Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa na sve strane ljudi vicu da kriza jos nije niti dozivila svoj vrhunac a ne da je gotova. Bit ce jos dosta potresa – do jeseni sigurno.

Samo mi nisu jasni neki koji se ponovo zaljecu u dionice nakon rasta od 10+%… Izgleda da jednostavno nisu u stanju nista nauciti.

Ne laje pas zbog sela.

07.05.08. 07:52:00 NEWS-H5077228

Financijski i energetski sektor potaknuli Wall Street

NEW YORK, 7. svibnja 2008. (Hina/Reuters) – Na Wall Streetu su vodeći indeksi u utorak porasli, zahvaljujući ponajviše rastu cijena dionica u financijskom i energetskom sektoru.

Dow Jones indeks porastao je 51 bod ili 0,40 posto, na 13.020 bodova, dok je S&P indeks osvojio 0,77 posto, te dosegnuo 1.418 bodova. Nasdaq indeks skočio je, pak, 0,78 posto, na 2.483 boda.

Na početku jučerašnjeg trgovanja snažno je pala cijena dionica Fannie Mae, najveće američke tvrtke za kreditiranje stanogradnje, jer je u prvom ovogodišnjem kvartalu poslovala s gubitkom od 2,5 milijardi dolara. Međutim, kasnije su direktori te kompanije priopćili da situacija na tržištu nekretnina ide na bolje, te da je najgora kriza možda prošla.

Zahvaljujući tome, cijena dionica Fannie Mae porasla je gotovo 9 posto, što je potaknulo i oporavak cijelog građevinskog, kao i financijskog sektora.

Rekordna cijena nafte iznad 122 dolara pozitivno je, pak, utjecala na dionice u energetskom sektoru. No, s druge strane, izazvala je pad cijena dionica kompanija osjetljivih na visoke troškove za gorivo, kao što su zrakoplovne i trgovačke tvrtke.

Nakon snažnog, 15-postotnog pada u ponedjeljak, jučer je cijena dionica Yahooa porasla 5,5 posto. Razlog su tome nagađanja kako bi Microsoft mogao obnoviti pregovore o preuzimanju Yahooa, s obzirom da je poslovodstvo te internetske tražilice, pod pritiskom dioničara, poslalo signale da je voljno ponovno razgovarati. Cijena dionica Microsofta porasla je 2,1 posto.

Na europskim su burzama, pak, u utorak cijene dionica pale. FTSE indeks Londonske burze pao je 0,3 posto, na 6.215 bodova, dok je na Frankfurtskoj burzi DAX indeks potonuo 0,50 posto, na 7.017 bodova.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

07.05.08. 09:40:00 NEWS-H5077240

Rast cijena na europskim burzama

LONDON, 7. svibnja 2008. (Hina/Reuters) – Na europskim su burzama na početku današnjeg trgovanja vodeći indeksi porasli, jer je nekoliko kompanija izvijestilo o boljim kvartalnim rezultatima nego što se očekivalo.

FTSEurofirst 300 indeks vodećih europskih dionica porastao je 0,4 posto, na 1.356 bodova, a odnos dionica u plusu i minusu je trenutno 4 naprema 1. Na Frankfurtskoj je burzi DAX indeks trenutno u plusu 0,6 posto, dok je CAC indeks Pariške burze na dobitku 0,25, a londonski FTSE indeks 0,15 posto.

Ulagače su oraspoložili bolji od očekivanja poslovni rezultati u prvom tromjesečju kompanija British American Tobbaco i Lafarge, najvećeg francuskog proizvođača cementa. Cijena dionica BAT-a porasla je 2,5, a Lafargea 4,3 posto.

S druge strane, pala je, 1,1 posto, cijena dionica nizozemskog osiguravajućeg društva Aegon, zbog 78-postotnog pada neto dobiti u prvom kvartalu.

Na Tokijskoj je burzi Nikkei indeks jutros porastao 0,4 posto, na 14.102 boda, najvišu razinu u četiri mjeseca. Najviše su porasle cijene dionica naftnih kompanija, zahvaljujući rastu cijena nafte, te cijene dionica u metaloprerađivačkom i trgovačkom sektoru, što je posljedica rasta cijena metala na svjetskom tržištu.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

ajoojjj….ako si ne želite pokvariti jutro, ne gledati kako je završilo trgovanje na američkim burzama…..
bye

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]

Šta je je, čestitamo Tadiću na velikoj pobjedi.

