Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baron, ti sebe nazivaš argumentiranim realistom, da mi pokaži ijedan argumenat za tvoje trvdnje, konstantno postaš tu nekakve člančiće bez glave i repa. Malo si pretjerao čovječe pa više te neslušaju i ovi najveći naivci.


Deder mačore, ne znadem i ne verujem, ali ako je istina ovo šta ovi pišu jadna ti majka. Prodao na 3200 pa ti si stvarno retko viđen talent.

stovani sisoje ako je to istina ovo sta ste Vi primetili onda se ja od sada samo drzim Vas ,vise necu opce da razmisljam svojom glavom(makar moram priznati kako sam do sada trgovo mi se cini niti da nemam svoju glavu)
pofuk


Deder mačore, ne znadem i ne verujem, ali ako je istina ovo šta ovi pišu jadna ti majka. Prodao na 3200 pa ti si stvarno retko viđen talent.

I meni je ovo teško povjerovati, ali u životu uvijek bolje prolaze optimisti i vedri, dok se pesimisti i oni crni često sami uhvate u svoje zamke i laži. Usput Azija i nije tako katastrofalno započela tjedan!

čudni se ovdje sveci slave....


Ja i dalje ne razumijem zasto ne ignorirate tipa koji je uspio prodati na 3200?

Oho ,počeli su nam dolaziti u goste Bezrazložni Optimisti. Biti će zanimljivo slijedeći tjedan.

Moram vam citirati "In early 1973, the Dow broke the psychologically important mark of 1,000 — only to end the year at 850.86. The Dow rose above the 1,000 milestone again in 1976 and managed to close out the year at 1,004.65. It would take the Dow more than four years, until sometime in 1981, to poke its head above 1,000 again. The market’s stumbling block: Runaway oil prices and inflation took a bite out of the U.S. economy with banks’ prime interest rate hitting 21.5 percent in December 1980."

Znači 8 godina je trebalo DOW indexu da prijeđe granicu od 1,000 bodova.
Te su godine bile krizne godine za američku ekonomiju. Slična zbivanja su se počela događati danas u Americi.
Kako onda očekivati Crobex na 5300 uskoro, recite mi?

[/quote]

Baronče pa niko ni ne tvrdi da će crobex iznad 5000, ja osobno mislim da je maksimum koji je moguće postići i to u vrlo povoljnim uvjetima 4800 a i to bi se teško održalo, a 5000 nećemo vidjeti sigurno još nekoliko godina , no to ne znači da nam predstoji pad mi smo pred većim rastom indexa, a u ovim ludorijama na burzi se katkad može zaraditi i više nego u zlatno doba samo tko zna

Ovo nije moja izjava, ali da parafraziram isti izvor (CNBC) koji je citirao vrli Baron:

"Mislim da se UPRAVO SADA grade temelji sljedećeg bikovskog tržišta."

…što god neki mislili o tome…


Baron, ti sebe nazivaš argumentiranim realistom, da mi pokaži ijedan argumenat za tvoje trvdnje, konstantno postaš tu nekakve člančiće bez glave i repa. Malo si pretjerao čovječe pa više te neslušaju i ovi najveći naivci.

U tome je bit.
Zato takvi naivci uvijek budu ošišani.
Ovaj tjedan bi se mogli igrati najbržeg prsta, i po recesiji, i po TA i po svemu.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Slab početak na europskim burzama
Business.hr/Hina
09.06.2008 10:02

Vodeći europski indeksi su na početku današnjeg trgovanja pali ili stagniraju zbog opreza ulagača izazvanog snažnim padom cijena dionica na azijskim i američkim burzama.
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Zlato je skočilo na 902 $, dolar slabi. To je najbolji dokaz recesije koja dolazi. U ostalom svatko tko danas proda sutra kupuje još jeftinije. Evo nam opet pada. Zato treba sačekati sa kupnjom.

Tržišta u razvoju ne mogu zaustaviti usporavanje globalnog gospodarstva
Business.hr/Hina
09.06.2008 12:25

Gospodarstva u nastajanju poput Kine i Indije rastu brže od ostatka svijeta ali i dalje nedovoljno snažno da bi svojim rastom nadoknadila usporavanje rasta u SAD-u i Europskoj uniji, priopćila je rejting agencija Fitch.
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Evo napravimo procjenu….

Da se samo 2000 dioničara osjeti ugroženim i želi prodati portfelj od 100.000 kn, to je oko 200 mil kuna.
Ako ćemo padati na prometima od 45 mil. kuna onda se ti dioničari neće iskrcati nikada, jer je pola dnevnog prometa od strane fondova.

Inače u hrvatskoj ima oko 300.000 dioničara, tako da uzorak od ovih 2.000 ne predstavlaj ništa.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Danas je Adris zaronio, signal koji mi govori da ćemo još dolje. Obično se na ovoj dionici odradi prvi udar.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Inače u hrvatskoj ima oko 300.000 dioničara

Usudio bih se reci da je taj broj sad bitno manji jer vecina od tih 300 somova su bili IPO dionicari INA i HT


Evo napravimo procjenu….

Da se samo 2000 dioničara osjeti ugroženim i želi prodati portfelj od 100.000 kn, to je oko 200 mil kuna.
Ako ćemo padati na prometima od 45 mil. kuna onda se ti dioničari neće iskrcati nikada, jer je pola dnevnog prometa od strane fondova.
dali u ovih 300 000 diničara spadaju i ona sedmorica na čije ime sam ja kupio HT u IPO-u……
Inače u hrvatskoj ima oko 300.000 dioničara, tako da uzorak od ovih 2.000 ne predstavlaj ništa. [
dali u voih 300 000 spadaju i ona sedmorica na čije ime sam ja pisao HT u IPO-u….

Ugledna škotska banka u rujnu očekuje potpuni slom svjetskih burza
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=053485a1-ccbe-4631-b43f-c31f98a120bc&open=sec

Teška vremena!

"Pitanje je dali ćemo ove godine jesti sladoled"

New Report

Close