KONAČNI PRIJEDLOG ZAKONA O TURISTIČKOM I OSTALOM GRAĐEVINSKOM
ZEMLJIŠTU NEPROCIJENJENOM U POSTUPKU PRETVORBE I PRIVATIZACIJE je prihvaćen na današnjoj sjednici Vlade i ide u Sabor.
Ovime će se dobro okoristiti turističke dionice – napokon se otvara mogućnost intenzivnijeg ulaganja i podizanja kvalitete usluga , posebice u kampovima.

Vjerovatno kreće, ali prodajni nalozi ništa ne znače i onako se sve dogovara 🙁

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Hmm, dosta prometa danas na KORF-u, izgleda da se i cjenovna ljestvica diže, da li se ipak kreće gore?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ova dionica je totalno mimo trenda. Kad svi dole ovo gore i obratno.
Ili je nekome pukao živac? U potpunosti ga razumijem. Meni isto danas ruka sama ide da postavim kupovni nalog ali razum mi ne da. Ne na ovoj, općenito.

who dares, wins

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/hotele-i-kampove-naknade-za-zemljiste-mogle-bi-godisnje-kostati-100-milijuna-%E2%82%AC,66055.html

who dares, wins

1. VALAMAR GRUPA D.D. 2.028.028 27,16 Osnovni račun
2. EPIMA D.O.O. 1.131.615 15,15 Osnovni račun
3. SAVA D.D. 668.213 8,95 Osnovni račun
4. DOM HOLDING D.D. (1/1) 360.172 4,82 Osnovni račun
5. VOLKSBANK D.D. 256.918 3,44 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 137.274 1,84 Skrb. račun
7. VOLKSBANK D.D. 109.513 1,47 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 89.193 1,19 Skrb. račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 74.595 1,00 Skrb. račun +cca 11000 kom ovaj mjesec
10. BAKIĆ NENAD 58.432 0,78 Osnovni račun ++++
Ukupno: 65,81

što pjesnik želi reći s tim zemljištem????’


što pjesnik želi reći s tim zemljištem????’

Zatražiti će se koncesije – obzirom da je do sada neriješen status onemogućavao ulaganja ta barijera sada pada. Modernizacija kampova – a radi se o par milijuna m2 kojim upravlja KORF u Istri je pred nama. Samo trebati će love – evo ja bih prodao Babin Kuk, vidim da su riješili sporove oko zemljišta s državom. Sada nema zapreka!

Veseli podatak P/B od samo 0,15.

cudne su mi firme koje su stalno u gubitku, osim ove po svemu sudeci 15% za turizam slabije godine. isto tako p/b 0,15 interesantno. radije ulazem u ht s p/B blizu 2.


cudne su mi firme koje su stalno u gubitku, osim ove po svemu sudeci 15% za turizam slabije godine. isto tako p/b 0,15 interesantno. radije ulazem u ht s p/B blizu 2.

ovo i nije "normalna firma" nego holding… pa ovisi kako to ispadne u konsolidaciji jer neke članice posluju pozitivno neke negativno (pa možda "privremeno pojedu svu dobit"), a i to (negativno) kod turističkih firmi je kompleksna stvar i ne uvijek jednakog značenja – treba gledati prije svega EBITDA da bi se znalo koliko je turistička firma stvarno profitabilna gledajući dugoročno – sve ostale može dati iskrivljenu sliku.

Puno bi bilo jasnije kada bi se ovdje u potpunosti prekrižilo redak u GFI "neto dobit" koji je potpuno bezvrijedan podatak u ovom slučaju i gledalo u konsolidiranima isključivo EBITDA. Tada bi se vidjelo da ovo ipak nekako funkcionira i da je svake godine sve bolje.

Zadnja godina (2009.) bi mogla biti slična rekordnoj 2008. – a to nije nešto "novo" kao što bi se pomislilo gledajući samo neto (koja bi dala i toliko krivu sliku da bi netko 2007. ocijenio rekordnom umjesto 2008. koja je zapravo), nego je nastavak višegodišnjeg trenda poboljšavanja operativnog poslovanja u nekim članicama holdinga. Koje iz uvjetno rečeno "jadnog" (samo neke članice holdinga su tome doprinosile) prije 5-6 godina postaje sasvim solidno u skladu sa stabilnim poslovanjem najvećeg subjekta konsolidacije.

Do kraja godine će ovo biti negativan neto rezultat i vjerojatno nešto negativniji nego prošle godine – ali to nije toliko sad bitno – bitno je da EBITDA ostaje na sličnim razinama!

Kada kažeš "za turizam 15 % slabije godine" – nisi vodio računa o portfelju ovog holdinga. On nema turističke objekte "u cijeloj Hrvatskoj" nego prije svega u Istri, ali i Dubrovnik… Kvarner. Dakle oni krajevi, koji su ove godine prošli bolje od prosjeka. Prije svega mislim ovdje na Istru a koja je i najveći dio holdinga.

Dok su u nekim drugim krajevima drastično rezali cijene i unatoč tome ostvarili stagnaciju broja noćenja, u Istri su cijene vrlo umjereno rezali i pri tome ostvarili rast od 2 % u ukupnom broju noćenja u 2009., tako da prihodovna strana turizma u Istri nije pala dvoznamenkasto kao u ostatku Hrvatske nego tek mali jednoznamenkasti broj. Osim toga, u Istri su koliko je meni poznato u načelu sposobniji kontrolirati i rashodnovnu stranu – ne bih se čudio da su "iz predostrožnosti" rashodovnu stranu toliko stisnuli da su uspjeli smanjiti troškove i više nego li je bio pad prihoda i time operativnu dobit su bez problema svuda po Istri mogli ostvariti i višu nego li prošle godine – a kako su investicijski ciklusi na mnogim mjestima pri kraju svoje faze – moguće da je neto dobit u takvim uvjetima skočila i još više odnosno preskočila iz negativne u plus.

Istina da je Poreč ove godine prošao nešto lošije od ostatka Istre, pogotovo je problem sa hotelskim gostima, no ima RIVP i kampove a koji su posvuda genijalno prošli, očito znaju kontrolirali rashodnovu stranu pa je i RIVP kao glavni subjekt konsolidacije unatoč za ovu godinu nepovoljnoj strukturi kapaciteta ostvario prihvatljive rezultate (mrvicu lošije nego prošle godine gledajući kroz EBITDA) i sve skupa će se držati do kraja godine (nakon pribrajanja uvijek jako negativnog 4. kvartala) vjerojatno u skladu sa prošlogodišnjim rezultatom a nikakav dvoznamenaksti pad.

Što se tiče vrijednosti ovog poduzeća, ona s jedne strane proizlazi iz poslovanja koje će očito svake godine biti sve bolje pa će jednoga dana generirati neto dobit sličnu EBITDA a koja će još bitno porasti (povećati će se i marža, a svakako i ukupni prihodi) a druge strane proizlazi iz vrijednosti imovine. Imovina (-dug = kapital) plus poslovanje sigurno nije manje nego li book.

Stoga cijena ispod book-a, na cca. 3 privremena EBITDA (a znamo da će EBITDA rasti a jednom se i neto tome približiti!) kako god okreneš: zvuči jako nisko! Unatoč ružnoj vlasičkoj strukturi – a koja je glavni razlog zašto investitori ne vole ovu dionicu… Neke to ne zanima pa prepoznaju fundamentalnu vrijednost… neki se ipak ne usude pa izbjegavaju… stvar ukusa 😀 Ja ipak izbjegavam premda priznajem da možda i nije pametno. Ima smisla ovdje riskirati.

New Report

Close