Vidim belex divlja i to zasluženo.
Ipak su Srbići pametni barem njih više od 50%.
Ali opet tko će dizati crobex?
Sa kojom lovom?
Razno razni Buffeti i slični bi se ukrcali odmah ali zašto kada su nam 40% dionice puno puno prekupljene, pa ništa od njih, fondovi su sada u Srbiji i tko je na crobexu—mi?

Ja i dalj ečekam, naravno nikada nisam rekao da čekam 2500 ali 3000 sigurno.[bye][bye]

Jedna velika korekcija cijene nafte bi sigurno pomogla ali do tada [bye][bye][bye]


Jedna velika korekcija cijene nafte bi sigurno pomogla ali do tada

Evo i ja tebe da pozdravim, see you[bye][bye][bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Vrijeme je da ovu temu malo žešće poguramo. Uskoro bi ovdje moglo biti gužve.
Mišljenja?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Vrijeme je da ovu temu malo žešće poguramo. Uskoro bi ovdje moglo biti gužve. Mišljenja?

I ja sam čuo iz nekih izvora da bih mogli roniti,natrag prema 3000bodova,ali živi bili pa vidjeli.
Ako i krene bit ću brz na okidaču prsta.

Top Stories
As of 1 hour, 15 minutes ago
Stocks Rally as Dollar Gains- AP

Dow 12,876.31 +130.43 +1.02%
Chart for Dow
Nasdaq 2,488.49 +42.97 +1.76%
Chart for Nasdaq
S&P 500 1,403.58 +15.30 +1.10%
Chart for S&P 500


I ja sam čuo iz nekih izvora da bih mogli roniti,natrag prema 3000bodova,ali živi bili pa vidjeli.

Citirat cu jednog uvazenog forumasa: “ono sto svi znaju, ne zanima me !”
To mislim o povratku na 3.000 bodova o kojem se suska[thumbsup]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Ova stabilizacija krize u SAD-u je već uračunata u cijenu.
Sad bi mogli odraditi malo loša QFI?
U hrvatsku tek dolazi val skupe hrane, energenata i kriza kredita.
Vidjet ćemo šta će biti kako se odmičemo dalje.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=95d79728-3401-4961-9127-f4cb92a8d2bb&open=sec [bye][bye]

Dali će croby rasti ili padati neznam nisam vidovit, ali da će cijena benge ići gore to i moja baka vidi, a poslije naravno i ostala poskupljenja.
Pa tko voli neka izvoli.

[proud]


Ova stabilizacija krize u SAD-u je već uračunata u cijenu.
Sad bi mogli odraditi malo loša QFI?
U hrvatsku tek dolazi val skupe hrane, energenata i kriza kredita.
Vidjet ćemo šta će biti kako se odmičemo dalje.

Kada je Crobex bio na 3.200 da sam vam postavio pitanje:Da li će Crobex prije na 3.000 ili 4000.
Kao dežurni katastrofičar bi odgovori logičano:3.000

Sada kada je Crobex na 4.000 postavit ću vam pitanje:Da li je vjerovatnije da će Crobex prije na 4.500 ili 3.000.

Ovo vam pišem da vas potaknem da počnete zarađivati tj.kupovati dionice.Ima ih jeftinih.A ako padnu dokupljujte jer će biti prejeftine i sigurno ćete zaraditi.Ne gubite vrijeme i energiju uzalud.


jovica: ” I ja sam čuo iz nekih izvora da bih mogli roniti,natrag prema 3000bodova,ali živi bili pa vidjeli. ” Citirat cu jednog uvazenog forumasa: “ono sto svi znaju, ne zanima me !” To mislim o povratku na 3.000 bodova o kojem se suska[thumbsup]

Tako sam i ja razmišljao u siječnju,pa sam malo kasnije dobio po ušima,zato opreza nikada dosta kolega.

*lopina
Crobex će prije na 3000 nego na 4500 ali naravno svatko ima svoje mišljenje.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=95d79728-3401-4961-9127-f4cb92a8d2bb&open=sec [bye][bye]

znamo gdje ovo vodi!

New Report

Close